[ad_1]

سازمان بازرسی بهداشت حیوانات و گیاهان USDA (APHIS) اعلامیه ثبت فدرال خود را در تاریخ 5 ژوئیه 2020 تأیید کرد ، که به استفاده از برچسب های گوش برای شناسایی فرکانس رادیویی (RFID) در تمام گاوها و گاو نرهای بالغ نیاز دارد تا از 1 ژانویه به تجارت بین ایالتی منتقل شوند. ، 2023

این بدان معناست که اعلان اصلی نهایی نخواهد شد و کلیه روشهای شناسایی گاو تأیید شده فعلی APHIS می توانند به عنوان شناسایی رسمی تا اطلاع رسانی بعدی استفاده شوند.

در اظهارنظرهای رسمی ارسال شده در ماه اکتبر ، پرورش دهندگان مستقر در MT Billings استدلال کردند که اعلان RFID اجباری APHIS غیرقانونی است و تنها راه آژانس برای تغییر قوانین فعلی انجام یک فرایند قانونگذاری رسمی است. APHIS 944 نظر عمومی را در مورد اعلامیه ژوئیه 2020 بررسی کرد و تصمیم گرفت با یک برنامه RFID اجباری ، یک فرایند رسمی قانونگذاری را ادامه دهد.

مخالف فناوری R-CALF USA (صندوق حقوقی حقوقی Ranchers-Cattlemen Action ، United Stockgrowers of America) ، بزرگترین انجمن تجاری لابی گر و تولیدکننده تنها به نمایندگی از تولیدکنندگان گاو آمریکایی است. این یک سازمان غیر انتفاعی ملی است که به سودآوری و دوام تولید گاو در ایالات متحده اختصاص دارد.

APHIS برای اولین بار در آوریل 2019 با استفاده از برچسب های گوش RFID مجاز به استفاده از برچسب های گوش با 1 ژانویه 2023 به عنوان تاریخ شروع کار شد.

R-CALF ایالات متحده ، از طریق وکیل خود ، هریت هاگمن ، از اتحاد برای آزادی های مدنی جدید ، شکایتی را مطرح کرده و ادعا کرده است که چنین حکمی غیرقانونی است. “در عرض چند هفته ، آژانس از ماموریت خود چشم پوشی کرد. وی مجدداً تلاش کرد تا از طریق اطلاعیه خود در ژوئیه 2020 ، همان حکم را صادر کند. “پس از اینکه ظاهراً مخالفت قابل توجهی با این رویکرد اخیر پیدا کرد ، اکنون APHIS اعلام کرده است که برای اقدامات بعدی مربوط به الزامات RFID با روند قانون سازی مطابقت دارد.

این اقدام به این معنی است که تولیدکنندگان گاو انعطاف پذیری را برای استفاده از فناوری ارزان قیمت مانند گوش های فلزی یا پلاستیکی ، فناوری ارزان تر مانند گوش های RFID یا مارک های تجاری ، خال کوبی ، شناسایی گروهی / دسته ای و برچسب های پشتی حفظ می کنند ، همه اینها تحت شرایط فعلی مجاز هستند قانون وقتی گاوهای بزرگسال و گاومیش کوهان دار بین ایالتی حرکت می کنند.

بیل بولارد ، مدیر عامل R-CALF اظهار داشت: این خبر خبر خوبی برای تولیدکنندگان گاو آمریکایی است ، زیرا این بدان معناست که تهدید قریب الوقوع دستور گران قیمت RFID قبلاً برداشته شده است.

بولارد گفت: “اما ما نباید از دفاع از حقوق تولیدكنندگان دست برداریم ، زیرا واضح است كه آژانس قصد دارد به تلاش های خود برای تحمیل این مأموریت پرهزینه به تولیدكنندگان مستقل گاو آمریكایی ادامه دهد.”

R-CALF USA پس از انصراف APHIS از مأموریت RFID اصلی خود در سال 2019 ، یک پرونده حقوقی را اصلاح و ادعا کرد که آژانس قانون دیگری را تحت عنوان “قانون کمیته مشورتی فدرال” نقض کرده و کمیته ای از اعضای برچسب های گوش را برای RFID حمایت و سپس استفاده کرده است ، از جمله شرکت های تولید کننده برچسب گوش برای کمک به او در تدوین استراتژی RFID اجباری خود. این پرونده در دادگاه منطقه ای فدرال وایومینگ در جریان است.

“ما خوشحالیم که APHIS متوجه شده است که هنگام بررسی بهترین روش برای اطمینان از شناسایی و ردیابی حیوانات ، باید از قانون پیروی کند. هاگمن گفت: “نیاز به RFID از طریق یک فرآیند غیرقانونی به هیچ کس در صنعت دامداری ، حداقل تولیدکنندگان گاو و بیستون ما خدمت نمی کند.”

APHIS می گوید برچسب های RFID دام را با بهترین محافظت در برابر شیوع سریع بیماری های حیوانی فراهم می کند و بنابراین تا زمانی که قوانین تدوین می شوند ، به تشویق استفاده از برچسب های RFID ادامه می دهند.

عنوان رسمی گوش به عنوان برچسب شناسایی تایید شده توسط APHIS تعریف می شود که دارای یک شماره شناسایی رسمی برای هر حیوان است. طبق مقررات فعلی ، از آویزهای گوش می توان به عنوان شناسایی رسمی استفاده کرد و هم برچسب های فلزی و پلاستیکی بصری و هم برچسب های RFID گزینه های فعلی هستند.

مقررات کنترل بیماری حیوانات (ADT) برای گاوها فقط در مورد گاوهای سالم و دست نخورده بالای 18 ماه که در تجارت بین ایالتی حرکت می کنند ، گاوهایی که برای نمایشگاه ها ، تفرجگاه ها و رویدادهای تفریحی استفاده می شوند و همه حیوانات لبنی گاو اعمال می شود. این مقررات در صورت موافقت کشورهای تحویل و پذیرش و شناسایی گروه / دسته هنگام استفاده از شماره شناسایی گروه / دسته (GIN) ، علائم تجاری و خال کوبی را به عنوان شناسایی قابل قبول مجاز می داند.

APHIS همچنان اخبار و اطلاعات مربوط به تلاشهای مربوط به ADT و استفاده از برچسبهای RFID را به اشتراک می گذارد و در طی روند قانونگذاری فرصت اظهارنظر عمومی را خواهد داشت.

هنگامی که بیماری گاوی به سرعت در حال توسعه به کشور وارد می شود ، APHIS می گوید که به ویژه به استفاده از فناوری RFID نیاز دارد. سال گذشته ، 8،600 پرسنل APHIS که در 27 کشور خارجی ، 50 کشور و چهار سرزمین کار می کنند موارد زیر را گزارش کردند:

  • ریشه کنی موفقیت آمیز رقابت Ralstonia solanacearum 3 ، biovar 2 – بیماری که می تواند صدمات قابل توجهی به کشاورزی آمریکا وارد کند – بیش از 650 گلخانه تجاری آمریکایی در 44 ایالت تنها 2 ماه پس از کشف آن.
  • اعلامیه کالیفرنیای جنوبی بدون عارضه ویروس آور نیوکاسل پس از دو سال تلاش 57 میلیون دلاری با شرکای دولت ما برای محافظت از طیور در برابر این بیماری بسیار مسری و کشنده پرندگان.
  • ایجاد خدمات آزمایش تأییدی برای SARS-CoV-2 ، ویروسی که باعث COVID-19 می شود ، آزمایش بیش از 430 حیوان با 66 مورد تایید مثبت و ایجاد پشتیبانی اضافی در 37 آزمایشگاه آزمایشگاه ملی بهداشت حیوانات ، از جمله 22 مورد با توانایی آزمایش نمونه های انسانی.
  • نظارت مداوم بر قانون حمایت از حیوانات در همه گیر همه گیر. APHIS برای بررسی سوابق ، نظارت بر انطباق و ارائه سایر پشتیبانی از راه دور ، به 100 درصد امکانات تنظیم شده – با بیش از 18000 تماس تلفنی و ایمیل فقط بین مارس و آگوست – متصل شده است.
  • توزیع بیش از 8.2 میلیون طعمه واکسن راکون در 17 ایالت شرقی و بیش از 1.1 میلیون طعمه در تگزاس برای جلوگیری از عود بیماری هاری سگ در مرز مکزیک.
  • تسهیل بازارهای جدید برای صادرات طیف وسیعی از محصولات منشا ایالات متحده ، مانند غذای حیوانات خانگی به چین (با ارزش حداکثر 300 میلیون دلار در سال) ؛ کنجاله گوشت گاو و استخوان برای مکزیک (به ارزش 65 میلیون دلار) و دام برای ازبکستان (25 میلیون دلار) و مراکش (10 میلیون دلار) ؛
  • 5 میلیارد پوند میوه و سبزیجات تازه – 100 درصد افزایش نسبت به سال گذشته – و 1.05 میلیارد پوند گیاه از 23 کشور قبل از حمل و نقل به ایالات متحده بررسی و پاکسازی شد.
  • به 19،400 تولیدكننده كمك كرد تا از دامهای خود در برابر شكارچیان محافظت كنند و در مجموع 900 میلیون هكتار مزارع در ایالات متحده را محافظت كنند. و ،
  • بیش از 500 مورد بررسی انطباق در آزمایشات میدانی مجاز شامل ارگانیسم هایی که با کمک مهندسی ژنتیک ایجاد شده اند انجام شود ، بیش از 80 درصد در عمل برای حفظ این عملکرد اصلی در طی یک بیماری همه گیر انجام می شود.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، کلیک اینجا)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر