[ad_1]

شیوع لیستریوز در کانادا در سال 2008 با 22 مرگ ناشی از 38.5 درصد از 57 عفونت ، سرانجام می تواند برای Maple Leaf Foods در تورنتو پایان یابد.

دوازده سال پس از اپیدمی کشنده لیستریوز ، دادگاه عالی کانادا دادخواست اقامه شده توسط آقای Sub Sub را بر علیه Maple Leaf Foods رد کرد.

مستر فرنچایزهای فرعی اقدام به طرح شکایت در تلاش برای مسئولیت ضررهای مالی ناشی از شیوع Maple Leaf Foods کرده اند. برش های سرد از یک گیاه برگ افرا در تورنتو منبع آلودگی لیستریا است.

در تصمیم 5-4 ، گرفته شده در روز جمعه ، کانادا دیوان عالی کشور دریافت که Maple Leaf “حق مراقبت” را به امتیاز دهندگان بدهکار نیست. این مسئولیت قانونی یک شخص یا سازمان است که از هرگونه اقدامی که به طور منطقی می تواند موجب آسیب رساندن به دیگران شود جلوگیری کند.

این تصمیم به این معنی است که 424 رستوران آقای افرادی که ادعا کرده اند ضررهای قابل توجهی به دلیل شیوع آن جبران نشده است ، خسارات خود را جبران نخواهند کرد.

مرگبارترین اپیدمی بیماری کانادایی در تاریخ کانادا منجر به کمبود محصولات شش تا هشت هفته ای با توقف فعالیت Maple Leaf شد.

مستر فرنچایزهای آقای Sub از Maple Leaf شکایت کرده و ادعا می کنند که فروش خود را از دست داده اند و به شهرت خود لطمه زده اند. حق رای دهندگان آقای Sub به دنبال تمدید “تعهد مراقبت” هستند ، با این تفاوت که مصرف کنندگان با محصولی متضرر از آسیب اقتصادی آسیب می بینند.

رستوران های آقای Sub ارتباط مستقیمی با Maple Leaf نداشتند. آنها با محصول گوشتی تولید کننده توسط یک توزیع کننده تحویل داده شدند.

Maple Leaf به دنبال محصولی برای Mr. در حین تشنج خود زیر.

Maple Leaf به رسانه های کانادایی گفت که این شرکت از تصمیم دادگاه راضی است.

وکیلان الیزابت بووکر ، استیو استیبر و نیکولاس برانکلی از استیبر برلاچ نوشتند: “نتیجه این است که قانون تخلف پس از اتمام واقعیت ها برای مقابله با هرگونه خسارت اقتصادی که ممکن است طرفین در بازار متحمل شوند ، به عنوان یک بیمه گر عمل نخواهد کرد.” LLP

باوکر گفت ، دادگاه عالی کانادا (SCC) همچنین اعلام کرده است که منافع اصلی محافظت شده از جرم و خسارت جسمی و مالی بدن است و دادگاه ها در مواردی که ضرر اقتصادی صرفاً متحمل یک طرف در یک محیط تجاری بوده است ، با احتیاط قدم برمی دارند.

میپل لیف از حکم دادگاه عالی انتاریو 2016 که گفته بود “وظیفه مراقبت” در پرونده وجود دارد ، تجدید نظر کرد. افرا لیف در دادگاه تجدیدنظر انتاریو موفقیت آمیز بود. دادگاه تجدیدنظر اظهار داشت که وظیفه مراقبت شامل نگهداری یک محصول مناسب برای مصرف انسان است. این ماده می گوید تولیدکنندگان مواد غذایی اگر بتوانند در مورد مسائل تکراری آزمایش شوند ، مایل به یادآوری نیستند.

وکلای آقای Subs سپس وی را به بالاترین دادگاه کانادا بردند.

قانون سنتی در کانادا از نظر تاریخی جبران خسارات سهل انگاری را که نتیجه آسیب جسمی یا خسارت مالی نباشد مجاز نمی داند. رأی دادگاه عالی تجدیدنظر مطابق با این دکترین بود.

دو خط در تاسیسات Maple Leaf’s Bartor Road مواد غذایی خوشمزه گوشت تولید می کند که ممکن است در هنگام بسته بندی آلوده شده باشد. Maple Leaf حتی قبل از اینکه شیوع آن به طور رسمی با این شرکت در ارتباط باشد ، این محصول را به یاد می آورد. این برداشت طولانی شد و کارخانه موقتاً برای تمیز کردن تعطیل شد و حدود 250 نفر بیکار ماندند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر