FDA در حالی که مقامات بهداشتی شیوع هپاتیت را بررسی می کنند ، از “آب واقعی” هشدار می دهد


مقامات ایالتی و فدرال در حال بررسی شیوع هپاتیت غیر ویروسی هستند که در آب بسته بندی شده “Real Water” ردیابی شده است. مقامات بهداشتی به مردم هشدار می دهند آب ننوشند. این شرکت اقدام به برداشت نکرده است.

بر اساس گزارشی از تحقیقات جنوب نوادا ، پنج کودک در اواخر سال 2020 در شهرستان کلارک در بیمارستان بستری شدند ، اما همه آنها بهبود یافتند. ظاهرا آب هنوز برای فروش است. منطقه بهداشتی مستقر در لاس وگاس گزارش های اولیه پنج مورد هپاتیت حاد غیر ویروسی حاد را در نوامبر سال 2020 دریافت کرد.

“بیماران در چهار خانوار مختلف زندگی می کردند. شش نفر دیگر گزارش کردند که علائم کمتری را تجربه کرده اند ، که شامل استفراغ ، حالت تهوع ، از دست دادن اشتها و خستگی است. این بیماران شامل سه بزرگسال و سه کودک هستند. “

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به مصرف کنندگان ، رستوران ها و خرده فروشان توصیه می کند نوشیدن ، پخت و پز ، فروش یا خدمت آب قلیایی Real Water را متوقف کنند تا خطر بیماری کبد را به حداقل برسانند.

به روزرسانی تحقیقات بعد از ظهر امروز از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می گوید كه مصرف آب قلیایی با مارك “Real Water” تنها پیوند مشترک شناخته شده در بین تمام بیماران است. شرکت Real Water ، که دفتر مرکزی آن در Mesa ، AZ است ، دارای نام تجاری Real Water Alkaline Bottled Water است.

عکس با مجوز از FDA

از امروز بعد از ظهر ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده اطلاعاتی درباره کار خود در تحقیقات شیوع منتشر نکرده است.

به گفته FDA ، آب مخلوط در چهار بطری 5 گالنی از طریق اشتراک تحویل در منزل و در سراسر کشور در ظروف کوچکتر از طریق فروش آنلاین توزیع می شود.

طبق وب سایت این شرکت ، ظروف 5 گالنی در مناطق زیر به خانه ها تحویل داده می شوند:

  • هونولولو ، سلام ، از طریق آب Aloha
  • اورنج کانتی ، کالیفرنیا ، از طریق شرکت Paradise Bottling Co.
  • سنت جورج ، یوتا ، از طریق Real Water South Utah
  • توسان ، آریزونا ، از طریق Aqua Pure
  • ونتورا و سانتا باربارا ، کالیفرنیا ، آن سوی ساحل طلای واقعی آب

علاوه بر این ، طبق وب سایت این شرکت ، Real Water در بطری های پلاستیکی 1 گالن ، 500 میلی لیتر ، 1 لیتر و 1.5 لیتری و در یک بطری شیشه ای 750 میلی لیتری به فروش می رسد.

طبق یک به روزرسانی امروز ، FDA در حال بررسی امکانات این شرکت است. آژانس در مراحل اولیه این تحقیقات است و ممکن است محصولات اضافی مربوط به این شیوع داشته باشد.

منطقه بهداشتی نوادا همچنان به بررسی هپاتیت حاد غیر ویروسی می پردازد.

به عنوان بخشی از تحقیقات دولتی ، منطقه بهداشت منطقه ای یک مطالعه آنلاین برای به دست آوردن اطلاعات برای شناسایی منابع احتمالی عامل بیماری زا منتشر کرد.

در صفحه مطالعه آمده است: “ما در حال تهیه این پرسشنامه کوتاه هستیم تا از شما و / یا اعضای خانه شما در مورد مواجهه احتمالی ، علائم و سایر اطلاعات مربوط به این تحقیق بپرسیم.” “اگر شما و / یا اعضای خانواده تان پس از نوشیدن آب قلیایی علائم حاد غیر ویروسی مرتبط با هپاتیت داشته اید ، لطفاً این مطالعه را انجام دهید.”

هپاتیت حاد غیر ویروسی التهابی در کبد است که می تواند در اثر قرار گرفتن در معرض سموم ایجاد شود. طبق به روزرسانی ایالت ، اگرچه هپاتیت می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد. علائم اغلب شامل تب ، خستگی ، از دست دادن اشتها ، حالت تهوع ، استفراغ ، شکم درد ، ادرار تیره ، مدفوع روشن ، درد مفاصل یا زردی پوست یا چشم است. هرکسی که این علائم را تجربه کند باید با پزشک خود تماس بگیرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شیوع و هپاتیت غیر ویروسی ، لطفاً به بخش سQالات متداول بخش بهداشت مراجعه کنید.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir