CSPI از FDA درخواست می کند تا حداکثر میزان مواد افیونی و کنترل دانه خشخاش را بدست آورد


مرکز علمی در جهت منافع عمومی (CSPI) از سازمان غذا و دارو می خواهد تا مصرف کنندگان را از بذرهای کوکنار فرآوری نشده که اغلب با بقایای افیونی طبیعی گیاه آلوده هستند ، محافظت کند.

گروه غیرانتفاعی غذا و ایمنی غذا در 5 فوریه به نمایندگی از شش خانواده آسیب دیده توسط دانه های کوکنار آلوده و کارشناسان پزشکی یک دادخواست نظارتی به FDA ارائه داد. آنها از تنظیم كنندگان می خواهند كه با تعیین حداكثر آستانه آلودگی مواد افیونی و ایجاد كنترل بر بذرهای وارداتی ، عرضه بذر خشخاش در آمریكا را پاك كنند.

استیو و بتی هاكالا از راجرز ، آر ای ، پسر 24 ساله خود استیون را در سال 2016 به دلیل مصرف بیش از حد چای خشخاش از دست دادند.

استیو هاکالا ، یکی از خواهان ها ، گفت: “برای ما سخت بود که باور کنیم چیزی به اندازه دانه های خشخاش معصوم و رایج می تواند کشنده باشد.” “اکنون ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که دانه های خشخاش وارد شده به این کشور پاک می شود تا خانواده های دیگر این نوع از دست دادن را نجات دهند.

دانه خشخاش که برای بو دادن استفاده می شود از همان گیاه تولید کننده مواد افیونی از جمله مرفین و کدئین است. گیاه خشخاش را نمی توان به طور قانونی در ایالات متحده پرورش داد ، به این معنی که تمام دانه های خشخاش فروخته شده در آن کشور از کشورهایی که اجازه کشت دارند ، وارد می شود. اگرچه خود بذرها مقدار ناچیزی مواد افیونی دارند ، اما می توانند به بقایای گیاهان آلوده شوند و برای کاهش آلودگی مواد افیونی به سطح بی خطر نیاز به شستشو و درمان دارند.

همه واردکنندگان بذر خود را به اندازه کافی پردازش نمی کنند و حتی برخی از فروشندگان بذر خشخاش را به عنوان “شسته نشده” یا “فرآوری نشده” به بازار عرضه می کنند تا ثابت کنند که برای مصرف کننده هایی که می توانند دانه های تهیه چای را از دانه های خشخاش تهیه کنند ، مواد افیونی زیادی دارند. این چای معمولاً برای اهداف پزشکی ، درمانی یا تفریحی استفاده می شود و می تواند مواد افیونی را از یک دسته دانه غلیظ کند. مصرف کنندگان این دانه ها ممکن است آگاه نباشند که اثرات مصرف دانه ممکن است به دلیل مواد افیونی باشد. علاوه بر این ، میزان آلودگی به مواد افیونی می تواند به طور گسترده ای از گروهی به دسته دیگر متفاوت باشد ، و کسانی که چای می نوشند را در معرض خطر افزایش بیش از حد تصادفی یا عواقب دیگر سلامتی قرار می دهد.

دیگر امضا کنندگان این دادخواست عبارتند از لیندا گلدن از کارولینای جنوبی و جفری فولدز از جورجیا ، مادر و پسر عموی تاد شرلی ، که در 48 سالگی در سال 2019 در اثر مصرف بیش از حد چای دانه خشخاش درگذشت. و باب و لوری مورالس ، و کریستن هریس ، همه از نوادا ، پدر و مادر و همسر کندال هریس ، که در 38 سالگی به دلیل مصرف بیش از حد دانه های خشخاش شسته نشده در آمازون درگذشت. پل لانچیا از سنت لوئیس ، میسوری ، پس از آنكه همسرش دچار سكته مغزی متعددی شد كه پزشك وی گمان كرد ناشی از مصرف زیاد چای خشخاش است ، به این دادخواست پیوست.

برخی از امضا کنندگان دادخواست پس از مصرف سهوا بذرهای کوکنار آلوده ، متوجه شدند که آنها برای مواد مخدر مثبت هستند. نه الیزابت دومینگوئز از تناواندا ، نیویورک و نه جیمی سیلاکوفسکی از دپوت ، نیویورک ، در دوران بارداری خود از مواد افیونی استفاده نکردند ، اما هر دو پس از خوردن کالاهای پخته شده با دانه خشخاش مثبت بودند.

دومینگوئز که در آزمایش معمول دارو با آزمایش داروهای مخدر که به مادران قبل از زایمان در برخی از بیمارستان ها داده می شد ، از نظر وجود مواد مخدر مثبت بود ، گفت: “من بسیار خراب شده ام که قرقره ساده می تواند استرس زیادی ایجاد کند.” او به دلیل آزمایش بذر خشخاش موقتاً از نوزاد خود جدا شد و توسط سرویس های محافظت از کودک بارها در خانه به وی مراجعه کرد.

به این دادخواست دکتر ایروینگ هابر ، متخصص داروی درد و دکتر مادلین سوارتوود ، محقق دانشگاه ایالتی سام هوستون ، پیوستند که مطالعات مستند خطرات چای هسته خشخاش را منتشر کرد.

این دادخواست به دنبال انتشار ماه گذشته مطالعه مشترکی که محققان CSPI در زمینه سم شناسی بالینی تألیف کرده اند ، نشان داد که ممکن است عوارض جانبی ناشی از مصرف دانه های خشخاش آلوده به مواد افیونی افزایش یابد. نشریات پزشکی و دولتی بیش از 600 مورد از عوارض جانبی گزارش شده را ثبت کرده اند ، از جمله 20 مورد مصرف بیش از حد و 19 مورد مرگ و میر ناشی از خشخاش در ایالات متحده ، که بیشترین مرگ و میر از سال 2015 رخ داده است.

پیش از این ، CSPI از FDA و آژانس مبارزه با مواد مخدر خواستار رسیدگی به خطرات آلوده بذر خشخاش در آوریل 2019 شده بودند. در دسامبر 2019 ، DEA توضیح داد که فروش دانه خشخاش آلوده به مواد افیونی می تواند بر اساس قانون کنترل شده دانه خشخاش غیرقانونی باشد مواد.

مرکز علوم در جهت منافع عمومی یک سازمان غیرانتفاعی در زمینه غذا و بهداشت است که به عنوان یک گروه نظارت بر منافع عمومی فعالیت می کند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma