یک کوره بزرگ در یونان که با آب لوله کشی مرتبط است


بر اساس یک گزارش مطالعه اخیر ، بیش از 600 نفر در اوایل سال 2019 در یونان با احتمال زیاد منبع آب آلوده لوله کشی بیمار شدند.

در مجموع 638 مورد ورم معده و روده با علائم از اواخر ژانویه تا اوایل فوریه 2019 گزارش شده است. با این حال ، دانشمندان تخمین می زنند که شدت واقعی بیماری بسیار بیشتر است ، طبق نسخه دست نویس آنها توسط مجله Epidemiology and Infection.

کمی بیشتر از نیمی از بیماران زن هستند و سن بیماران از چند ماه تا 93 سال متغیر است. علائم آن عمدتاً اسهال و استفراغ بود. بستری شدن در بیمارستان برای 430 بیمار ضروری است ، اما هیچ گونه فوت گزارش نشده است.

تأیید آزمایشگاهی امکان پذیر نیست
محققان یک مطالعه مورد شاهدی را روی شرکت کنندگان بالای 16 سال ، ساکنان شهر شمالی یونان که اواخر ژانویه از مرکز بهداشت بازدید کردند ، انجام دادند. این شامل 48 مورد و 52 بازرسی است. به احتمال زیاد در دو روز قبل از شروع علائم ، آب لوله کشی مصرف می شود و از آب لوله کشی برای تولید تکه های یخ استفاده شده است.

محققان همچنین یک مطالعه کوهورت گذشته نگر روی 236 دانش آموز در چهار مدرسه ابتدایی شهر انجام دادند. هفتاد و یک درصد موارد حداقل برای یک روز در مدرسه نبودند. مصرف آب لوله کشی به مدت دو روز قبل از شروع علائم با موارد ورم معده و روده همراه است.

بین سالهای 2004 تا 2018 32 شیوع بیماری آب در یونان وجود داشت و هفت مورد از آنها بیش از 200 نفر را گرفتار کرد.

منشا آبزی شیوع تأیید نشده است. در شش مورد از 11 مورد آزمایش شده ، بیش از یک عامل بیماری زا از نمونه های مدفوع تشخیص داده شد. چهار مورد برای دو پاتوژن مثبت و دو مورد برای هر سه پاتوژن مثبت بودند. کمپیلوباکتر شایع ترین است ، زیرا در هشت آزمایش بالینی یافت شد و در پنج آزمایش نورو ویروس یافت شد. کمپیلوباکتر با عوامل بیماری زای مختلف ، عمدتا E. coli اسهال زا یافت می شود. نمونه های آب از نظر انگل مورد آزمایش قرار نگرفته اند زیرا آزمایشگاه اختصاصی وجود ندارد.

چگونه آب آلوده شد؟
مخازن آب و محفظه های آنها مشکلاتی داشت. بازرسی از سیستم تحویل نقص فنی را نشان داد. تجزیه سیمان ، به ویژه در سقف مخازن ، عدم وجود مانع محافظتی در یکی از مخازن و تجهیزات محافظتی مناسب در پنجره های ایستگاه پمپاژ و مخازن آزمایشات میکروبیولوژی نمونه های آب جمع آوری شده توسط شهرداری منفی است.

در مجاورت چشمه ها یا مخازن هیچگونه تاسیسات دامی وجود نداشت و خط لوله فاضلاب نزدیک لوله آب آشامیدنی نبود. در ژانویه 2019 ، هیچ آب و هوای شدید در منطقه وجود نداشت.

“جدا از شواهد اپیدمیولوژیک ، منبع آب با توجه به میزان شیوع ، عدم فعالیت متداول یا مصرف مواد غذایی در بین موارد و این واقعیت است که هیچ افزایش ورم معده در مناطق مجاور و روستاهای با سیستم های مختلف تأمین آب وجود دارد. ، “آنها گفتند. محققان.

آب ممکن است توسط فاضلاب آلوده شده باشد ، نه توسط یک نفر. بررسی شیوع به نتیجه گیری قطعی در مورد چگونگی آلودگی آب و همچنین آلودگی منشا انسانی یا حیوانی منجر نشد. مقادیر کم کلر باقیمانده که در حین بازرسی یافت می شود ، می تواند نشان دهنده کاستی در روش های تصفیه آب باشد.

“این شیوع باعث شده مقامات محلی نسبت به اقدامات لازم برای اطمینان از ایمنی آب ، از جمله مدرن سازی سیستم تأمین ، نظارت مداوم برای تشخیص زود هنگام ، کنترل سیستماتیک کیفیت آب ، فرآیندهای مناسب تصفیه و محافظت در هنگام ذخیره و توزیع آب ، آگاهی بیشتری کسب کنند.” محققان گفتند

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma