[ad_1]

“اوه ، زمین ، بسیاری از سرزمین ها و آسمان پر ستاره را به من بده. مرا محاصره نکن … “

انجمن انسانی انسانی ، خیریه حیوانات و پناهگاه مزرعه از دادگاه منطقه ای ایالات متحده در کالیفرنیای مرکزی خواستند تا در برنامه خود برای مبارزه با آنفولانزای مرغی تجدید نظر کند. شامل زمین های زیادی است.

بازرسی بهداشت حیوانات و گیاهان (USDA) USDA و خدمات دامپزشکی برای رد پرونده دود که یک سال پیش تشکیل شده بود ، طرح دادخواست را ارائه داده اند. این به معنای برنده شدن شاکیان نیست ، بلکه به این معنی است که آنها طرح خود را توسط قاضی بررسی می کنند.

آنها ادعا می كنند كه APHIS به اصطلاح “مزرعه های كارخانه ای” جایزه می دهد كه پرندگان را در قفس هایی مانند باتری نزدیك به هم نزدیك می كند كه در صورت شیوع به گسترش ویروس كمك می كنند.

HSUS انگیزه هایی را برای تولیدکنندگان ارائه می کند که حیوانات خود را به مکانی دیگر برای زندگی در اختیار حیوانات خود قرار دهند ، و با سایر مدعیان آنها ادعا می کنند که برنامه آنها خطر شیوع بیماری را کاهش می دهد.

“زمینه نظارتی” این پرونده شامل قانون سیاست ملی محیط زیست (NEPA) و قانون حمایت از بهداشت حیوانات (AHPA) است. به ویژه ، اقدام USDA بر اساس ارزیابی نهایی زیست محیطی در دسامبر 2015 ، کنترل آنفلوانزای مرغی با بیماری زایی بالا در پرندگان تجاری است.

AHPA به وزیر کشاورزی اجازه می دهد “اگر مرغ های مرده در تجارت بین ایالتی جابجا شوند ،” نگهداری ، توقیف ، قرنطینه ، معالجه ، تخریب ، دفع یا اقدامات اصلاحی دیگر “را انجام دهد. این قانون همچنین به منشی اجازه می دهد تا به صاحبان حیوانات از بین رفته خسارت بدهد.

APHIS دو پاسخ در مورد شیوع آنفلوانزای مرغی بسیار بیماریزا دارد – پاسخ اول این است که وقتی مقامات ایالتی و محلی نمی توانند با آن مقابله کنند اقدامی انجام نمی شود.

در صورت نیاز به کمک ، APHIS یک “برنامه مدیریت انطباقی” برای کمک به مقامات ایالتی و محلی در زمینه فعالیت های کنترل قرنطینه و آنفلوانزا دارد.

USDA گفت شاکیان هیچ شهرتی ندارند و دادگاه صلاحیت اساسی ندارد ، که اغلب دلایل دریافت دادخواست است. اما ، با رد درخواست عزل ، مشخص شد که شاکیان از مشروعیت رویه ای و صلاحیت دادگاه برخوردارند.

شاکیان تنها کسانی نیستند که برای آنفولانزای مرغی برنامه ریزی می کنند. به عنوان مثال ، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های فدرال (CDC) اخیراً دستورالعمل هایی را منتشر کرده است که نشان می دهد طیور آلوده در حیاط چگونه می توانند آنفولانزای مرغی را به راحتی به انسان منتقل کنند.

CDC هشدار می دهد که عفونت آنفلوانزای مرغی بدون لمس طیور ممکن است رخ دهد. لمس ویروس و سپس لمس چشم ، بینی یا دهان می تواند ویروس را منتقل کند. شیوع گله های حیاط خلوت ، معمولاً سالمونلا ، امری عادی شده است.

مرغ های حیاط پشتی معمولاً در قفس های باتری مانند نگهداری نمی شوند ، اما با زدن بال ، خراشیدن و تکان دادن سر می توانند عوامل بیماری زا را گسترش دهند.

طبق CDC: “عفونت آنفلوانزای مرغی در انسان نادر است اما ممکن است.”

بیشترین عفونت های آنفلوانزای مرغی گزارش شده در انسان پس از تماس محافظت نشده با پرندگان آلوده یا سطوح آلوده رخ داده است.

CDC می گوید پرندگان آبزی وحشی مانند اردک و غاز می توانند به ویروس آنفلوانزا آلوده شوند ، اما معمولاً بیمار نمی شوند. هر از گاهی شیوع آنفلوانزای مرغی در پرندگان رخ می دهد. خطر برای سلامتی انسان به این بستگی دارد که افراد در چه مدت نزدیک با پرندگان آلوده در تماس بوده اند.

APHIS گزارش می دهد که در دسامبر 2014 ، برای اولین بار در 10 سال گذشته ، آنفلوانزای فوق حاد پرندگان (HPAI) در ایالات متحده شناسایی شد.

از 11 دسامبر 2014 تا 16 ژانویه 2015 ، USDA در مجموع هفت گزارش از HPAI H5N2 یا H5N8 در پرندگان وحشی در گله های حیوانات اسیر و حیاط خلوت در شمال غربی ایالات متحده دریافت کرد. یافته های اضافی در مورد پرندگان وحشی بدست آمده است. اولین گله تجاری آلوده در 23 ژانویه 2015 در کالیفرنیا شناسایی شد.

از ژانویه تا مارس ، بیماری به آرامی در بسیاری از ایالت ها از جمله مینه سوتا ، میسوری ، آرکانزاس و کانزاس گسترش یافت. افزایش قابل توجهی در HPAI H5N2 در گله های بوقلمون تا اوایل آوریل در مینه سوتا رخ داد و به دنبال آن افزایش سریع آیووا در اواخر آوریل و مه رخ داد ، جایی که تعداد زیادی از گله های لایه مرغ تحت تأثیر قرار گرفتند. آخرین مورد HPAI در گله تجاری در 16 ژوئن 2015 تأیید شد.

در طی شیوع در سال 2014-2015 ، APHIS در مجموع 211 دهانه تجاری و 21 کشف حیاط پشتی گزارش داد ، از جمله مواردی که به عنوان مناطق تماس خطرناک شناسایی شده اند. HPAI در محل های تجاری ، گله های حیاط خلوت ، پرندگان شکاری وحشی و / یا پرندگان وحشی در 21 ایالت پیدا شده است: آرکانزاس ، کالیفرنیا ، آیووا ، آیداهو ، ایندیانا ، کانزاس ، کنتاکی ، میشیگان ، مینه سوتا ، میسوری ، مونتانا ، داکوتای شمالی ، نبراسکا ، نیومکزیکو ، نوادا ، اورگان ، داکوتای جنوبی ، یوتا ، واشنگتن ، ویسکانسین و وایومینگ.

حدود 7.4 میلیون بوقلمون و 43 میلیون تخم مرغ / مرغ ، و همچنین تعداد محدودی از گله های مرغ مخلوط ، تحت تأثیر HPAI قرار گرفتند و بر اثر این بیماری مردند یا به عنوان بخشی از پاسخ از بین رفتند. این شیوع بزرگترین شیوع HPAI تاکنون در ایالات متحده و شاید مهمترین واقعه بهداشت حیوانات در تاریخ ایالات متحده بوده است.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر