[ad_1]

پس از اینکه افراد مسمومیت با بوتولیسم را گزارش کردند ، شورای بهداشت منطقه ای نوناویک نسبت به خوردن برخی از والورها هشدار داد.

بیماران در Inukjuak هستند و گزارش می دهند که در تعطیلات سنتی در تاریخ 18 و 19 مارس یک ایگوناک می خورند. گاهی اوقات 10 روز طول می کشد تا علائم مسمومیت ایجاد شود.

شورای بهداشت در بیانیه ای گفت: “ممکن است بیش از 27 نفر در معرض تعطیلات و سپس در معرض غذای مصرفی دیرتر در خانه باشند.”

“ممکن است هنوز ایگوناک آلوده در جامعه وجود داشته باشد و در شرایطی مانند این ، گوشت از این منبع باید نابود شود. بهترین راه برای از بین بردن گوشت آلوده ، سوزاندن آن است.

“مهم است که تمام گوشت ها را از ایگوناک ادعا شده شناسایی کنید و مطمئن شوید که از بین رفته است. قبل از خوردن گوشت مرکبات ، افراد باید بررسی کنند که این گوشت از کجا آمده است و اطمینان حاصل کنند که این منبع از همان منبع تعطیلات نیست. “

درباره بوتولیسم

در حالی که انواع بیماری ها می توانند از خوردن غذاهای کم فرآوری شده ناشی شوند ، اما یکی از خطرناک ترین آنها مسمومیت با بوتولیسم است. بوتولیسم بدون درمان ، می تواند عضلات مورد نیاز برای تنفس را فلج کرده و منجر به مرگ ناگهانی شود.

طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) ، هر کسی که ایگوناک خورده باشد و علائم مسمومیت با بوتولیسم را پیدا کرده باشد باید فوراً به دنبال مراقبت های پزشکی باشد.

“در بوتولیسم غذایی ، علائم معمولاً 18 تا 36 ساعت پس از خوردن غذای آلوده شروع می شود. با این حال ، علائم ممکن است به محض 6 ساعت بعد یا تا 10 روز بعد شروع شود ، “وب سایت CDC گفت.

علائم بوتولیسم ممکن است شامل برخی از موارد زیر باشد: دو دید ، تاری دید ، افتادگی پلک ، اختلال گفتار ، مشکل در بلع ، مشکل تنفس ، ضخیم شدن زبان ، خشکی دهان و ضعف عضلانی. افرادی که مسمومیت با بوتولیسم دارند ممکن است همه این علائم را یک باره نشان ندهند.

این علائم در نتیجه فلج عضلات ناشی از سم است. در صورت عدم درمان ، بیماری پیشرفت کرده و علائم می تواند بدتر شود و باعث فلج شدن برخی از عضلات ، از جمله عضلات مورد استفاده برای تنفس ، و عضلات بازو ، پاها و بدن از گردن تا لگن شود.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر