گزارش جدید می گوید آرسنیک و سایر فلزات به طور مداوم غذای کودک را آلوده می کنند


گزارش جدید کنگره میزان بسیار خطرناکی از آرسنیک و سایر سموم در غذای کودک را نشان می دهد. وی همچنین فاش کرد که والمارت ، کمپبل فودز و غذاهای ارگانیک اسپروت از همکاری با تحقیقات کمیته فرعی خودداری کردند.

در گزارش 59 صفحه ای که روز گذشته توسط مجلس نمایندگان ایالات متحده منتشر شد ، آمده است: “Nurture ، Beech-Nut ، Hain و Gerber در حال تحقیق با تحقیقات كمیته فرعی هستند ، اگرچه این نشان دهنده بی توجهی بی پروا آنها به سلامت نوزادان است.”

“با توجه به این موضوع ، کمیته فرعی می پرسد چرا والمارت (انتخاب والدین) ، غذاهای ارگانیک Sprout و کمپبل (آلوهای آلی) از انطباق با تحقیقات خودداری می کنند. هیچ یک از آنها نتایج آزمون یا استانداردهای آزمایش خاصی را ارائه ندادند و Sprout حتی به سوالات مکرر کمیته فرعی پاسخ نداد.

“کمیته فرعی به شدت نگران است که این شرکت ها ممکن است حتی در مقادیر بالاتر از فلزات سنگین سمی در محصولات غذایی کودک نسبت به محصولات رقبا ، میزان فلزات سنگین سمی را نیز مخفی کنند.”

گزارش درخواستی در نوامبر 2019 ، چهار فلز سنگین سمی را بررسی می کند: آرسنیک غیر آلی ، سرب ، کادمیوم و جیوه. سازمان غذا و دارو و سازمان بهداشت جهانی آنها را برای سلامتی انسان ، به ویژه برای نوزادان و کودکانی که بیشتر در معرض تأثیرات نوروتوکسیک خود هستند ، خطرناک اعلام کرده اند. بر اساس این گزارش ، حتی میزان کم قرار گرفتن در معرض آن می تواند به رشد مغزی آسیب جدی و غالباً جبران ناپذیر وارد کند.

در تاریخ 6 نوامبر 2019 ، به دنبال گزارش هایی مبنی بر بالا بودن میزان فلزات سنگین سمی در غذاهای کودک ، کمیته فرعی اقتصاد و مصرف کننده مجلس نمایندگان خواستار اسناد داخلی و نتایج آزمایشات از هفت بزرگترین تولیدکننده غذای کودک در ایالات متحده از جمله تولید کنندگان محصولات ارگانیک و معمولی. این تولید کنندگان:

  • شرکت تغذیه Beech-Nut
  • Hain Celestial Group Inc. ، که محصولات غذایی کودک را با مارک بهترین ارگانیک کره زمین به فروش می رساند
  • گربر
  • شرکت والمارت ، که محصولات غذایی کودک را از طریق برچسب خصوصی خود به انتخاب والدین می فروشد
  • Sprout Foods Inc. ، که غذای کودک را با نام “Sprout Organic Foods” می فروشد
  • کمپبل سوپ کمپانی که محصولات غذایی کودک را با نام تجاری Plum Organics به فروش می رساند
  • Nurture Inc. ، که به فروش محصولات Happy Family Organics ، از جمله محصولات غذایی کودک با مارک HappyBABY می پردازد

آرسنیک در غذاهای کودک تولید شده توسط تمام شرکت های پاسخ دهنده وجود دارد.

تغذیه (HappyBABY) غذای کودک را پس از آزمایش نشان می دهد که حاوی حداکثر 180 قسمت در هر میلیارد (ppb) آرسنیک غیر آلی است. بیش از 25٪ محصولات آزمایش شده قبل از فروش حاوی آرسنیک غیر آلی بیش از 100 ppb هستند. آزمایشات پرورشی نشان می دهد که محصول معمول کودک برای فروش آن حاوی 60 ppb آرسنیک غیر آلی است.

هین (بهترین ارگانیک زمین) محصولات غذایی آماده کودک را که حاوی ppb 129 آرسنیک غیر آلی است به فروش می رساند. Hain معمولاً فقط مواد تشکیل دهنده آن را آزمایش می کند نه محصولات نهایی. اسناد نشان می دهد که هاین از ترکیباتی که تا 309 ppb آرسنیک آزمایش می کرده استفاده کرده است.

مهره راش مواد تشکیل دهنده پس از آزمایش حداکثر 913.4 ppb آرسنیک استفاده می شود. Beech-Nut به طور معمول از مکمل های پر آرسنیک استفاده می کند که بیش از 300 ppb آرسنیک را آزمایش می کند تا مشخصات محصول مانند “نرمی خرده” را برآورده کند.

گربر از مواد غنی از آرسنیک با استفاده از 67 دسته آرد برنج که بیش از 90 ppb آرسنیک غیر آلی را آزمایش کرده اند ، استفاده می کند.

سازمان غذا و دارو اعلام کرد که آرسنیک غیر آلی ، سرب ، کادمیوم و جیوه فاقد “فواید سلامتی” هستند و “منجر به بیماری ، جراحت و در دوزهای بالا ، مرگ” می شوند.

“تحقیقات کمیته فرعی ثابت می کند که غذاهای تجاری کودک حاوی مقادیر خطرناکی آرسنیک ، سرب ، جیوه و کادمیوم هستند. این فلزات سنگین سمی خطرات جدی برای سلامتی نوزادان و کودکان خردسال دارد. تولیدکنندگان علی رغم استانداردهای داخلی شرکت و نتایج آزمایش و بدون هیچ گونه برچسب هشدار ، این محصولات را عمداً به والدین بی خبر می فروشند. “

این گزارش همچنین نتیجه گیری کرد که FDA اکنون باید تعیین کند که آیا نوزادان در معرض آرسنیک غیر آلی ، سرب ، کادمیوم و جیوه قرار دارند تا تولیدکنندگان این سطح را برآورده کنند و از طریق برچسب به مصرف کنندگان اطلاع دهند.

در این گزارش ، عدم ارائه اطلاعات در دوره قبلی ریاست جمهوری ، به تلاش ها برای رسیدگی به این مسائل کمک نکرده است:

“سال گذشته ، دولت ترامپ اطلاعات جدید موجود در یک ارائه صنعتی مخفی به تنظیم کننده های فدرال در مورد فلزات سنگین سمی در غذاهای کودک را نادیده گرفت. در 1 آگوست 2019 ، FDA یک اسلاید محرمانه از هاین ، سازنده بهترین غذای ارگانیک روی کره زمین دریافت کرد ، که نشان داد محصولات غذای کامل کودک حتی حاوی مقادیر بالاتری از فلزات سنگین سمی هستند نسبت به برآورد بر اساس نتایج آزمون مواد تشکیل دهنده منفرد به طور خاص ، یک فلز سنگین ، آرسنیک غیر آلی ، پیدا شد که در 28 to تا 93 levels سطح بالاتر از محاسبه شده وجود دارد. “

پیشنهادات و نتیجه گیری ها
در این گزارش چندین مرحله برای حل مشکلات فلزات سنگین ارائه شده است. یک هدف بازیابی اعتماد به نفس عمومی است. بر اساس این گزارش ، بار این کار بر دوش صنعت است. تولیدکنندگان باید بلافاصله سطح فلزات سنگین سمی را در غذاهای کودک خود تا حد ممکن نزدیک به صفر کاهش دهند. اگر این امکان برای غذاهای حاوی مواد خاصی وجود ندارد ، بنابراین این مواد نباید در غذاهای کودک گنجانده شوند.

براساس این گزارش ، یک نمونه از عناصری که ممکن است برای غذای کودک مناسب نباشد ، برنج است. در طی این گزارش ، برنج در بالای یا نزدیک هر لیستی از غذاهای خطرناک کودک ظاهر می شود.

“اگر بعضی از مواد مانند برنج به شدت آلوده شده باشد ، پاسخ فقط به حداقل رساندن سطح فلزات سنگین سمی برای این مواد نیست ، پاسخ این است که از قرار دادن آنها در غذاهای کودک جلوگیری کنید. کمیته فرعی از تولیدکنندگان می خواهد که این تغییر را داوطلبانه انجام دهند. “

کمیته فرعی همچنین موارد زیر را توصیه می کند:

تست اجباری: فقط یکی از شرکتهایی که توسط کمیته فرعی مورد بررسی قرار می گیرد ، بطور منظم غذای کامل کودک خود را آزمایش می کند ، اگرچه این صنعت آگاه است که سطح فلزات سنگین سمی پس از فرآوری مواد غذایی بالاتر است. FDA باید تولیدکنندگان غذای کودک را ملزم به آزمایش محصولات نهایی خود از نظر فلزات سنگین سمی ، نه فقط مواد تشکیل دهنده آنها کند.

• برچسب زدن: تولید کنندگان باید از FDA بخواهند که سطح فلزات سنگین سمی را بر روی برچسب های مواد غذایی گزارش کند.

• حذف داوطلبانه مواد سمی: تولیدکنندگان باید داوطلبانه جایگزینی برای موادی که سرشار از فلزات سنگین سمی هستند بیابند یا محصولاتی را که حاوی مقادیر زیادی مواد تشکیل دهنده هستند و غالباً از فلزات سنگین سمی برخوردار هستند ، مانند برنج ، از بین ببرند.

• استانداردهای FDA: FDA باید حداکثر میزان آرسنیک غیر آلی ، سرب ، کادمیوم و جیوه در غذاهای کودک را تعیین کند. برای هر غذای کودک باید یک سطح برای هر فلز اعمال شود. این سطح باید برای محافظت از نوزادان در برابر اثرات عصبی فلزات سنگین سمی تعیین شود.

• هوشیاری والدین: والدین باید از محصولات غذایی کودک که حاوی مواد سرشار از فلزات سنگین هستند مانند محصولات برنج خودداری کنند. اجرای توصیه های یک تا چهار به والدین اطلاعاتی را می دهد که برای تصمیم گیری آگاهانه برای محافظت از نوزادان خود لازم دارند.

غواصی عمیق این گزارش در زمینه آرسنیک
گزارش کمیته فرعی بیان می کند که فقط دو ماده خاص برای FDA برای غذای کودک وجود دارد – پیش نویس دستورالعمل غیر قابل صدور در ژوئیه 2013 ، اما هرگز نهایی نشد ، با سطح اقدام توصیه شده 10 ppb برای آرسنیک غیر آلی در غلظت واحد (آماده استفاده) – نوشیدنی) آب سیب و راهنمای نهایی از آگوست سال 2020 ، تعیین سطح عملکرد آرسنیک غیر آلی موجود در غلات برای نوزادان برنج در 100 ppb.

به گفته وزارت بهداشت و خدمات اجتماعی ، آرسنیک در میان مواد موجود در محیط زیست ، که مهمترین تهدید برای سلامتی انسان است ، رتبه اول را دارد.

مطالعات به این نتیجه رسیده اند که قرار گرفتن در معرض آرسنیک “تأثیر منفی قابل توجهی بر رشد عصبی در کودکان” دارد. این تأثیر منفی در ضریب هوشی Full Scale و به ویژه در حوزه های کلامی و عملکردی و همچنین حافظه بارزتر است. مطالعه دانش آموزان ماین در معرض آرسنیک در آب آشامیدنی نشان داد که کودکان در معرض آب با سطح آرسنیک بالای 5 قسمت در میلیارد (ppb) “کاهش قابل توجهی در ضریب هوشی در مقیاس کامل ، حافظه فعال ، درک استدلال و سایر عملکردها را نشان می دهند.

یک مطالعه بر روی کودکان در اسپانیا نشان داد که افزایش قرار گرفتن در معرض آرسنیک منجر به کاهش نتایج برای موتور جهانی ، موتور ناخالص و عملکرد حرکتی خوب کودکان می شود. به طور خاص ، پسران بیشتر در معرض مسمومیت عصبی آرسنیک هستند.

تحقیقات کمیته فرعی نشان داد که آرسنیک در غذاهای کودک تولید شده توسط همه شرکت های مسئول وجود دارد:

تغذیه (HappyBABY) غذای کودک را پس از آزمایش نشان می دهد که حاوی حداکثر 180 قسمت در هر میلیارد (ppb) آرسنیک غیر آلی است. بیش از 25٪ محصولات آزمایش شده قبل از فروش حاوی آرسنیک غیر آلی بیش از 100 ppb هستند. آزمایشات پرورشی نشان می دهد که محصول معمول کودک برای فروش آن حاوی 60 ppb آرسنیک غیر آلی است.

هین (بهترین ارگانیک زمین) محصولات غذایی آماده کودک را که حاوی ppb 129 آرسنیک غیر آلی است به فروش می رساند. Hain معمولاً فقط مواد تشکیل دهنده آن را آزمایش می کند نه محصولات نهایی. اسناد نشان می دهد که هاین از ترکیباتی که تا 309 ppb آرسنیک آزمایش می کرده استفاده کرده است.

مهره راش مواد مورد استفاده پس از آزمایش حداکثر 913.4 ppb آرسنیک. Beech-Nut به طور معمول از مکمل های پر آرسنیک استفاده می کند که بیش از 300 ppb آرسنیک را آزمایش می کند تا مشخصات محصول مانند “نرمی خرده” را برآورده کند.

گربر از مواد غنی از آرسنیک با استفاده از 67 دسته آرد برنج استفاده می کند که بیش از 90 ppb آرسنیک غیر آلی را آزمایش کرده اند.

برای اطلاعات دقیق در مورد یافته های این چهار فلز سنگین ، لطفاً گزارش را ببینید.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma