راحتی و آسایش ، افزایش ایمنی، کاهش هزینههای مصرف انرژی از مهمترین عوامل در افزایش روز افزون استفاده از تجهیزات اتوماسیون در هوشمند سازی منازل و مراکز اداری میباشد. استفاده به موقع از نورآفتاب جهت روشنایی ، استفاده از نیروی برق جهت کنترل بخشهای یک ساختمان ، همگی علاوه بر صرفه جویی در مصرف انژی و منابع مالی ، به آسایش و راحتی افراد نیز کمک شایانی میکند . بعلاوه هنگامی که در سفر هستید خانه ی شما به گونه ای حضور شما را شبیه سازی می کند تا سارقین را بترساند. به عنوان مثال ، سیستم های اتوماسیون خانگی می توانند سنسورهای حرکتی ، دوربین های تحت شبکه ، قفل های درب اتوماتیک و سایر بخش های امنیتی مانند دزدگیر را در سرتاسر خانه به یکدیگر متصل کنند تا بتوانید آنها را از یک تلفن همراه قبل از رفتن به رختخواب فعال کنید. شاید شما اتوماسیون خانه هوشمند را به عنوان الزام استفاده از تکنولوژی برای بهبود کیفیت زندگی بشر بدانید. در سیستم SMART ، یک سطح هوشمند منطقی برای کاربر تعریف میشود که با برنامهریزی و کنترل اتوماسیون ساختمان در تمامی فضاها، و با سطح دسترسی برنامهریزیشده در قالب سناریوهای هوشمند، قابل اجرا است.

بطور مثال و قتی قرار باشد سازه بروی پشت بام و در واقع به عنوان یک طبقه به ساختمان اظافه شود با وقتی که قرار است داخل یک محوطه مورد استفاده قرار گیرد متفاوت است.از همین رو پیشنهاد ما برای انتخاب یک دفتر اداری پیش ساخته متناسب با نیاز شما این است که کاربری های آن تعریف ، نیاز ها مشخص و ابعاد مورد نیاز یا همان مساحتی که برای این کار در اختیار داریم را تعین کرده ، پس از آن اگر در میان نمونه های موجود از محصولات تولید کنندگان کانکس سازه ای مطابق با نیازمان یافتیم خریداری و در غیر این صورت سفارش طراحی و ساخت یک کانکس اداری اختصاصی را بدهیم که با ویژگی های مد نظر مان مطابقت داشته باشد. پس از خرید کانکس نگهبانی چطور آن را به محل مورد نظر خود منتقل کنیم؟ در یک روز فوق العاده گرم ، می توانید به خانه خود فرمان دهید تا در مدت زمان بازگشت شما از محل کار به منزل ، خنک تر هوشمند سازی خانه های مسکونی شود. با سیستم اعلام سرقت و دوربین ها، از راه دور می توانید تمام حرکت های داخل خانه را از طریق گوشی هوشمند، رصد کنید . مثلا میتوانید متوجه شوید که در روز چند ساعت تلویزیون تماشا می کنید و یا چه برنامه هایی را بیشتر می بینید.

کابل کشی کمتر و منظم تر در ساختمان : یکی دیگر از مزایای خانه هوشمند ( هوشمند سازی ساختمان BMS ) کمتر کردن چشمگیر سیم کشی برای افزایش تجهیزات برقی ساختمان است و در واقع باعث می شود در هزینه كابل كشی های آینده در ساختمان صرفه جویی گردد. وقتی میتوانید خاموش کردن چراغهایی را که معمولاً روشن هستند به طور خودکار انجام دهید، آن وقت است که شروع به مشاهده صرفه جویی در انرژی و برق میکنید. همچنین امکان مشاهده اعلان ها روی موبایل در زمان ورود فرزندتان به خانه و یا اجازه ورود به پرستار بچه و کنترل کردن وضعیت سالمندان از طریق دوربین های امنیتی از دیگر مزایا خانه هوشمند است. حتی می توانید وضعیت کانال تلویزیون و فیلم هایی که فرزندان شما می بینند را از راه دور مشاهده کنید. منظور از خانه هوشمند توانایی کنترل تجهیزات برقی ساختمان با استفاده از تجهیزات کنترلی مختلف از جمله گوشی های تلفن همراه هوشمند، کنترل با استفاده از اینترنت، کنترل با ریموت کنترل، کنترل با خط تلفن و سایر تجهیزات کنترلی می باشد. از لحاظ تئوری ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یاد بگیرید چگونه از یک Application در تلفن هوشمند خود استفاده کنید و قادر خواهید بود به عملکردهای دستگاه های برقی در سراسر خانه خود مسلط شوید.

به عنوان مثال ، شما می توانید با استفاده از یک ترموستات هوشمند قابل برنامه ریزی که سلیقه دمایی شما را یاد می گیرد ، کنترل دقیق تر در گرمایش و سرمایش خانه تان داشته باشید و بهترین تنظیمات کارآمد در مصرف انرژی را براساس سلیقه تان در طول روز انتخاب کنید. این نقشه ها همانند نقشه جانمایی مکانیکال،فضای اشغال شده توسط هر تجهیز را نشان می دهند. در خانه هوشند نیز پرده ها همانند پرده های برقی می باشند. در این مقاله به بررسی مزایای خانه های هوشمند نسبت به یک خانه معمولی می پردازیم. این سیستم یکی از مهم ترین سیستم های ایمنی خانه است که به صورت خودکار می تواند وضعیت خانه را بررسی کند و نشتی گاز یا با تشخیص دود در خانه از بروز اتفاقات ناگوار جلوگیری کند و به ایستگاه های آتش نشانی اطلاعات رسانی کند. در یک خانه هوشمند امنیت از همه نظر تا حد بسیار زیادی ارتقا پیدا می کند. می توانید میزان مصرف انرژی خود را بسنجید و با توجه به این اطلاعات می توانید عادات و رفتارهای روزمره خود را تجزیه و تحلیل کرده و تغییراتی را برای رسیدن به سبک زندگی مورد نظر خود انجام دهید. افراد پس از ایجاد حسابهای کاربری خاص در برنامههای این چنینی میتوانند وسایل موجود در خانه را به فهرست دستگاههای هوشمند خود در برنامه اضافه کنند و از این طریق آنها را تحت نظر داشته باشند.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد خرید لوازم هوشمند سازی خانه لطفا از سایت ما دیدن کنید.

ایندکسر