چین شاهد جهش بزرگی در مسمومیت با قارچ است


تعداد مسمومیت های قارچی و تعداد مبتلایان در سال گذشته در چین نسبت به سال 2019 دو برابر شده است.

در سال 2020 ، تعداد تحقیقات به 676 مورد رسید ، از جمله 102 گونه قارچ سمی ، که 24 مورد از آنها اخیراً در چین ثبت شده است.

حوادث مسمومیت با قارچ از 24 اداره اداری استان شامل 1719 بیمار و 25 مورد مرگ بود. در سال 2019 ، 276 حادثه شامل 769 بیمار و 22 مرگ بوده است.

در سال 2020 ، تعداد موارد از یک تا 27 مورد متفاوت است و 14 شیوع بیش از 10 بیمار را شامل می شود. بیشتر حوادث در هونان ، یوننان ، گوئیژو ، ژجیانگ و سیچوان گزارش شده است. از این تعداد ، 93 بیمار از 24 حادثه قارچ های سمی خریداری شده در بازار یا توسط دوستانشان داده اند. 51 نفر از 12 شیوع پس از خوردن قارچ خشک مسموم شدند. و 404 بیمار از 131 حادثه با هفت مرگ قارچ مخلوط خوردند. کارشناسان مجله چینی CDC Weekly از مردم می خواهند از مخلوط کردن قارچ های وحشی و الکل خودداری کنند.

انواع اصلی مسمومیت
موارد بیشتری وجود داشته است که بیماران ترکیبی از قارچ های سمی مصرف کرده اند ، که به دلیل علائم مختلف ، دشواری و خطر تشخیص و درمان را افزایش می دهد.

همانند سال 2019 ، مسمومیت با قارچ هر ماه اتفاق می افتد ، اما به طور عمده از ژوئن تا اکتبر است. در ماه ژوئن و سپتامبر دو قله وجود داشت ، به ترتیب 428 و 412 بیمار و به ترتیب هشت و سه مرگ.

کشنده ترین گونه های شناسایی شده Lepiota brunneoincarnata با پنج مورد مرگ و Russula subnigricans و Amanita subpallidorosea با چهار مرگ بود. مولیبدیت های کلروفیلوم بیشترین مسمومیت را در 154 مورد با 304 بیمار ذکر کرده اند.

Lepiota brunneoincarnata ، خطرناک ترین گونه در سال 2020 ، مسئول 15 حادثه ، 29 بیمار و پنج مرگ به عنوان یک علت منفرد یا در ترکیب با سایر گونه ها است.

در مجموع 56 گونه عامل گاستروانتریت در اثر مسمومیت در سال 2020 شناسایی شد. در میان آنها Baorangia major ، Chlorophyllum demangei ، Entoloma caespitosum ، Gymnopus densilamellatus ، Lactarius atromarginatus ، Lactifluus deceptivus ، Micropsalliota runocruspanus noocutaneus addocutaneus و noocutaneus licusutusus ofocusus varususus و دیگر گیاهان هستند.

کنترل مشکل
28 گونه دیگر که باعث اختلالات روانشناختی می شوند ، به مواردی از جمله Clitocybe subditopoda ، Gyromitra venenata ، Mallocybe fulvipes و Pseudosperma yunnanense مرتبط هستند که گونه های جدیدی هستند که به لیست قارچ های سمی اضافه می شوند.

Gyromitra venenata در حوادثی در استان های یوننان و گوئیژو پیدا شد و اولین مسمومیت گزارش شده به دلیل ژیرومیترین در چین از سال 2000 است. همچنین مسمومیت نادر با درماتیت قارچی شیاتاکه گزارش شده است. مسمومیت با همولیز ناشی از Paxillus incluutus برای دومین بار از ابتدای قرن گذشته گزارش شده است که منجر به مرگ در مغولستان داخلی می شود.

محققان گفتند: تحقیقات اپیدمیولوژیک ، شناسایی به موقع و دقیق گونه ها ، شناسایی سموم و تشخیص و درمان مناسب کلید کنترل مسمومیت با قارچ است.

“افزایش تعداد شناسایی قارچ های سمی نشان می دهد آنچه می دانیم تنها بخشی از انواع قارچ های سمی است. بسیاری از گونه ها باید به طور رسمی توصیف شوند و خوراکی آنها مشخص نیست “.

“ارتقا knowledge دانش در مورد مصرف بی خطر قارچ برای کاهش مسمومیت با قارچ ضروری است. جمع آوری و خوردن قارچ وحشی عاقلانه نیست. “

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma