[ad_1]

بر اساس نتایج منتشر شده توسط وزارت بهداشت چک ، فقط 10 نمونه از حدود 800 نمونه گرفته شده در بازرسی های ایمنی مواد غذایی ، شرایط لازم را ندارند.

از آگوست تا اکتبر 2017 ، ایستگاه های بهداشت منطقه ای (KHS) بازرسی های هدفمندی را برای بررسی ایمنی مواد غذایی انجام دادند. وزارت بهداشت یافته های این ماه را منتشر کرد.

تمرکز بر روی غذایی بود که بدون عملیات حرارتی تهیه شده باشد ، مانند میوه ها و سبزیجات تازه و گیاهان تازه ای که در مراکز پذیرایی سرو می شوند. میوه ها و سبزیجات منجمد نیز مورد بازرسی قرار گرفت.

KHS 405 بازرسی در 399 مرکز پذیرایی انجام داده و 775 نمونه گرفته شد.

E. coli و Yersinia پیدا شدند
در مجموع 387 نمونه برای آلودگی میکروبیولوژیکی با لیستریا مونوسیتوژنز ، E. coli ، سالمونلا ، Yersinia enterocolitica و تعداد کل میکروارگانیسم ها گرفته شد و 388 نمونه برای بررسی ویروس شناسی.

نورو ویروس در نمونه های آزمایش شده برای ویروس مشاهده نشد. از آزمایش های میکروبیولوژیکی ، 10 نمونه انجام نشد.

در پنج مورد ، مقدار زیادی میکروارگانیسم در تمشک منجمد ، هویج تازه ، کدو تنبل تازه خرد شده ، سالاد کلم و هویج و سالاد خیار خرد شده یافت شد.

E. coli سه بار در سالاد سبزیجات و Yersinia enterocolitica – در سالادی با کلم با هویج و در سالاد سبزیجات از گوجه فرنگی تازه ، خیار و سس ها پیدا شده است.

مقامات گفتند که هیچ عملیات حرارتی وجود ندارد و ظروف برای مصرف مستقیم در نظر گرفته شده اند ، انجام بهداشت شخصی و شستن کامل دست هنگام دست زدن به غذای بسته بندی نشده ، شستن صحیح میوه ها و سبزیجات ، تمیز نگه داشتن همه ظروف و در شرایط مناسب ، برای جلوگیری از آلودگی متقابل هنگام تهیه غذا و رعایت شرایط صحیح دما در هنگام نگهداری ، میزهای برش میوه و سبزی را کاملاً بشویید.

از ژوئیه تا نوامبر 2019 ، KHS ایمنی ظروف su-video را که در مراکز پذیرایی سرو می شود بررسی کرد. KHS 167 بازرسی در 164 موسسه غذایی انجام داد و 171 نمونه برای بررسی میکروبیولوژیک گرفته شد. فقط چهار نفر از معیارهای تعیین شده برخوردار نبودند.

کنترل گوشت
در اوایل این ماه ، بازرسان اداره دامپزشکی ایالتی (SVS) در شرایطی که مقامات “نامناسب” توصیف کردند ، به یافتن یک وسیله نقلیه حامل 250 کیلوگرم مرغ و گوشت با منشا ناشناخته کمک کردند.

عکس با مجوز از SVS

آنها تقریباً 40 کیسه پلاستیکی بسته نشده با مرغ و یک جعبه با 15 کیلوگرم گوشت گاو و گوشت خوک بسته بندی نشده پیدا کردند. وسیله نقلیه تمیز ، نیمه آسیب دیده و مجهز به سیستم خنک کننده نبود. در صورت درخواست ، راننده اسنادی در مورد منشا محصولات حیوانی ارائه نکرده است.

بازرسان دامپزشکی تصمیم به دفع این محصولات گرفتند. متخلفان ممکن است تا 50 میلیون تاج چک (2.3 میلیون دلار) جریمه نقدی داشته باشند.

در ژانویه سال جاری ، بازرسان SVS در بازرسی مشترک بیش از 70 کیلوگرم غذای دریایی و فرآورده های گوشتی را در شرایط نامناسب و مطابق با دمای لازم پیدا نکردند.

بازرسان دامپزشکی دریافتند که این وسیله نقلیه تقریباً 73 کیلوگرم غذا با منشا حیوانی و بدون برچسب یا اثبات مبدا حمل می کند. متخلف همچنین ثبت نام لازم را از طرف اداره دامپزشکی منطقه برای حمل و نقل اینگونه محصولات نداشته است.

غذاهای دریایی بسته بندی شده منجمد بیشترین بار تقریباً 40 کیلویی را به خود اختصاص می دهند ، اما همچنین شامل مرغ های فرآوری نشده بسته بندی شده ، محصولات گوشتی بدون مارک و گوشت خوک بسته بندی نشده نیز هستند.

غذاهای منجمد علائم انجماد مکرر را نشان می دهند که طبق قانون منع شده و در دمای بالاتر از منفی 18 درجه سانتیگراد (منفی 0.4 درجه فارنهایت) ، دمای مشخص شده توسط سازنده منتقل می شود. برخی از غذاهای منجمد فاقد برچسب یا منقضی شده اند.

بازرسان دامپزشکی تمام مواد غذایی با منشا ناشناخته را نابود کردند. متخلفین می توانند تا سقف 1 میلیون تاج چک (4700 دلار) جریمه شوند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر