[ad_1]

سازمان بازرسی بهداشت حیوانات و گیاهان وزارت کشاورزی ایالات متحده و USDA و آژانس بازرسی مواد غذایی كانادا (CFIA) پروتكلی را برای اطمینان از ادامه تجارت دوجانبه در صورت مشاهده تب خوك آفریقایی (ASF) در خوك های وحشی هر كشور در حالی كه هنوز وجود ندارد ، تهیه كرده اند. از خوک های اهلی

هدف از این پروتکل ، محافظت از جمعیت خوک ها در هر دو کشور در هنگام شیوع ASF در خوک های وحشی است ، در حالی که تأثیر در تجارت خوک های زنده ، محصولات خوک و سایر کالاهای خوک را به حداقل می رساند. با شناسایی خوکهای وحشی ASF ، در ابتدا تجارت بین دو کشور متوقف خواهد شد. سپس ، طبق پروتکل ، تجارت در سه مرحله پیشرونده با محدودیتهای فزاینده ای در مورد خوکهای زنده ، پلاسمای جوانه خوک و کالاهای خوک فرآوری نشده از سر گرفته خواهد شد.

رئیس دامپزشکی USDA ، بورک هیلی ، گفت: “ادامه تجارت با کانادا در صورت تشخیص آشکار تب خوکی آفریقایی برای ذینفعان ما مهم است و این پروتکل تجاری راهنمایی های لازم را برای به حداقل رساندن تأثیر بر تولید خوک ارائه می دهد.” “این تلاش مشترک باید از یک رویکرد مبتنی بر علم استفاده کند تا اطمینان حاصل شود که تجارت بین دو کشور در اسرع وقت از سر گرفته می شود.”

ایالات متحده و کانادا با چه سرعتی مناطق کنترل اولیه را ایجاد می کنند ، نظارت / یافته ها و برداشتن آنها را در خوک های وحشی آغاز می کنند و نظارت بر خوک های اسیر را تعیین می کنند ، زمان ورود آنها به فاز دو پروتکل مشخص می شود. در مرحله سوم و مرحله نهایی ، محدودیت های تجاری به مرزهای منطقه کنترل مستقر کاهش می یابد.

APHIS و CFIA به کار با صنعت و سایر سهامداران ادامه می دهند تا اطمینان حاصل شود که هر دو طرف فرآیندها و رویه های لازم برای اجرای کامل پروتکل را دارند.

USDA همچنان با طیف گسترده ای از شرکا ، از جمله صنعت خوک ، تولیدکنندگان ما ، سایر سازمان های دولتی و کشورهای همسایه ، برای محافظت از ASF در برابر آمریکای شمالی همکاری می کند. در همان زمان ، مقامات می گویند باید برنامه های پاسخگویی و تیم های مدیریت حوادث آماده شوند تا در صورت رسیدن ASF به ایالات متحده آماده شوند. اطلاعات بیشتر در مورد ASF ، منابع شریک و منابع اضافی برای تولید کنندگان و دامپزشکان را می توان در وب سایت APHIS ASF یافت.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر