پلی کربنات چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

پلاستیک ها از مواد طبیعی مانند سلولز ، زغال سنگ ، گاز طبیعی ، نمک و نفت خام از طریق فرآیند پلیمریزاسیون یا چند تراکم ساخته می شوند. دو فرآیند اصلی برای تولید پلاستیک مورد استفاده قرار می گیرد – پلیمریزاسیون و تراکم چندگانه – و هر دو به کاتالیزورهای خاصی نیاز دارند. ورق پلی کربنات گلخانه یا ورق پلی کربنات که جهت پوشش گلخانه استفاده می شود باید شفاف باشد ، تا بتواند حداکثر نور مورد نیاز برای فضای داخل گلخانه و گیاهان داخل آن را فراهم نماید. معمولاً از گلخانه ها استفاده می شود تا خورشید بتواند فضای داخلی را گرم کند. به دلیل جلوگیری از تخریب، زمان معمول و مطلوب اقامت پلی کربنات در دستگاه های شکل دهی معمولا بین 6 الی 12 دقیقه می باشد. یکی دیگر از دلایل استفاده از این محصول وزن بسیار پایین و در نتیجه جابجایی راحت و آسان آن است. به دلیل شفافیت و وزن سبک، پلی کربنات برای ایجاد طراحی زیبا و با عملکرد بالا، در کاهش وزن خودرو و در نتیجه بهبود عملکرد آئرودینامیکی آن کاربرد دارد. ورق پلی کربنات دو جداره در برابر خراشیدگی مقاومت خوبی دارد. همچنین می تواند به شکل این ورق ها سه جداره برای مقاومت در برابر و حفظ بهتر گرما باشد.

پلی کربنات قیمت مشهد
ورق های سه جداره مثلثی با ضخامت ۲۰,۱۸,۱۶,۱۴,۱۲,۱۰,۸,۶ میلی متر تولید می شوند. به همین دلیل ، سطوح شفاف مانند لنزهای پلی کربنات در یک جفت عینک به طور معمول با یک لایه مقاوم در برابر خراش برای محافظت پوشیده می شوند. ورق پلی کربنات شفاف نیز ازجمله ارزانترین ورقهای پلی کربنات موجود در بازار به پلی کربنات اهواز شمار میآید. بعضی پلی کربنات ها مواد افزودنی مانند تثبیت کننده های ماوراء بنفش دارند که از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت نور خورشید در برابر مواد محافظت می کنند. ورق پلی کربنات می تواند با توجه به زاويه تابش نور خورشيد ميزان حرارت عبوري نور خورشيد را در تابستان کاهش داده و در زمستان نيز باعث نفوذ حداکثري انرژي و حرارت نور خورشيد شود.در نتیجه کاهش هزینه، تهویه مطبوع، کاهش مصرف سوخت در زمستان اثر بسزایی دارد . TIANSU SUPER یک اثر شفاف تر نسبت به استاندارد TIANSU SUPER A و درجه A ما ارائه می دهد.

این پانلها با استفاده از پوسته های بیرونی شیشه ای یا پلی کربنات به مراکز لانه زنبوری اکریلیک رنگی یا رنگی تولید می شوند و اثر “fish-eye” را که مترادف استاندارد TIANSU SUPER A است، ایجاد می کنیم. چندین مقام نظارتی در سراسر جهان ، مانند FDA ایالات متحده ، کمیته علمی کمیسیون اروپا در مورد غذا ، آژانس استاندارد مواد غذایی انگلستان ، استفاده ایمن از رایانه شخصی را برای برنامه های تماس با مواد غذایی به رسمیت شناخته اند ، اما برخی مطالعات نیز وجود دارد که نشان می دهد BPA برای سلامتی و سلامت خطرناک است. با توجه به تمامی محاسن ذکر شده از ورقهای پلی کربنات، یکی از بارزترین معایب آن را میتوان به گرمایش بیش از حد فضای زیرین این ورقها خصوصاً در ماههای گرم سال اشاره کرد. نحوه عملکرد این ورق ها به گونهای است که در تابستان خصوصاً در مرداد ماه که خورشید به صورت کاملاً عمود میتابد، این ورق ها با بازگرداندن مقدار قابل توجهی از نور خورشید از گرمایش بیش از حد محیط زیرین جلوگیری میکند و در سایر فصول نسبت به تغییر زاویه تابش خورشید، میزان گذر نور و گرما نیز تغییر میکند، بهطوریکه در فصل زمستان که خورشید کاملاً مایل میتابد، بیشترین گذر نور از سطح فوقانی به فضای داخل را ممکن میسازد.

برش و نصب آن بر روی سقف ساختمان آسان است. این ورق ها نقش مهمی در زیباسازی محیط اطراف ما دارند، در سرتاسر جهان کاربرد داشته و فروش قابل توجهی را دارد . در حقیقت این عدسیها محافظت بهتر از چشم، بینایی قویتر و وزن سبکتر نسبت به سایر لنزها در اختیار شما قرار میدهد. یکی از ویژگیهای جالب عدسی تریوکس علاوه بر مقاومت بالا در برابر ضربه، خواص اپتیکی مناسب و استحکام کششی فوق العاده بالا، وزن مناسب است. ورق های پلی کربنات بخاطر لایه UV که بر روی سطح خود دارند، علاوه بر نشکن بودن ضد آفتاب نیز هستند. برش و نصب آن بر روی سقف ساختمان آسان است. در چند سال گذشته چندین تحول جدید در بخش رزین های پلی کربنات-پلی کربنات تخت-پلی کربنات دو جداره-پلی کربنات لانه زنبوری مبتنی بر زیست دیده شده است. این نوع پلاستیکها به گستردگی در صنایع شیمیایی نوین کاربرد دارند. این ورق ها همچنین از مقاومت بسیار خوبی در برابر گرما برخوردار است. همین دلایل کافیست تا این پلیمر به عنوان کاور در سقف ها و پارکینگ ها ،سوله ها و همچنین گلخانه ها استفاده گردد و طرفداران زیادی نیز داشته باشد. البته درصورتیکه این اتفاق افتاد و دود زیادی را مشاهده کردید نگران نشوید؛ دودزایی یکی از ویژگیهای ورق پلی کربنات است.

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma