[ad_1]

زنی درگذشت و مشکوک به مسمومیت با بوتولیسم در پنج نفر دیگر در ویتنام است.

اداره غذا ویتنام اعلام کرد که از سه بیمار در شهر تان آن در استان بون دانگ مطلع شده است.

این زن حدود 40 ساله در بیمارستان درگذشت ، اما خواهر 53 ساله و دختر 16 ساله وی آنتی توکسین بوتولینوم دریافت کردند و مقامات بهداشت گفتند که وضعیت آنها رو به بهبود است.

هر سه بیماری مربوط به ناهار 20 مارس در حرم نزدیک خانه شان بود. به گفته شوهر و پسر بیمار 53 ساله ، آنها علائم مشابهی داشتند و قبلاً پته خورده بودند.

سه بیمار دیگر با علائم مشابه و سابقه خوردن سوپ رشته فرنگی در یک پناهگاه در Bươnh Dương در 25 مارس در بیمارستان بستری شدند.

همچنین گزارشاتی از بوتولیسم در استان کن توم گزارش شده است که ممکن است با ماهی های شور مرتبط باشد.

مسمومیت با بوتولیسم نوعی بیماری نادر است که در اثر سموم تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum ایجاد می شود.

اداره غذا ویتنام به مردم توصیه کرده است از کنسروهای منقضی شده یا قوطی های باد شده ، آسیب دیده یا زنگ زده استفاده نکنند یا طعم و رنگ غیرمعمول محصولات داشته باشند.

در سال 2020 ، شیوع بوتولیسم با درگیر شدن 13 نفر در این کشور با مارک پیت گیاهی مرتبط بود.

مطالعه ای که توسط Wellcome Open Research منتشر شده است ، شش بیمار را شامل می شود که پس از خوردن پته موجود در بازار ، به بوتولیسم مبتلا می شوند.

درباره بوتولیسم
در حالی که انواع بیماری ها می توانند از خوردن غذاهای کم فرآوری شده ناشی شوند ، اما یکی از خطرناک ترین آنها مسمومیت با بوتولیسم است. بوتولیسم بدون درمان ، می تواند عضلات مورد نیاز برای تنفس را فلج کرده و منجر به مرگ ناگهانی شود.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) ، هر کسی که علائم مسمومیت با بوتولیسم را تجربه کرده است ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

“در بوتولیسم غذایی ، علائم معمولاً 18 تا 36 ساعت پس از خوردن غذای آلوده شروع می شود. با این حال ، علائم ممکن است به محض 6 ساعت بعد یا تا 10 روز بعد شروع شود ، “وب سایت CDC گفت.

علائم بوتولیسم ممکن است شامل برخی یا همه موارد زیر باشد: دوبینی ، تاری دید ، افتادگی پلک ، اختلال در گفتار ، مشکل در بلع ، مشکل تنفس ، ضخیم شدن زبان ، خشکی دهان و ضعف عضلانی. افرادی که مسمومیت با بوتولیسم دارند ممکن است همه این علائم را یک باره نشان ندهند.

این علائم در نتیجه فلج عضلات ناشی از سم است. در صورت عدم درمان ، بیماری پیشرفت کرده و علائم بدتر می شود و باعث فلج شدن برخی از ماهیچه ها می شود ، از جمله عضلات مورد استفاده برای تنفس و عضلات بازو ، پاها و بدن از گردن تا لگن.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر