در این نسخه حداکثر پهنای باند به 18 گیگابیت بر ثانیه افزایش یافت، که از این پهنای باند حداکثر 14.4Gbps می تواند برای انتقال ویدئو مورد استفاده قرار بگیرید که آنرا قادر می سازد تصاویر را با حداکثر رزولوشن 4K@60Hz و با عمق رنگ 24 بیت منتقل کند. ترکیب این عوامل دستیابی به انتقال با کیفیت بالا از محتوای دیجیتالی را ممکن می سازد. پورت A composite video : این پورت دایره ای شکل است و معمولا با رنگ زرد کدگذاری میشود. پورت An S-video: یک پورت دایره ای با ۴ ، ۷ و شاید ۹ پین می باشد. پورت VGA: این پورت دارای ۱۵ پین یا برآمدگی در ۵ ردیف است که اتصال کامپیوتر به تلویزیون را تشخیص می دهد. با استفاده از پین HDMI CEC شما میتوانید کارها و اقدامات متنوعی را انجام دهید اگر در نرمافزار و فرم پیش بینی شده باشد شما با استفاده از HDMI CEC میتوانید تمامی امورات خودتان را به جای ریموت کنترل انجام دهید.

با استفاده از کابل تبدیل و کابل HDMI، میتوانید تمامی مدلهای آیفون 5 به بالا و آیپد را به تلویزیون متصل کرده و فیلم و عکس روی آیفون را روی نمایشگر بزرگتر نشان دهید. این کابل سوزنی شکل و دارای آیکن هدست روی بدنه می باشد. در غیر این صورت کابل صوتی خریداری کنید. بدین منظور به نام و شکل پورت های خود دقت کنید .گاهی کابلی که خریداری می کنید با در نظر گرفتن شکل و نام پورت ها ، باز هم تفاوت های جزیی دارند که برای حل این مشکل باید از آداپتور یا رابط های مناسب استفاده کرد. در رابط های ویدیوئی قبلی، همیشه کابل های صدا جدا بودند، اما در HDMI به دلیل وجود پهنای باند وسیع تر دیگر نیازی به کابل صدا نیست. البته چیزی به نام کابل HDMI 2.0 یا کابل HDMI 2.1 وجود ندارد.بلکه کابل ها طی یک فرایند صدور گواهینامه قرار می گیرند که آنها را برای حداکثر پهنای باند مشخص تأیید می کند.مثلاً HDMI 2.0 به حداکثر پهنای باند 18 گیگابیت بر ثانیه نیاز دارد. خط دید 10 تا 15 متر است و با وجود دیوارها به 5 تا 8 میرسد. هدف اصلی از HDMI ARC اینه که صدا از تلویزیون از طریق کابل HDMI به سیستم صوتی برگرده تا یه کابل صدا مثل کابل اپتیکال و یا کابل AUX از سیستم صوتی کم بشه .

در صورتی که کیفیت کابل اکتیو مورد استفاده بالا باشد، میتوان دو کابل 20 متری USB را به یکدیگر وصل کرده و به متراژ 40 متر نیز دست یافت، در این فاصله ممکن است وسایلی که انرژی مورد نیاز خود را نیز از طریق USB تامین میکنند به درستی کار نکنند، اما مسلما وسایلی نظیر پرینتر که دارای منبع برق جداگانه هستند به خوبی کار خواهند کرد. این مبدل قابلیت پشتیبانی از فایلهایی با رزولوشن 720 و 1080 پیکسل را دارد. این در حالی است که اغلب تلویزیون و کامپیوتر ها این قابلیت را ندارند و باید جداگانه کابل صوتی را متصل کرد. شرکت رویال Royal یک نام آشنا برای اکثر افرادی است که از کامپیوتر لوازم جانبی آن استفاده می کنند. کابلهای VGA فقط برای انتقال سیگنالهای ویدئویی، از یک دستگاه به نمایشگر طراحی شدهاند. توسط این کابل می توان دستگاه الکترونیکی خود را که مجهز به درگاه MicroHDMI است به پخش کنندههای خانگی یا دستگاههای الکترونیکیای که مجهز به درگاه HDMI هستند ، متصل کرد . وقتی هر کدام از دستگاه ها را بخواهیم در نمایشگر مشاهده کنیم، تنها کافی است که دکمه مربوط به آن را بر روی سوییچ فشار دهیم.

۳- همان اتصالی را انتخاب کنید که کامیپوترشما تا قبل از وصل کردن تلویزیون به آن متصل بوده است. ۶- مانیتور خود را جدا کنید. ۱۱-در صورتی که با اتصال اولیه کابل ، صدایی نمیشونید ، تنظیمات صوتی تلویزیون خود را روی AUDIO تنظیم کنید. ۱۰-سپس مشخص کنید که ورودی شما به تلویزیون از کامپیوتر می باشد. چگونه تلویزیون خود را به کامپیوتر و لپ تاپ وصل کنیم؟ ۲-وای فای اطراف خود را انتخاب کنید. شما واسه اینکه گوشی زودتر شارژ بشه و داغ نشه ، روشنایی صفحه رو کم کنید . کابل های فلت عموما از ضخامت کمتری نسبت به سایر کابل ها بهره می برند، از این رو می توان آن ها را در محیط هایی مانند زیر فرش، موکت، بین طبقه ها، پله ها، سقف و … اعمالی مانند خاموش و روشن کردن، تنظیمات ابتدایی و ساده، تنظیم میزان صدای پخش شونده، تغییر کانال ها و.. همانطور که اشاره کردم، مایکروسافت با تدارک دیدن سرویسهای جذابی مانند گیم پس (Game Pass)، سعی کرده تا حد ممکن هواداران ناامید مایکروسافت را به آغوش این شرکت برگرداند و به نظر میرسد که در انجام این کار موفق بوده است.

اگر شما هر گونه سوالی در رابطه با کجا و نحوه استفاده از کابل hdmi 1.4 دارید، می توانید با ما در صفحه وب تماس بگیرید.

ایندکسر