پدری درمورد چگونگی تغییر زندگی خود پس از عفونت لیستریا پسرش سهیم است


پدر پسری که در طی شیوع لیستریا در آفریقای جنوبی در سال های 2017 و 2018 بیمار شد ، گفت که چگونه خانواده هنوز با عواقب خود کنار می آیند.

جیمز نسائی اکنون 5 ساله است. در طی شیوع بیماری ، او مبتلا به لیستریوز بود و از صرع رنج می برد.

این اپیدمی با محصولات گوشتی آماده (RTE) مرتبط است و باعث حداقل 1050 بیماری و 218 مرگ شده است. این محصول در مارس 2018 در فرآورده گوشتی فرآوری شده توسط RTE به نام poloni ردیابی شد که در کارخانه ای در Polokwane تولید می شد و توسط Enterprise Foods اداره می شد و سپس متعلق به Tiger Brands بود. در آگوست سال جاری ، Tiger Brands توافق كرد كه بخش گوشت فرآوری شده خود را كه شامل Enterprise Foods است ، بفروشد.

ماریو نسائی ، پدر جیمز ، گفت که قبل از بیمار شدن ، مرد جوان هرگز از نظر سلامتی مشکلی نداشته و یک کودک عادی بوده است.

“ما قبلاً هرگز در بیمارستان بستری نشده ایم و قبلاً نگران نبوده ایم. او پسر خوبی ، بازیگوش و پر از شوخی بود. از زمانی که وی بیمار شد ، این برای ما به عنوان یک خانواده یک چالش بود و پس از آن انسداد ویروس کرونا رخ داد. وضعیت او زندگی ما را تغییر داد. “

بیماری اولیه
جیمز کوچکترین فرزند ماریو و اما است. مسن ترین ماکسول 13 ساله است و استالوی 10 ساله در وسط است.

“ما قبلا پولونیز و سوسیس می خریدیم و جیمز آنها را برای ناهار می خورد ، اما به عنوان یک پسر جوان او فقط تکه تکه کرد و آنها را به تنهایی خورد ، بنابراین موارد عادی زیادی وجود داشت. بعضی اوقات ماکسول و استالوی آن را برای ناهار می خوردند. ما الان آن را نمی خوریم زیرا اتفاقی که افتاده است ، من خرید آن را برای بچه ها متوقف کردم زیرا می ترسم اتفاق دیگری رخ دهد “. ماریو که پیش از از دست دادن شغل خود راهنمای تور در کیپ تاون بود ، گفت. امسال به دلیل همه گیری.

جیمز نسائی

جیمز در سپتامبر 2017 بیمار شد و به دلیل تب ، از دست دادن اشتها و استفراغ به مدت یک ماه در بیمارستان سامرست بستری شد. وی سپس دچار تشنج شد و به یاد جنگ صلیب سرخ به بیمارستان کودکان اعزام شد.

“او تحت مراقبتهای ویژه بود و آنها فهمیدند که این بیماری لیستریوز است. او به مدت دو هفته در بخش مراقبت های ویژه در کما بود و قادر به تنفس تنهایی نبود ، دستگاه او را زنده نگه داشت. او دو هفته در آنجا ماند و کمی بهتر شد و به بیمارستان سامرست برگردانده شد. دو هفته بعد ، وی مجدداً تشنج کرد. ماریو گفت: “جیمز با هم سه ماه را در بیمارستان گذراندیم.”

“کودکان دیگر بسیار آسیب دیده اند ، این در ماه اکتبر تولد ماکسول بود. من نمی توانستم آن را جشن بگیرم زیرا جیمز بسیار بیمار بود ، این یک مشکل بزرگ بود. این مسئله او را نیز تحت تأثیر قرار داد. در زمان کودکی وی گفت که تولد من حتی برای من کیک جشن گرفته نشده است ، زیرا مادر و پدرم در بیمارستان بودند. مادرم از بچه ها مراقبت می کرد در حالی که من و همسرم به بیمارستان می رفتیم. ما نمی توانستیم جیمز را تنها بگذاریم زیرا خیلی جدی بود ، شما همیشه نگران هستید و نمی دانید چه اتفاقی می افتد بعد.

“او حافظه خود را از دست داد ، بنابراین مجبور شد وقتی از بیمارستان به خانه آمد نام من را بیاموزد ، من و برادرش را به یاد نمی آورد ، همه را فراموش کرد ، بنابراین بسیار سخت بود.”

مشکلات را دنبال کنید
حدود شش ماه بعد ، جیمز دچار تشنج شد. وی پس از معالجه قبل از ترخیص به بیمارستان منتقل شد. با این حال ، پس از سه ماه دیگر ، وی تشنج جدی دیگری را متحمل شد.

“من به دکتر گفتم که باید بفهمیم چه خبر است ، زیرا ما نمی توانیم اینگونه پیش برویم – غش و برعکس. یک روز او تشنج خواهد کرد و ما آنجا نیستیم و او برای همیشه از بین رفته است. آنها ما را به بیمارستان صلیب سرخ بازگرداندند و فهمیدند که مغز وی تحت لیستریوز قرار گرفته و به صرع مبتلا شده است. “

به گفته ماریو ، هیچ کس در خانواده صرع ندارد و او می خواست قبل از معالجه پسرش مطمئن باشد.

“دکتر گفت که اگر می خواهی پسرت را نجات دهی ، باید معالجه را انجام دهی. اگر ما این کار را نکنیم و او دچار تشنج شود ، پس او رفته است ، کارش تمام شده است ، دیگر هرگز برنخواهد گشت. اوایل صبح ، ظهر و عصر به او دارو می دادیم. وی گفت: “شش ماه بعد ، او دوباره بیهوش شد و دکتر گفت که باید دوز دارو افزایش یابد.”

جیمز با شربت Epilim شروع به کار کرد ، اما اکنون قرص می خورد. وی به مدت دو سال تحت نظارت خواهد بود و در صورت عدم وجود تشنج ، درمان می تواند تغییر کند.

کنار آمدن و حرکت به جلو
ماریو گفت پسرش پس از بیماری دیگر نیست.

جیمز نسائی

“او مانند گذشته نیست. می ترسم وقتی هوا خیلی گرم است او را به جایی ببرم. من سعی می کنم با او فوتبال ، راگبی یا تنیس بازی کنم. به باغ می رویم تا بدویم و شکل او را حفظ کنیم. من همیشه او را زیر نظر دارم. او به دلیل آنچه تجربه کرده و صرع ناشی از لیستریا مانند کودک عادی نیست. من هیچ نگرانی در مورد ماکسول یا استالوی ندارم ، اما جیمز همیشه نگران این است که کجاست ، چه می کند ، چرا ساکت است؟ اتاق ها در طبقه بالا در محل زندگی ما قرار دارند و اگر آنها هر 10 دقیقه در طبقه پایین تلویزیون تماشا می کنند ، باید با جیمز تماس بگیرم. این یک زندگی ترسناک است ، اگر من در آنجا نباشم ممکن است اتفاق دیگری رخ دهد. “

به گفته ماریو ، حداقل بخشی از تقصیر شیوع این بیماری به عهده دولت است.

“برای بازرسان ایالتی مهم است که برنامه های زنجیره غذایی را کنترل کنند و مطمئن شوند محصولی که می خوریم بی خطر است. اگر کارخانه تمیز نباشد ، می تواند شهروندان را تحت تأثیر قرار دهد. در پایان روز ، این یک هزینه اضافی برای دارو است. وی گفت: “تصور كنید جیمز سه ماه را در بیمارستان می گذراند ، هزینه این همه هزینه است.”

“من به عنوان مصرف کننده ای که به خرید می رویم ، آنچه را می خرم در یخچال قرار می دهم ، اما نمی توانیم بررسی کنیم. اگر من بگویم که اسیر را دوست دارم ، بیایید ببینیم که چگونه آن را اداره می کنند ، آنها مرا بیرون می کنند ، اما دولت بازرسان دارد تا اطمینان حاصل کند افرادی مانند Tiger Brands کارهای درست را انجام می دهند. دولت به آنها مجوز تولید محصولاتی را می دهد که مصرف کننده خریداری خواهد کرد. شما باید اطمینان حاصل کنید که بهداشت در اولویت است. “

ماریو گفت برای خانواده های دیگری که چیزهای مشابهی را پشت سر می گذارند مهم است که راهی برای مقابله با آنها پیدا کنند.

“ما خودمان برنامه ریزی نکردیم ، مقصر نبودیم. این یک شیوع بود ، عواقبی در پی دارد و افرادی که قربانی آن می شوند. ما باید آن را بپذیریم. برخی از افراد به علت لیستریوز جان خود را از دست دادند ، در حالی که برخی دیگر 100 درصد بهبود یافتند. وی گفت: “متأسفانه ، من فکر می کردم پسرم بهبود یافته است ، اما اکنون او صرع دارد و از نظر عاطفی بر زندگی من تأثیر می گذارد.”

“به عنوان یک پدر و مادر ، ما باید شجاع باشیم ، جیمز به من و همسرم احتیاج دارد و ما باید اطمینان حاصل کنیم که همه چیز در خانه متعادل است. ما باید از بچه ها حمایت کنیم. این داستان لیستریا نباید بر زندگی یا آینده جیمز تأثیر بگذارد. من هنوز امیدوارم که جیمز به طور کامل بهبود یابد و روزی این موضوع دیگر باشد. “

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes