هیلتی پنوماتیک چیست؟

هیلتی پنوماتیک عضوی از خانواده ابزارهای برقی است که از هوای فشرده برای به کار انداختن مکانیزم ضربه ای چرخه ای استفاده می کند. به نوبه خود، نیروی ضربه ای مکرر این مکانیسم به مته یا مته ابزار اسکنه منتقل می شود. هیلتی پنوماتیک برای سوراخ کردن، شکستن یا برش دادن مواد سخت مانند بتن، آسفالت یا کاشی استفاده می شود. هیلتی های هوایی ابزارهای بزرگی هستند که معمولاً در ساخت و سازهای سنگین، معادن و اکتشافات زمین شناسی استفاده می شوند. گاهی اوقات انواع کوچکتر در جعبه ابزار مکانیک یافت می شود.

 

ابزار ضربه ای مانند اسکنه و مته سنگی برای قرن ها مورد استفاده قرار می گرفتند و قبل از استفاده از پنوماتیک توسط عرق، ماهیچه ها و پتک استفاده می شدند. هیلتی پنوماتیکی که بیشتر به آن هیلتی می گویند، با استفاده از تک اپراتور و سرعت بالا، انقلابی در صنعت ساخت و ساز و معدن ایجاد کرد. با تکامل فناوری‌های مرتبط، شکن قابل اطمینان‌تر، ساکت‌تر و کوچک‌تر شد و به‌طور مؤثر کاربردهای بالقوه ابزار را گسترش داد تا کاربردهای صنعتی سبک، خانگی و سرگرمی را در بر گیرد. امروزه هیلتی هوا به طور گسترده برای کارهای مختلف از حفاری چاله در استخراج سنگ سخت گرفته تا قالب گیری تراشه خانگی استفاده می شود.

 

 

 

مکانیزم هیلتی پنوماتیکی یک آرایش رفت و برگشتی نسبتاً ساده است که توسط هوای فشرده هدایت می شود. نیروی ضربه توسط پیستونی تامین می شود که توسط هوای فشرده به جلو و عقب حرکت می کند. پیستون مجهز به یک سر کوبه ای است که با هر بار حرکت رو به جلو به سر شبیه به سوکت اسکنه یا مته برخورد می کند. این اثر سوکت ابزار و بیت ابزار را به سمت جلو حرکت می دهد تا به قطعه کار ضربه بزند. سپس یک فنر قوی، سوکت ابزار را به حالت اولیه باز می گرداند و آن را برای ضربه بعدی آماده می کند.

 

 

 

این ضربه زدن سریع نوک ابزار قادر به شکستن یا سوراخ کردن بتن جامد است و باعث کار کوتاهی از مواد نرم تر می شود. بسته به کاربرد خاص، می توان از طیف گسترده ای از بیت های ابزار مانند نوک تیز، بیل، اسکراپر و درایور شمع استفاده کرد. مکانیزم های هیلتی پنوماتیک ساده، قابل اعتماد هستند و نیاز به نگهداری کمی دارند. اکثر آنها مجهز به سیستم های روانکاری داخلی هستند که توسط چرخه های کوبه ای هدایت می شوند. تا زمانی که روغن کاری ارائه می شود، مشکل کمی با این وسایل نقلیه ناهموار وجود دارد.

 

اپراتورهای سنگ شکن، با این حال، آنقدر قوی نیستند. همیشه باید از تجهیزات حفاظت فردی (PPE) مانند دستکش، ماسک تنفسی و محافظ چشم و گوش استفاده شود. این ابزارها هنگام کار بر روی مواد سخت مانند بتن، مقدار قابل توجهی گرد و غبار ریز و ذرات در حال پرواز تولید می کنند. آنها همچنین بی صداترین تجهیزات نیستند و همچنین نیروهای ارتعاشی شدید را از بازوهای خود عبور می دهند. استفاده از PPE برای محافظت در برابر کاهش شنوایی احتمالی، آسیب چشم، سندرم تونل کارپال و نارسایی گردش خون در دست ضروری است.

 

هیلتی های پنوماتیک تک ضربه ای MARTSHOCK PS یک موج ضربه ای ایجاد می کند که توسط یک ضربه پیستون داخلی روی یک پایه فلزی جوش داده شده روی مخزن، سیلو یا دیوار پناهگاه ایجاد می شود. این فرآیند به ویژه در صورتی مؤثر است که گرد و غبار مرتبط تحت فشار جمع شود یا به دیواره مخزن یا سیلو بچسبد. همچنین، MARTSHOCK PS یک راه حل موثر برای مشکلات پل زدن یا سوراخ موش است.

 

هیلتی های پنوماتیک تک ضربه ای MARTSHOCK PS مخصوصاً برای مقاوم سازی مخروط های سیلو یا قیف های موجود مناسب هستند، زیرا نیازی به خالی کردن مخزن یا سوراخ کردن دیوار نیست.

 

به طور متناوب در فشاری در محدوده 3 تا 6 بار (44 ~ 87 PSI) کار می کند.

 

هنگام استفاده از بیش از یک هیلتی، ابتدا باید پایین‌ترین هیلتی‌ها را شروع کرد و در فواصل زمانی معین، از بالاها به تدریج بالا رفت.

 

طراحی قوی آن، MARTSHOCK PS را برای نصب در داخل و خارج از خانه مناسب می کند. قسمت های بیرونی بدنه از فولاد گالوانیزه و پلی اکسی متیلن (POM) ساخته شده است.

 

MARTSHOCK PS دارای یک صفحه نصب است که باید به دیواره مخزن یا سیلو جوش داده شود و یک زنجیر ایمنی که از سقوط تصادفی در هنگام نصب یا نگهداری جلوگیری می کند.

 

سه اندازه مختلف MARTSHOCK PS برای پاسخگویی به تمام نیازهای بازار موجود است.

 

ایندکسر