هشدار نقض مرز به عنوان یک معامله تجاری مهر در انگلیس و اتحادیه اروپا


انگلیس و اتحادیه اروپا فقط چند روز قبل از پایان دوره انتقالی در مورد یک توافق تجاری توافق کردند. کشورهای انگلیس تنها خواهند بود.

مردم انگلیس در همه پرسی سال 2016 رأی دادند که اتحادیه اروپا را ترک کنند – روندی که به Brexit معروف است. از ژانویه 2021 ، انگلیس بازار واحد و اتحادیه گمرکی را ترک می کند.

از آن تاریخ ، آژانس استاندارد مواد غذایی (FSA) و آژانس استاندارد مواد غذایی اسکاتلند (FSS) مسئول بسیاری از وظایفی هستند که قبلاً توسط کمیسیون اروپا و سازمان ایمنی غذایی اروپا (EFSA) انجام می شد.

محموله های غذایی انگلیس به گواهینامه های بهداشتی احتیاج دارند و تحت مراقبت های بهداشتی و بهداشتی (SPS) در پست های بازرسی مرزی کشورهای عضو قرار می گیرند. فصل 3 توافقنامه اقدامات SPS را در بر می گیرد. هیچ اشاره ای به سیستم هشدار سریع غذا و خوراک اتحادیه اروپا (RASFF) نشده است ، اما برنامه هایی برای اشتراک اطلاعات بین اتحادیه اروپا و انگلیس از سیستم هشدار سریع برای محصولات غیر غذایی (RAPEX) و معادل انگلیس وجود دارد.

هزینه و پیچیدگی اضافه شده
واکنش از تأیید عدم تعرفه استقبال کرد ، اما هشدار داد که تجارت بین دو کشور یکسان نخواهد بود.

مینت باترز ، رئیس اتحادیه ملی کشاورزان ، گفت که اتحادیه اروپا بزرگترین شریک تجاری انگلیس است.

“این عنصر بدون عوارض برای کشاورزان متکی به بازار صادرات اتحادیه اروپا مانند کشاورزان گوسفند و همچنین کشاورزان کشاورزی انگلیس که غذای ایمن ، قابل ردیابی و مقرون به صرفه تولید می کنند ، که بیش از 14 ماده انگلیسی است سالانه میلیارد میلیارد پوند (18.9 میلیارد دلار) فروش صادراتی به اتحادیه اروپا. “

باترز گفت که روابط انگلیس با اتحادیه اروپا از ژانویه 2021 “تغییر اساسی” خواهد داشت و NFU پیش بینی می کند که در تجارت مرزها اختلال ایجاد شود.

“بازرسی ها ، اسناد و الزامات جدید برای بازرگانان ، هزینه ها و پیچیدگی را افزایش می دهد. وی گفت: “حیاتی است که دولت تمام تلاش خود را در اولویت قرار دادن صادرات محصولات کشاورزی با کیفیت بالا و غیر قابل فساد قرار دهد تا اطمینان حاصل شود که هنگام اعمال تغییرات این محصولات در صف های مرزی عذاب نخواهند داشت.” .

هلن دیكینسون ، مدیرعامل كنسرسیوم خرده فروشی انگلیس ، از توافق تجارت آزاد استقبال كرد.

وی گفت: “با توجه به اینکه چهار پنجم واردات مواد غذایی به انگلستان از اتحادیه اروپا انجام می شود ، این ارتباط باید به خانواده های انگلیس آهی راحتی بکشد.”

دیکینسون گفت که توافق نامه تعرفه صفر به نفع مشتریان در سراسر اروپا است.

“اکنون آنها باید تلاش کنند تا هرچه سریعتر این توافق نامه جدید را اجرا کنند ، اطمینان حاصل کنند که از روز اول تعرفه ای در نظر گرفته نشده است و روشهای جدیدی برای کاهش چک و بورس قرمز پیدا کنند ، که از 1 ژانویه شاهد آن خواهیم بود.” – گفت دیکینسون. .

اختلال در تأمین و افزایش قیمت ها
روشیو کانچا ، مدیر سیاست و حمایت از گروه مصرف کننده کدام؟ ، حتی در معامله ای گفت که مردم هنوز هم می توانند تغییراتی را نسبت به آنچه که عادت کرده اند مشاهده کنند.

کنچا گفت: “مهمتر از همه ، اعلام اینكه مردم همچنان از تعرفه صفر بر روی کالاهای اتحادیه اروپا بهره مند می شوند ، برای مصرف کنندگان مثبت است ، زیرا بسیاری از آنها نظارت دقیق به امور مالی خود را برای سال جدید انجام می دهند.”

ایان رایت ، مدیر اجرایی فدراسیون مواد غذایی و آشامیدنی ، گفت تولیدکنندگان سعی می کنند جریان غذا را ادامه دهند. با این حال ، خفقان آور بودن اخیر معامله به این معنی است که اختلال در عرضه قابل توجهی ایجاد خواهد شد و برخی از قیمت ها افزایش می یابد.

“نخست وزیر قول داد که تجارت انگلیس یک سال گذار باشد تا با مجموعه قوانین جدید سازگار شود. او چهار روز کاری تحویل ما داد. ما امیدواریم با به حداقل رساندن اختلالات مرزی به دلیل اصطکاکات تجاری جدید که به عنوان اولویت معرفی شده است ، روابط بسیار بهتری بین لندن و کشورهای عضو داشته باشیم. “

در بیانیه مشترک اتحادیه اروپا ، کوپا-کوژکا ، CELCAA و FoodDrinkEurope گفتند که “آبهای آشفته” می تواند در بخش کشاورزی و غذایی پیش رو باشد.

“همه ما باید جزئیات توافق را بررسی کنیم تا عواقب کامل آن را درک کنیم ، اما ضروری است مقامات اتحادیه اروپا و انگلیس با سرعت برق حرکت کنند تا اطمینان حاصل شود که مشاغل از الزامات تجاری جدید درک می کنند تا کنترل مرزها بتواند برای کار موثر از ژانویه 1 و اینکه کمیسیون دارای یک پروتکل مدیریت بحران است ، از جمله ارتباط مستقیم با اپراتورهای زنجیره غذایی ، برای شناسایی و حل مسائل مرزی با توجه به اینکه در هفته ها و ماه های آینده بوجود می آیند ، “.

“عدم جابجایی سریع منجر به هرج و مرج بیشتر در مرزها و ایجاد اختلال در زنجیره تأمین خواهد شد ، که نه تنها هزاران شغل را در معرض خطر قرار می دهد ، بلکه بر تأمین ایمن مواد غذایی کشاورزی ارزان قیمت برای مصرف کنندگان تأثیر می گذارد.

نیاز به گواهی بهداشت برای صادرات
اندرو گری ، رئیس Brexit در PricewaterhouseCoopers UK ، گفت که تعرفه ها و سهمیه های تأیید برای جابجایی کالا بین انگلیس و اتحادیه اروپا اعمال نمی شود ، این یک تخفیف است ، اما هنوز هم شرکت ها باید در اظهارات گمرکی ، الزامات منشا محصولات و تغییرات مالیات بر ارزش افزوده از ژانویه.

“همچنین ممکن است تعرفه های تجاری بین انگلستان و سایر کشورهای غیر اتحادیه اروپا بسته به سایر موافقت نامه های تجاری و پیامدهای قوانین WTO و تعرفه جهانی انگلیس تغییر کند. از اول ژانویه ، همه اینها بر زنجیره تأمین و رفتار مشتری تأثیر می گذارد. و به یاد داشته باشید که کالاهای عبوری بین انگلیس و ایرلند شمالی مشمول قوانین متفاوتی خواهند بود. “- گفت گری.

در اوایل دسامبر ، اداره محیط زیست ، غذا و امور روستایی (دفرا) اعلام کرد که به انگلیس وضعیت لیست ملی اعطا شده است ، به این معنی که حیوانات زنده و محصولات حیوانی مانند گوشت ، ماهی و لبنیات به اتحادیه اروپا صادر می شود. محصولات می توانند ادامه دهند.

این موضوع پس از انجام تضمین های بهداشتی و امنیت زیستی مورد نیاز کشور سوم توسط اتحادیه اروپا تأیید شد. چنین لیستی لازمه واردات محصولات بهداشتی و بهداشتی به اتحادیه اروپا است.

مشاغل به یک گواهی بهداشت صادراتی برای انواع مختلف کالاهای موجود در یک محموله احتیاج دارند که باید به عنوان دامپزشک رسمی توسط یک مجوز دهنده امضا شود.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma