نیویورک در حال تبدیل شدن به سومین کشور ممنوع مواد شیمیایی PFAS در بسته بندی مواد غذایی است


بر اساس گزارش های مصرف کننده ، اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک ، قانونی را امضا کرده است که به محافظت از مصرف کنندگان در برابر اثرات مضر دسته خطرناک مواد شیمیایی مرتبط با مشکلات جدی بهداشتی کمک می کند.

قانون جدید ، تهیه شده توسط اعضای مجلس ، پاتریشیا فهی و سناتور برد هویلمن ، مواد پلی فلوئوروآلکیل (PFAS) را که گاهی “مواد شیمیایی برای همیشه” نامیده می شود ، ممنوع می کند ، زیرا این مواد به راحتی تجزیه نمی شوند و در بدن انسان و محیط وجود دارند.

دکتر مایکل هانسن ، دانشمند ارشد Consumer Reports گفت: “مواد شیمیایی PFAS در بسته بندی مواد غذایی گسترده است و با مشکلات جدی بهداشتی همراه است که می تواند مصرف کنندگان را در معرض خطر قرار دهد.” “این قانون با کاهش قرار گرفتن در معرض PFAS در غذایی که می خورند و با محدود کردن میزان آلودگی هوا و آب آشامیدنی ، از نیویورکی ها محافظت می کند.”

مواد شیمیایی PFAS حداقل از دهه 1950 به طور گسترده ای مورد استفاده قرار گرفته است و مطالعات جمعیتی ایالات متحده آنها را در 95 درصد از افراد آزمایش شده یافته است. برخی از تولیدکنندگان PFAS را به بسته بندی مواد غذایی اضافه می کنند تا در برابر آب و چربی مقاوم باشد. متأسفانه ، این ماده غذایی مواد غذایی را که با آن تماس می گیرد نیز آلوده می کند و می تواند در صورت دور انداختن تولیدکنندگان مواد حاوی مواد شیمیایی در محیط آزاد شود.

سازمان غذا و دارو اخیراً اعلام کرده است که PFAS را در انواع غذاهای خریداری شده در سراسر کشور پیدا کرده است ، از جمله محصولات ، گوشت و غذاهای دریایی و کیک شکلاتی. افراد هنگام مصرف غذا یا آب آشامیدنی آلوده به مواد شیمیایی در معرض PFAS قرار می گیرند.

مطالعات نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی PFAS با سمیت ایمنی ، سرطان ، بیماری تیروئید ، نقایص مادرزادی و کاهش کیفیت اسپرم ارتباط دارد. قرار گرفتن در معرض PFAS پاسخ ایمنی به واکسنهای دوران کودکی را کاهش می دهد و ممکن است خطر ابتلا به بیماریهای عفونی را افزایش دهد. علاوه بر این ، قرار گرفتن در معرض PFAS به طور مستقیم با چندین بیماری زمینه ای مرتبط است که باعث آسیب پذیری بیشتر افراد در برابر علائم شدید COVID-19 ، از جمله چاقی ، آسم ، بیماری کلیوی و کلسترول بالا می شود.

نیویورک در حال پیوستن به ایالت واشنگتن و ماین است که قبلا PFAS را در بسته بندی مواد غذایی ممنوع کرده اند.

ثابت شده است که گزینه های ایمن تری برای PFAS در دفع آب و چربی موثر هستند.

چاک بل ، مدیر برنامه حمایت از گزارش های مصرف کننده ، گفت: “ما فرماندار کوومو را به خاطر امضای این لایحه و نیویورک به عنوان رهبر در تلاش برای محافظت از جامعه در برابر مواد شیمیایی کاملاً خطرناک تبریک می گوییم.”

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes