[ad_1]

وزارت بهداشت ایالت می سی سی پی (MSDH) در حال بررسی دو مورد هپاتیت A در کارمندان یک رستوران در شهرستان جکسون است که ممکن است منجر به مواجهه احتمالی با مشتریان شود.

دو کارمند Brady’s Steaks and Seafood ، خیابان 3801 مگنولیا. در پاسکاگولا با عفونت هپاتیت A تشخیص داده شد و در حالی که بالقوه عفونی بود در رستوران کار می کرد. مشتریانی که بین 1 مارس تا 3 آوریل 2021 در رستوران غذا می خوردند ، ممکن است در معرض هپاتیت A باشند. در آن زمان ، هیچ نشانه ای از خطر دائمی مرتبط با رستوران وجود نداشت.

تمام افرادی که از اول مارس تا 3 آوریل در رستوران غذا می خورند باید علائم احتمالی هپاتیت A را مشاهده کنند و در صورت بیماری به پزشک مراجعه کنند. افرادی که در دو هفته گذشته در رستوران غذا خورده اند ، اگر قبلاً واکسینه نشده اند ، باید علیه هپاتیت A واکسینه شوند. واکسیناسیون تنها در صورت تزریق در طی 14 روز پس از مواجهه ، می تواند از هپاتیت A جلوگیری کند.

کسانی که ممکن است در دو هفته گذشته در رستوران غذا خورده باشند ممکن است از ساعت 8 صبح تا 4 بعد از ظهر روز پنجشنبه 8 آوریل در بخش بهداشت و درمان شهرستان جکسون ، 46000 ستوان یوجین جی واکسن هپاتیت A را دریافت کنند. Majure Drive ، در Pascagoula.

“احتمال انتقال هپاتیت A در این شرایط بسیار کم است. با این حال ، به عنوان یک اقدام پیشگیرانه ، توصیه می کنیم هر کسی که در دو هفته گذشته از این رستوران غذا خورده باشد ، در صورتی که قبلاً این کار را انجام نداده باشد ، به فکر واکسیناسیون هپاتیت A باشد. هر کسی که ممکن است از اول مارس تا 3 آوریل در معرض این بیماری قرار گرفته باشد باید علائم احتمالی هپاتیت A را تحت نظر داشته باشد و در صورت بیماری به پزشک خود مراجعه کند. “

بایرز گفت: “مدیران و کارمندان بردی در حال همکاری نزدیک با MSDH برای جلوگیری از بیماری در نتیجه این تماس هستند.”

هپاتیت A یک بیماری کبدی مسری است که باعث تب ، حالت تهوع ، اسهال ، استفراغ ، زردی (زردی پوست یا چشم) ، درد شکم و ادرار تیره می شود. هپاتیت A معمولاً وقتی شیوع پیدا می کند که فرد ناآگاهانه ویروس را از اشیا، ، غذاها یا نوشیدنی های آلوده به مدفوع (مدفوع) کوچک و غیر قابل تشخیص از فرد آلوده دریافت کند. اگر فکر می کنید علائم هپاتیت A دارید ، باید با پزشک خود تماس بگیرید.

MSDH می گوید هر کسی می تواند با شستن آرام دستان خود با آب و صابون ، از جمله زیر ناخن ، پس از استفاده از حمام یا تعویض پوشک و قبل از تهیه یا خوردن غذا ، از شیوع هپاتیت A جلوگیری کند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر