نروژ E. coli را در محصولات لبنی خام تشخیص می دهد


طبق برنامه نظارت میکروبیولوژیکی در نروژ ، محصولات لبنی خام از اروپا و نروژ نسبت به محصولات پاستوریزه میزان کمتری دارند.

اداره ایمنی مواد غذایی نروژ (Mattilsynet) گزارش داد که کیفیت میکروبیولوژیکی به طور کلی برای محصولات آزمایش شده مناسب است. با این حال ، نتایج نشان می دهد که “چالش هایی” با عوامل بیماری زا در محصولات لبنی خام از اتحادیه اروپا و نروژ وجود دارد.

مقامات گفتند اگرچه تعداد نمونه ها برای ارزیابی کل بازار نروژ بسیار اندک بود ، اما نتایج به دست آمده تصویری از وضعیت ارائه می دهد. در مجموع 189 نمونه از محصولات لبنی در بازار داخلی توسط آژانس ایمنی غذایی نروژ در سال 2018 مورد بررسی قرار گرفت. در مجموع 903 نمونه از 2010 تا 2018 جمع آوری شده است.

اینها شامل پنیرهای غیر پاستوریزه و پاستوریزه و سایر محصولات لبنی تولید شده در نروژ و اتحادیه اروپا است. تجزیه و تحلیل توسط موسسه دامپزشکی نروژ انجام شد. نمونه ها از مغازه ها ، واردکنندگان مواد غذایی و تولیدکنندگان ، از جمله شرکت های کوچک و متوسط ​​جمع آوری شده است.

STEC در محصولات لبنی خام
براساس یافته ها ، آژانس ایمنی غذایی نروژ توصیه می کند که افراد در گروه های آسیب پذیر از محصولات لبنی غیر پاستوریزه استفاده نکنند.

در برنامه های نظارتی در سال 2016 و 2018 ، 178 نمونه فرآورده های لبنی خام برای E. coli (STEC) ، تولید سم از Shiga ، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و از پنج نمونه جدا شد. سه جدایه از تولید کنندگان نروژی و دو مورد از محصولات اتحادیه اروپا است. این موارد شامل E. coli O113 و O26 است.

در سال 2018 ، 96 فرآورده لبنی غیرپاستوریزه مورد آزمایش قرار گرفت ، از جمله 71 مورد از نروژ و 25 مورد از اروپا ، و STEC در پنیر فرانسوی تهیه شده از شیر گاو یافت شد.

از 903 نمونه شیر و فرآورده های شیر مورد تجزیه و تحلیل لیستریا مونوسیتوژنز ، هیچ یک بیش از 100 واحد تشکیل کلنی در هر گرم (cfu / g) نداشتند ، اما در سطوح پایین تر در یک نمونه یافت شدند.

به گفته محققان ، عدم وجود نتایج متناقض در یک برنامه نظارت به این معنی نیست که هیچ کالای خطرناکی در بازار وجود ندارد. در 15 سال گذشته ، دو شیوع لیستریوز در نروژ وجود دارد که با پنیرهای نرم مرتبط است. سالمونلا در هیچ یک از 55 نمونه مورد تجزیه و تحلیل در سال 2016 و 2018 تشخیص داده نشده است.

نتایج آزمایشات پاستوریزه
محصولات پاستوریزه از نظر شاخص های بهداشتی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، زیرا آلودگی متقابل دلیل اصلی آلودگی این محصولات در نظر گرفته می شود.

در 144 فرآورده لبنی پاستوریزه از نروژ از سال 2016 و 2018 ، مشخص شد که E. coli بیش از 100 cfu / g است که حد پایین ترین قانون فقط در یک محصول است. مقدار زیر 1000 cfu / g بود که حد بالایی است.

E. coli در 10 نمونه از 71 نمونه فرآورده های لبنی خام از نروژ یافت شد. در این میان 10 cfu / g در چهار نمونه ، بین 20 تا 100 cfu / g در سه نمونه ، بین 100 تا 1000 cfu / g در یک محصول و بیش از 1000 cfu / g در دو محصول وجود داشت. بر اساس این گزارش ، تولید محصولات لبنی خام با بهداشت مناسب امکان پذیر است.

در 25 فرآورده لبنی غیرپاستوریزه اتحادیه اروپا ، 5 محصول بیش از 100 cfu / g و دو محصول بیش از 1000 cfu / g داشتند.

استافیلوکوکوس اورئوس در 38 درصد از 71 محصول لبنی غیر پاستوریزه نروژی گرفته شده در سال 2018 یافت شد ، اما در سطوح بالاتر از حد پایینی 10،000 cfu / g نبود.

نخود را بجوشانید و محصولات را بشویید
در همین حال ، آژانس ایمنی غذایی نروژ به مردم گفته است که نخود قند وارداتی را که به آن ترقه قند نیز می گویند بپزند.

نروژی ها اغلب نخود قند خام می خورند ، اما مقامات گفتند که آنها می توانند از کشورهایی بیایند که بهداشت از تولید غذا در نروژ بدتر است. در بسیاری از این کشورها نخود فرنگی شکر به طور سنتی قبل از خوردن پخته می شود.

در دسامبر سال 2019 ، چندین نفر در اسلو پس از خوردن نخود فرنگی قند آلوده به شیگلا سونئی ، مریض شدند.

بسیاری از افراد از نخود قند به عنوان میان وعده های سالم برای کودکان خردسال که در معرض خطر بیشتری از بیماری هستند نسبت به بزرگسالان سالم استفاده می کنند. نخود فرنگی قندی که از قبل بسته بندی شده است ، اغلب با نحوه درمان برچسب گذاری می شود.

این آژانس افزود که سالادها و گیاهان وارداتی از کشورهایی که دارای آب و هوای گرم هستند باید همیشه خوب شسته شوند ، زیرا برخی از کشورها برای آبیاری کمبود آب تمیز دارند.

در سال های اخیر ، شیوع هایی افزایش یافته است که در آنجا تصور می شود که منبع عفونت پیاز ، ریحان یا گشنیز باشد. این ها اغلب باکتری هایی مانند سالمونلا و E. coli هستند ، اما خطر ویروس ها و انگلی ها نیز وجود دارد.

اکثر باکتریها در اثر حرارت دادن تا بیش از 70 درجه سانتیگراد (158 درجه فارنهایت) می میرند. همچنین می توان با افزودن سبزیجات وارداتی به حمام های سرکه ای و استفاده از گیاهان در وعده های غذایی درست قبل از سرو کردن یا قرار دادن آنها در یک تزیین جداگانه ، خطر را کاهش داد. محصولات باید به مدت 10 تا 15 دقیقه در حمام بمانند. سپس آنها را با آب سرد و تمیز خوب بشویید تا طعم سرکه از بین برود.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes