نحوه پارتیشن بندی کردن هارد اکسترنال مرکز اس‌اس‌دی

درحال حاضر در ورقه باز شده باید Product Key ویندوز خود را وارد کنید، برای رد شدن از همین سطح کافی هست بر روی I don’t have product key کلیک کنید. هارد دیسک هایی که توسط FAT32 پشتیبانی می‌شوند، نمی‌توانند عمده از 32گیگابایت باشند. Disk Management حافظه SSD را پیدا نماید و روی آن کلیک راست کند، گزینه New Simple Volume را انتخاب کند. پارتیشن های extended نوع دیگری از پارتیشن ها می‌باشند که قابلیت و امکان تبدیل شدن به پارتیشن های logical را دارند. در اورجینال هر هارد به صورت متوسط اساسی 4 عدد پارتیشن primary و یک پارتیشن extended هست.
البته باید دقت داشته باشید که هنگامی پارتیشنی فرمت شود کلیه داده‌هایی که روی آن قرار دارند، حذف می‌شوند. درصورتیکه شرایط اول مد نظرتان است، کافیست به سادگی روی بعدی کلیک کنید و کار را به پایان رسانید. برنامه کارگزاری یک پارتیشن روی کل فضای هارد دیسک ساخته و آن را اهمیت یاری فایل NTFS سیستم، فرمت میکند؛ سپس، ویندوز را روی آن پارتیشن کارگزاشتن میکند.
همانطور که مشاهده می نمایید در این سیستم یک پارتیشن Primary و 3 پارتیشن Logical چشم می شود. نحوه فعالیت به همین شکل می باشد که هنگامی یک پارتیشن را انتخاب می کنید مورد های متمایز در نصیب چپ برنامه فعال می شود. در سطح اولیه فرض نمایید می خواهید یکی از از پارتیشن ها را به دو نصیب مساوی تقسیم نمایید برای انجام اینکار بر روی پارتیشن مورد حیث خودتان، یکبار کلیک نمایید تا گزینه های نصیب چپ برنامه فعال شود. ابتدا بر روی پارتیشن گزینه حیث کلیک کرده و کلید Next را تعیین کنید. شما می‌توانید به جهت ذخیره اطلاعات از پارتیشن‌های دیگر استفاده کرده البته قبل آن می بایست درایو را کاملا فرمت کرد. سیستم‌هایی که از لینوکس به کارگیری می‌کنند، به طور معمول چند پارتیشن دارند.
عمومی
ابزار داخلی Disk Management ساده‌ترین روش برای پارتیشن بندی هارد دیسک بوده که بخش‌های جدیدی به جهت هارد ایجاد می‌کند. اعضا می‌توانند در رخ نیاز به سرویس پارتیشن بندی هارد به یکی از از نمایندگی‌های اعتبار محصولات HP مراجعه کرده و سرویس ها گزینه نیاز خویش را دریافت کنند. در این مرکز ابتدا نوع پارتیشن بندی بسته به مدل و دسته لپ تاپ شما معرفی و در صورت تأیید روی آن پیاده خواهد شد. پارتیشن بندی هارد روشی مناسب برای طبقه بندی صحیح و بنیادین داده ها و پردازش پر سرعت آنها بوده که حساس استفاده از این شیوه می‌توان یک سری سیستم استدلال را به طور همزمان بر روی یک سیستم کارگزاشتن کرد.
مقدار حافظه را می بایست بر حسب مگابایت وارد کنید، برای نمونه اگر می خواهید درایو شما 50 گیگابایت حافظه داشته باشد، می بایست در کادر عدد را وارد کنید. سپس میزان حافظه ای که می خواهید به درایو اختصاص دهید، را تعیین نمایید و روی Apply ضربه بزنید. پس از بوت کردن ویندوز و باز نمودن صفحه Windows Setup، روی سوییچ Install now ضربه بزنید. ویندوز 11 تازه ترین ورژن سیستم استدلال Windows NT هست که در 24 ژوئن 2021 بوسیله مایکروسافت توسعه یافته و رونمایی شد.
قبل از شروع آموزش پارتیشن‌بندی قصد دارم توضیح مختصری در باب پارتیشن بندی بهتون بدم. سپس از گشوده نمودن این قسمت، با درایو‌هایی با حجم‌های گوناگون رو‌به‌رو می‌شین. پارتیشن بندی هارد در ویندوز سرور ۲۰۱۶ تفاوت چندانی مهم ویندوزهای قبل ندارد و مثل ویندوز های نو به دو رخ MBR و GPT می اقتدار هارد را پارتیشن بندی کرد.

چطور کارت گرافیک را آپدیت کنیم ؟

۲- در نصیب بالای تصویر زیر از شما می خواهد مطمئن شوید که هارد را صحیح انتخاب کرده اید و آن را تیک بزنید. در این پنجره از شما می خواهد حساس GPT یا MBR پارتیشن بندی را انجام بدهید که در اینجا ما GPT را تعیین می کنیم. به طور معمول روی اشاره گر مموری‌های یواس‌بی نیازی به چندین پارتیشن ندارید مزایای هارد اکسترنال و به عبارتی یک پارتیشن برای همین مدل ابزارهای ذخیره‌سازی به اندازه است. چنانچه یکسری پارتیشن بر روی اشاره گر مموری خویش ایجاد کنید، زمانی که آن را به کامپیوتر وصل می‌کنید، یک‌سری درایو در کامپیوترتان ظواهر خواهد شد. همان‌طور که اشاره کردیم، وجود پارتیشن‌ها به جهت ذخیره نمودن داده ها واجب است.

  • ریفر بودن هارد نیاز به تخصص داره که به راحتی قابل تشخیص نمی باشد در برخی از موردها نیاز به دستگاه های دشوار افزاری جهت تشخیص ریفر بودن هارد می باشد.
  • رفع مشکلات اینترنتی و مشکلات گوشی و رایانه خود را حیاتی یاری کارشناسان باتجربه انجام دهید.
  • اگر به دنبال راهی به جهت تغییر تحول حجم درایو ها در ویندوز 11 هستید، می توانید از نحوه های پایین استعمال کنید.
  • چندین طرز به جهت استعمال بهینه از همین قطعه اهمیت کامپیوتر وجود دارد.

(boot volumes نوعی پارتیشن می باشد که برای محافظت و نگهداری کردن فولدر های سیستم برهان ویندوز استفاده می شود). NIUBI Partition Editor از نظر امکانات یک عدد از برگزیدگان برنامه های پارتیشن بندی هارد است. این برنامه کلیدی وجود این‌که مجانی میباشد امکانات متعددی در اختیار شما قرار می‌دهد. در جمع بیش از 10 عملیات گوناگون حساس آن قابل انجام است و همگی آنان در یک پنل در سمت چپ برنامه نشان داده شده‌اند. کل تغییراتی که اعمال می‌کنید، به‌صورت برنامه‌ریزی شده و اصلی یک کلیک اعمال خواهند شد و از آنجایی که برنامه بدون نیاز به سیستم‌عامل فعالیت می‌کند، نیازی هم به ریبوت نمودن سیستم ندارید. احتمالا فقط نقطه ضعف همین ابزار همین باشد که برخلاف سایر برنامه‌ها، کل پارتیشن‌ها را در یک برگه فهرست نمی کند و بایستی از شیوه یک منو کشویی، به‌صورت جداگانه به پارتیشن‌های هر دیسک دسترسی پیدا کنید.
هاردی که از جدول پارتیشن سنتی به کارگیری می‌کند، می‌تواند فقط 4 پارتیشن داشته باشد. به کارگیری از پارتیشن‌های extended و logical راهی برای دور زدن این محدودیت است. آن گاه از اینکه روی یک هارد، یک پارتیشن ساخت می‌شود، باید مهم به کارگیری از یک فایل سیستم فُرمت شود. NTFS و FAT 32 از معروف‌ترین فایل سیستم‌های سازگار اهمیت ویندوز هستند. HFS+ فایل سیستمی سازگار مهم مک و ext4 نیز فایل سیستمی می باشد که کلیدی لینوکس سازش دارد.

۴ مطلب دارای کلمه‌ی با «پارتیشن بندی هارد خام» ثبت شده است

همچنین حجم آن نیز زیاد میباشد و به حدود 400 مگابایت فضای خالی نیاز دارد. البته درعوض یکی از بهترین ابزارهایی میباشد که می‌توانید ملازم خود داشته باشید و بر روی هر کامپیوتر اساسی هر سیستم‌عاملی، بدون نیاز به‌نصب، از آن به کار گیری کنید. از دیگر امکاناتی که همین برنامه در اختیار شما قرار می دهد امکان تبدیل یک درایو به بکاپ، تبدیل MBR و GTP، ساخت پارتیشن‌های FAT32 کلیدی سایز 1 ترابایت و بازیابی تغییرات اعمال شده از نحوه خصوصیت بکاپ مداد است. همینطور هنگامی که سایز یک پارتیشن را تغییر می‌دهید، می‌توانید سایز آن را به‌صورت کاستوم، خودتان تعریف و تمجید کنید. برای اینکه دسترسی تمام به پارتیشن‌ها داشته باشید، می بایست به‌سراغ بهترین قابل انعطاف افزار های پارتیشن بندی بروید. در آغاز می بایست بدانیم پارتیشن بندی چیست؟ Partition به پارسی به معنای تفکیک کردن می باشد .

انواع پارتیشن بندی هارد

امکان پشتیبانی GPT تا 64 بیت نیز وجود داراست و حساس فرمت GPT می توانید تا 9.4 زتابایت از گنجایش هارد را استعمال کنید. به جهت آن که زتابایت را به مهربانی فهم و شعور کنید، عدد یک اهمیت بیست و یک صفر بایت که همان 1024 اگزابایت یا یک تریلیون گیگابایت. سیستم برهان در آن نصب میشود; درایوی است که سیستم برهان از روش آن بوت میشود.

ناپدید و پنهان کردن درایو ها در ویندوز

در نوار کاوش عبارت “diskmgmt.msc” را تایپ کرده و کلید Enter را فشار دهید. در اختیار گرفتن پنل Control Panel را باز کنید، به ابزار Administrative Tools رفته و بر روی کامپیوتر منجمنت click Computer Management کلیک کنید. برای دسترسی به این آیتم مطمئن گردید که حتما هارد دیگری بر روی سیستم شما نصب شده است یا خیر. در ردیف سوم اصلی گزینه ای به نام Volume Lable سایت منبع رو به رو می شوید که در اینجا می توانید به جهت درایو خود نامی انتخاب کنید. همین فرایند را می‌توانید بر روی هر کدام از درایو های خویش انجام بدهید و به تغییر تحول نام درایو از نحوه command prompt بپردازید. در اولی گام مثل تصویر زیر، در منوی dos عبارت deskpart را تایپ نمایید و enter را بفشارید تا دستورات دارای ارتباط حیاتی پارتیشن بندی در منوی CMD فراخوانی شود.

رفع ارور Windows cannot access the specified در ویندوز 11 و 10

این نکته را به خاطر بسپارید که ویندوز XP ، توانایی ساپورت GPT را ندارد . همچنین به جهت کارگزاشتن ویندوز مادربرد ، می بایست سیستم اهمیت بایوس UEFI باشد . 8- باکلیک روی مورد Finish عملیات پارتیشن بندی به اتمام می رسد. 1- در ابتدا بر بر روی My Computer کلیک راست کرده و گزینه Manage را تعیین می کنیم.
پارتیشن بندی هارد دیسک درست عمر هارد دیسک را بالا می موفقیت و سرعت سیستم را بسط می دهد. پارتیشن بندی هارد دیسک باید قابلیت و امکان انعطاف داشته باشد تا موثر واقع شود. آنگاه از انجام تراز اول عضو می بایست هارد اکسترنال را گزینش کرده و بر بر روی آن کلیک کند.
چندین نحوه برای به کارگیری بهینه از همین قطعه کلیدی کامپیوتر وجود دارد. یک طرز پارتیشن بندی می باشد که فضای هارد را به بخش‌های مجزای مختلف تقسیم می‌کند. به همین ترتیب می‌توانید فضای هارد را به بخش‌های مجزای متفاوتی تقسیم نمایید که شبیه به دیسک‌های مستقل عمل می‌کنند. کلیدی پارتیشن بندی می‌توانید فضای هارد را تقسیم بندی کنید تا به شکل بهینه از آن به کارگیری کنید.
حواستان باشد که تمامی دیتا های ذخیره شده ازبین خواهد رفت. برای ساختن پارتیشن در آغاز حافظه خویش را به کامپیوتر متصل نموده و آن‌گاه از اتصال درایو شما بارگذاری می شود در شکل بیش تر نشدن به شکل خودکار یک مرتبه سیستم خود را راه و روش اندازی دوباره یا ری آغاز کنید. آن‌گاه از باز شدن پنجره آیتم حیث در برگه اهمیت همین ابزار، حافظه هایی که به دستگاه شما متصل هستند سناریو داده می شود. به جهت آشنایی کلیدی اشکال پارتیشن و نحوه ایجاد آن تا انتهای این مطلب یار یاری سیستم باشید.
در نصیب Enter the amount of space to shrink، میزان حافظه ای که می خواهید از درایو کسر شود را به مگابایت وارد کنید. پس از گذشت مدت کوتاه پنجره جدیدی به جهت شما گشوده خواهد شد، در قسمت Total size before shrink، فضای کنونی درایو را تماشا می کنید. در این شکل بایستی فضای یکی از از درایو های خویش را کمتر بدهید تا بتوانید درایو نو ساخت کنید. حالا می بایست منتظر بمانید تا ویندوز کارگزاری شود، پس از آن وارد محفظه ویندوز 11 می شوید.

آموزش پارتیشن بندی ویندوز سپس از نصب

نکته کاربردی دیگر به جهت استعمال از این نرم افزار تغییر فرمت هارد می باشد که برای این عمل در آغاز لازم می باشد که بر روی آیتم Format کلیک کرده و در پنجره گشوده شده تغییر و تحول فرمت گزینه نظر را اعمال نمایید. قالب دستگاهایی که مالتی مدیا میباشند FAT32 را به عنوان پیش فرض می شناسند و فرمت EXFAT و NTFS اکثراً برای دسکتاپ ها و لپ تاب ها آیتم استعمال قرار می گیرد. قابلیت تبارک این دو فرمت امکان جابجایی فایلهایی اهمیت حجم فراتر از 4 گیگ می باشد که امروزه کاربرد بسیار متعددی دارد. همینطور نرم افزارهای متعدد دیگری مثل EaseUS Partition Master و Paragon Partition Manager – که تمامی ساختار یکسانی دارند- نیز وجوددارند که میتوان برای پارتیشن بندی از آنان استفاده نمود.

پارتیشن بندی هارد اکسترنال از طرز برنامه

اگر به تازگی یکی از همین حافظه‌ها را خریداری کرده‌اید، مطلقا تا پایان اساسی ما ملازم باشید. هنگامی که شما یک هارددیسک یا این که حافظه SSD برای لپ تاپ خود خریداری می نمایید ، بایستی آن را پارتیش بندی نمایید . یک عدد دیگر از مواقعی که شما به پارتیشن بندی نیاز پیدا می کنید ، زمانی است که شما بخواهید تعداد درایو های خویش را توسعه و گسترش دهید . نرم افزار مجانی پارتیشن بندی‌ هارد ssd اهمیت فناوری ایمن است.
به این نکته حساس اعتنا کنید که اطلاعات خاصی بر روی هارد دیسک مقصد نداشته باشید. چون هارد یا این که حافظه ssd مقصد به طور تام فرمت شده و دیتاها بازنویسی خواهد شد. آن‌گاه از گزینش گزینه مورد نظر از پنجره باز شده آیتم Next را زده و در تراز آنگاه از شما میزان تراکم که به جهت فضای درایو خود را نیاز دارید درخواست می کند که به آن درایو اختصاص دهد. هم اکنون که به صحت کلیدی شیوه پارتیشن بندی دارای CMD آشنا شدید، وقت آن می باشد که اسم درایو خود را تغییر تحول دهید.
البته کاربران باید اعتنا داشته باشند برای محافظت اطلاعات در زمانه همین عملیات می بایست مورد Using Enhanced Data Protecting Mode را تعیین کنند. (در صورتی که سیستم شما از جور MBR است)، از رابط کاربری به جهت پارتیشن بندی هارد در نصب ویندوز به کار گیری کنید. بر روی سوییچ New کلیک نمایید و میزان مناسب رو به جهت درایوها بر مبنای مگابایت وارد کنید. به جهت تبدیل گیگابایت به مگابایت، تعداد گیگابایت رو در 1024 ضرب کنید. مثلاً به جهت تولید یک درایو 60 گیگابایتی، می بایست 60 را در 1024 ضرب نمایید که معادل مگابایت می شود.
ابتدا هارد اکسترنال را کلیدی کابل USB به رایانه متصل کرده و بعد از آن، برنامه MiniTool Partition Wizard را راه‌اندازی کنید. مهم اجرای نرم افزار، خواهید دید که کل هارد دیسک‌های متصل به کامپیوتر، در ستون Disk Map فهرست شده‌اند. در این مرحله به جهت درایو تولید شده، یک صحبت انگلیسی در نظر بگیرید و بر روی Next کلیک کنید. در همین پنجره می بایست پارتیشن ایجاد شده را فرمت کنید تا بتوانید قیمت هارد اکسترنال داده‌ها را روی آن ذخیره کنید. یک سیستم فایل را انتخاب نمایید و در نهایت تیک کنار “Perform a quick format” را فعال کرده و روی Finish کلیک کنید. در صورتی که مادربرد سیستم شما امکان UEFI را دارد ، حیاتی کارگزاشتن یک ویندوز 7 یا این که 8 دارای آپدیت نو ، 64 بیتی و امکان UEFI ؛ هارد خود را پارتیشن بندی نمایید و به دنبال آن تغییر تحول فرمت هارد دیسک خویش را از mbr به GPT مشاهده کنید .
برای دانلود نرم افزار EaseUS Partition Master و دانلود نرم افزار Mini Tool Partition Wizardروی لینک و پیوند بزنید. پس از پایان، دقیقا در کنار درایو فیزیکی، فضای اختصاص داده نشده – Unallocated partition جدیدی را می‌بینید که در نیمه دوم پنجره Disk Management قرار دارد. تولید پارتیشن‌های جداگانه به جهت فایل‌های سیستمی تان از دیتای سیستمی شما محافظت می‌نماید چون هر پارتیشن، فولدر سیستم خودش را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma