[ad_1]

سه مطالعه در مورد شیوع آب و غذا در هند و فیلیپین منتشر شده است.

این مقالات علاوه بر مجله بین المللی بیماریهای عفونی شامل سالمونلا ، هپاتیت A و مشکوک به سیاه زخم است. آنها خلاصه کنفرانسهایی هستند که در کنگره بین المللی بیماریهای عفونی در سپتامبر 2020 در کوالالامپور ، مالزی ارائه می شوند. با این حال ، این رویداد به دلیل همه گیری ویروس کرونا لغو شد.

اولین مورد شیوع سالمونلا تیپفی مقاوم به سفتریاکسون است که به خوردن مرغ در هتلی در تیروچیراپالی ، هند در سال 2018 نسبت داده شده است.

پیوند به هتل
در ماه مه 2018 ، شبکه نظارت بر مقاومت ضد میکروبی مراکز ملی کنترل بیماری در هند توسط واحد نظارت دولتی تامیل نادو از موارد سالمونلا تیفوس مقاوم به سفتریاکسون در تیروچیراپالی ، مرکز تامیل نادو مطلع شد.

محققان یک مورد را به عنوان ظاهر یک فرهنگ مثبت سالمونلا تیفی با مقاومت در برابر سفتریاکسون در یکی از ساکنان تیروچیراپاپلی در ژانویه تا ژوئن 2018 تعریف کردند. آنها با بررسی سوابق بیمارستان ها و آزمایشگاه ها شناسایی شدند.

محققان بر اساس اپیدمیولوژی توصیفی و چندین مصاحبه با بیماران ، پیشنهاد کردند که غذا خوردن در هتل ممکن است در معرض خطر قرار گیرد و این را با یک مطالعه مورد شاهدی آزمایش کردند. دومین مطالعه مشابه برای شناسایی غذایی که باعث شیوع آن شده است انجام شد.

هفت نفر از 51 بیمار تیفوئید مقاومت به سفتریاکسون داشتند. دامنه سنی از 12 تا 42 سال است و پنج نفر مرد هستند. هر هفت نفر تب داشتند و مدت اقامت در بیمارستان چهار تا 23 روز بود.

پنج مورد از هفت مورد ، خوردن غذا در هتل قبل از بیماری گزارش شده است. بروز تیفوس مقاوم به سفتریاکسون در بین بیمارانی که در این هتل غذا می خوردند بیشتر از گروه شاهد بود. میزان ابتلا به تیفوس مقاوم به سفتریاکسون در میان کسانی که در هتل سس مرغ می خورند بیشتر از گروه شاهد است. نگهدارندگان غذا وضعیت تیفوس ندارند.

“خوشه سالمونلا تیفوس مقاوم به سفتریاکسون به دلیل خوردن سس مرغ در هتلی در مرکز تامیل نادو است. محققان گفتند ، ما درمان مناسب مرغ و نظارت مداوم بر مقاومت سفتریاکسون را توصیه کردیم.

عفونت هپاتیت A
مطالعه دوم شیوع هپاتیت A با عفونت سالمونلا تیفی و سالمونلا پونا در جنوب هند را گزارش کرد. شیوع هپاتیت A با سالمونلوز در شهر ولور هند بین ژوئیه و آگوست 2019 اتفاق افتاد.

در ژوئن 2019 ، محققان گروهی از موارد زردی را در یک گروه از پیش تعیین شده مشاهده کردند و یک تحقیق شیوع را انجام دادند ، از کودکان و بزرگسالان مصاحبه کردند ، از گروه موارد شناسایی شده.

بین آوریل و آگوست 2019 ، آنها 58 مورد زردی را شناسایی کردند. از این تعداد ، 57 کودک زیر 15 سال و یک نفر زیر 19 سال است. در مجموع 24 کودک مبتلا به زردی کشت خون انجام دادند. دو محصول سالمونلا تیفی و یک سالمونلا پونا کشت شد.

محققان گفتند: “یافته های ما تأکید می کند که عفونت هپاتیت A می تواند به صورت شیوع پراکنده در اجتماعات با سیستم های بهداشتی غیر استاندارد آب و همراه با عفونت همزمان با سایر عفونت های روده ای مانند سالمونلوز تهاجمی رخ دهد.”

آنها همچنین گفتند که در هند ، برای شناسایی افراد و مناطق جغرافیایی در معرض خطر و برنامه ریزی بالقوه استراتژی های واکسیناسیون ، نظارت بر جمعیت برای هپاتیت A لازم است.

گوشت گاومیش آبزی
سرانجام ، در مارس 2017 ، به دلیل افزایش گزارشات مربوط به بیماری های منتقله از غذا ، تیمی از تحقیقات میدانی به روستای کایاپا ، ابرا ، فیلیپین ارسال شد.

29 مورد مشکوک در سنین 6 تا 77 و 15 مرد وجود داشت. همه گوشت بوفالو آب خوردند. تظاهرات بالینی درد شکمی ، تب و اسهال است. مصاحبه ها نشان می دهد که یک گاومیش آب ذبح شده و به روستاییان فروخته شده است. هر 11 نمونه سرم و پنج نمونه خاک از نظر باسیلوس آنتراسیس منفی بودند.

محققان می گویند این یافته ها اپیدمی نقطه ای سیاه زخم گوارشی را نشان می دهد.

آنها گفتند: “اگرچه جداسازی باکتریها هم برای نمونه انسانی و هم برای نمونه محیطی منفی بود ، اما همه تظاهرات بالینی با باسیلوس آنتراکیس مطابقت داشت و با سایر عوامل بیماری زای باکتریایی منتقل شده از مواد غذایی نبود.”

یک کارزار آموزشی با اطلاعاتی مبنی بر اینکه نباید محصولات فرعی حیوانات بیمار یا مرده را فروخت و خورد و باید به طور صحیح از آنها استفاده و دفع شود ، انجام شد.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر