[ad_1]

شیوع سالمونلا در دانمارک همچنان مردم بیشتری را تحت تأثیر قرار می دهد و با سه مرگ مرتبط است.

پیش از این ، م Statسسه سرم Statens (SSI) گزارش داده بود که 25 نفر آلوده شده و 14 نفر به بیمارستانی با بیشترین تعداد بیمار در ماه گذشته نیاز دارند.

این آژانس نشان داد که 33 نفر از یک نوع سالمونلا تیفی موریوم در کشور دارند و 19 نفر در بیمارستان بستری هستند.

عفونت منجر به مرگ
بیماران از اواسط نوامبر سال 2020 و اواخر مارس سال جاری بیمار می شوند. هفده زن و 16 مرد 2 تا 92 ساله در سراسر کشور زندگی می کنند. هووودستادن 12 بیمار دارد ، هشت نفر در سیددانمارک ، شش نفر در سوگلند ، چهار نفر در نوردیلند و سه نفر در میتهیلند.

سه نفر مثبت به سویه سالمونلا مرتبط با شیوع در طی 30 روز از نمونه گیری فوت کردند ، اما مشخص نیست که آنها از عفونت سالمونلا فوت کرده اند یا با آن. هر سه نفر یک بیماری زمینه ای داشتند ، اما عفونت سالمونلا دلیل اصلی مرگ در نظر گرفته می شود.

تحقیقات انجام شده توسط SSI ، آژانس دارویی دانمارک ، اداره دامپزشکی و مواد غذایی دانمارک (Fødevarestyrelsen) و موسسه غذایی DTU منبع عفونت را به مارک مکمل های گیاهی فروخته شده توسط Orkla Care به نام HUSK Psyllium در کپسول شناسایی کرده است.

این محصول در طی مصاحبه با بیمار و آزمایشات دامپزشکی و اداره غذا دانمارک ذکر شد که سالمونلا در محصولی است که دو بیمار در خانه دارند.

یک مطالعه مورد شاهدی نشان داد که از هر 15 بیمار 13 نفر داروی گیاهی را مصرف می کنند در حالی که در گروه شاهد سالم فقط 3 نفر از 45 بیمار است. در همه موارد ، محصول در کپسول بود ، در حالی که سه کنترل آن را به صورت پودر مصرف می کردند.

شروع تشنج و بررسی در سراسر اتحادیه اروپا
لوئیز مولر ، متخصص اپیدمیولوژی در SSI ، گفت که این اولین باری است که داروهای گیاهی علت شیوع سالمونلا شناخته می شود.

“کسانی که این محصول را مصرف می کنند اغلب افرادی هستند که از قبل دارای مشکلات معده هستند. به همین دلیل من نگران هستم که عفونت سالمونلا کشف نشود ، زیرا افراد یا پزشک آنها معتقدند که علائم عفونت سالمونلا از مشکلات موجود معده آنها ناشی می شود. “

مولر اضافه کرد که هنوز مشخص نیست که سالمونلا چگونه وارد محصول شده است ، بنابراین عناصر دیگر ممکن است حاوی عامل بیماری زا باشند.

Orkla Care فراخوان محصول را در دانمارک ، سوئد ، فنلاند ، ایسلند ، نروژ و بلغارستان صادر کرده است. مقامات نروژی گفتند که کمتر از 3000 بسته کپسول HUSK Gut Balance Basic در داروخانه های سراسر کشور فروخته شده است ، در حالی که مقامات بلغارستان اعلام کردند 162 بسته تحت تأثیر قرار گرفته است.

این شرکت تصمیم گرفت طیف کاملی از محصولات HUSK ، از جمله کپسول و پودر را به دلیل اتصال احتمالی و آزمایش مثبت روی کپسول ها در هنگام نظارت بر خود ، فراخوانی کند. این مواد افزودنی قبل از بسته بندی در بازار دور ریخته می شدند.

Orkla Care همچنین شروع به بررسی فرآیندهای تحویل مواد اولیه تا محصول نهایی کرده است ، امیدوار است که محصولات در تابستان دوباره به فروش برسد.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر