[ad_1]

طبق گفته مقامات ، بیش از 25 نفر در جمهوری دومنیکن پس از نوشیدن الکل تقلبی جان خود را از دست داده اند.

وزارت صحت عامه از 26 مورد مرگ و بیش از 80 نفر در سراسر کشور آسیب دیده خبر داد. این آژانس از مردم خواست که از مشروبات الکلی تولید غیرقانونی استفاده نکنند.

شیوع مسمومیت با متانول در تعطیلات عید پاک آغاز شد و مردم در Distrito Nacional ، Santo Domingo ، Monseñor Nouel ، Santiago و Puerto Plata را مبتلا کرد.

کمی بیشتر از نیمی از بیماران مرد هستند ، در حالی که یک سوم در گروه سنی 20 تا 29 سال قرار می گیرند.

تحقیقات در حال انجام
دو منبع احتمالی شناسایی شده است. یک نوشیدنی تقلبی خانگی معروف به کلرن ، و دیگری نوعی کوکتل منجمد است. Clerén یک نوشیدنی الکلی غیرقانونی و بدون ثبت نام بهداشتی است که به دلیل قیمت پایین به طور عمده فروخته می شود و توسط افراد فقیر مصرف می شود.

مقامات همچنین بر این باورند که برخی از بطری های مارک های شناخته شده الکل در جمهوری دومنیکن با محصولی حاوی متانول دوباره پر شده اند.

تحقیقات در دادستانی سانتو دومینگو اوسته ، پلیس و وزارت بهداشت عمومی در جریان است. این اقدام شامل حمله به La Guáyiga ، توقیف نوشیدنی های تقلبی ، شناسایی مظنونان احتمالی مسئول تولید و فروش آنها ، نمونه برداری و ارسال به آزمایشگاه ها و درخواست بازداشت های قانونی به مقامات است. مقامات همچنین در بیمارستان ها بودند تا از سلامت قربانیان مطلع شوند و با خانواده هایشان مصاحبه کنند.

تعدادی از شرکتها تعطیل شده و افراد قبلاً دستگیر شده اند. در باراهونا ، یک آزمایشگاه و یک کارخانه مشروب فروشی به 20 تا 30 مخزن با 55 گالن محصول حمله کردند.

مسمومیت خطرناک با متانول ممکن است چندین ساعت تا سه روز پس از مصرف طول بکشد و در سه مرحله ایجاد می شود. اولین مورد ضعف ، سرگیجه و حالت تهوع است. مرحله دوم ممکن است شامل استفراغ ، درد شکم ، گمراهی ، تاری دید و کوری تصادفی باشد. مرحله سوم شامل افت فشار خون ، مشکلات تنفسی و تشنج است.

حوادث و اوضاع قبلی در کاستاریکا
شیوع مسمومیت با متانول در گذشته در دسامبر سال 2017 اتفاق افتاد ، در آنجا 41 نفر تحت تأثیر قرار گرفتند و در دسامبر سال 2019 ، زمانی که چهار نفر بیمار بودند و دو نفر فوت کردند.

در آوریل 2020 ، 369 مورد از جمله 227 مورد مرگ شناسایی شد. بیش از 300 نفر از این بیماران مردان 7 تا 82 سال هستند. مقامات کارخانه های مخفی را که از اقدامات ناکافی برای تولید ، نگهداری و فروش چنین محصولی استفاده می کردند ، توقیف و بسته کردند.

در نوامبر سال 2020 ، نه مرد پس از مصرف یک نوشیدنی تقلبی در شهرداری سانتو دومینگو استه دچار مسمومیت با متانول شدند.

در همین حال ، در کاستاریکا ، یک سیگنال بهداشتی ثابت برای فروش نوشیدنی های الکلی با طعم متانول وجود دارد که شامل 14 محصول است.

در سال جاری تاکنون 464 سایت مورد بازرسی قرار گرفته است تا با 1164 محصول کشف و ضبط شده و 451 نمونه گرفته شده ، ظن جعل و تقلب ردیابی شود.

داده های آژانس بهداشت ملی نشان می دهد که در سال جاری 31 مورد مشکوک به مسمومیت با متانول و 15 مورد مرگ وجود دارد ، از جمله 12 مرد و سه زن 25 تا 76 ساله.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر