محققانی که برای شناسایی منابع سیکلوسپورا کار می کنند


با همکاری مرکز ایمنی محصولات ، محققان دانشگاه جورجیا در حال کار بر روی پروژه ای برای شناسایی منابع بالقوه بیماریزای تک یاخته ای هستند. Cyclospora cayetanensis.

پروژه “انتشار سیکلوسپورها در آب و تولید “، به دنبال ارائه یک تصویر علمی از حضور اعضای صنعت به اعضای صنعت است سیکلوسپورها، فصلی بودن ارگانیسم و ​​جایی که به طور بالقوه می تواند محلی سازی شود.

نتایج همچنین می تواند به صنعت کمک کند تا در مورد نمونه برداری در مناطق و ماه های بالقوه خطرناک تصمیم گیری بهتر و آگاهانه تری انجام دهد.

یونس اورتگا این مطالعه را رهبری می کند و می گوید این مطالعه برای تکمیل گذشته و حال طراحی شده است مرکز ایمنی محصول بودجه کار بر روی پاتوژن مواد غذایی در حال ظهور.

از آنجا که این پاتوژن در بسیاری از کشورها بومی است ، سیکلوسپورها به عنوان مشکلی در مورد محصولات وارداتی در نظر گرفته شد. اما شیوع اخیر محصولات مربوط به محصولات محلی در ایالات متحده باعث تغییر باورها شده است. این یک مطالعه به موقع است ، زیرا شیوع Fresh Express Cyclospora در سال جاری نشان داده است که این صنعت راهی برای جلوگیری از این نوع شیوع دارد.

شیوع Fresh Express در سال 2020
در آخرین به روزرسانی از CD ، C در 23 سپتامبر 2020 ، در مجموع 701 نفر این موضوع را تأیید کرده اند سیکلوسپورها عفونت های مرتبط با شیوع سالاد Fresh Express. آنها در 14 کشور گزارش شده اند: GA ، IL ، IA ، KS ، MA ، MI ، MN ، MO ، NE ، ND ، OH ، PA ، SD ، WI.

سیکلوسپورها اورتگا گفت که کمی رمز و راز است. بر خلاف بسیاری از سایر عوامل بیماری زا باکتریایی ، هیچ درمانی برای آب وجود ندارد سیکلوسپورها. جلوگیری از میکرو ارگانیسم از محصولات بالقوه آلوده در این زمینه برای جلوگیری از شیوع کلیدی است.

“تمام این روشهای درمانی که آنها استفاده می کنند نمی تواند از بین ببرد سیکلوسپورها“او گفت:” ما هنگام انجام پردازش ، ایست بازرسی موثری نداریم ، بنابراین واقعاً باید 100 درصد روی آنچه در زمین اتفاق می افتد تمرکز کنیم. “

Cyclospora cayetanensis انگلی است که از یک سلول بسیار کوچک تشکیل شده است تا بدون میکروسکوپ دیده شود. این انگلی باعث عفونت روده ای می شود که سیکلوسپوریازیس نامیده می شود.

طبق CDC ، انگل توسط افرادی که چیزی را می خورند – مانند غذا یا آب – که به مدفوع آلوده است ، پخش می شود. اغلب چنین آلودگی را بدون میکروسکوپ نمی توان مشاهده کرد. سیکلوسپورها معمولاً حداقل یک تا دو هفته پس از مدفوع نیاز دارند تا برای شخص دیگری مسری شوند. بنابراین ، بعید است که سیکلوسپورا مستقیماً از یک شخص به شخص دیگر منتقل شود.

اورتگا توضیح داد که سیکلوسپورها نمی تواند در محیط تولید مثل کند و برای تکمیل چرخه به میزبان انسانی نیاز دارد. اما چرخه تولید مثل پیچیده ، تجزیه و تحلیل و تأیید آزمایشگاه را نیز پیچیده می کند.

محققان درگیر در این پروژه از آزمایشات مولکولی برای به حداقل رساندن احتمال مثبت کاذب استفاده می کنند. آزمایشات متعدد همچنین اثر انگشت ژنتیکی دقیق تری را ارائه می دهد که می تواند برای ردیابی منشا پاتوژن استفاده شود. این اطلاعات همچنین می تواند برای کمک به محققان در هنگام شیوع استفاده شود.

یافته سیکلوسپورها DNA در یک نمونه به معنای وجود DNA وجود دارد ، اما لزوما به معنای زنده یا عفونی بودن آن نیست.

وی گفت: “هرچه اطلاعات بیشتر ، بهتر است.” “ما از یکی از این آزمون ها برای یافتن نمونه های مثبت و سپس از آزمون دیگر برای تأیید و افزودن اطلاعات بیشتر استفاده می کنیم. به این ترتیب ما بهتر می فهمیم که چه اتفاقی می افتد.

“عوامل بیماری زای دیگری نیز وجود دارند که ارتباط بسیار نزدیک با آنها دارند سیکلوسپورها cayetanensis به همین دلیل است که ما بسیار دقیق هستیم ، فقط مطمئن شویم که آیا او را صدا می کنیم سیکلوسپورها، باید باشد سیکلوسپورها. “

فصلی بودن
مطالعات اپیدمیولوژی گذشته نشان داده است سیکلوسپورها فصلی است و از اواخر ماه ژوئن تا آگوست در ایالات متحده به اوج خود می رسد. همین نوع قله ها در مکزیک و گواتمالا و همچنین در تعدادی از کشورهای دیگر مشاهده می شود.

اورتگا گفت: “این در زمان های خاصی از سال ظاهر می شود و چرخه هر سال تکرار می شود.” اگر آزمایشات وجود وجود را نشان دهد سیکلوسپورها در آبهای سطحی در فلوریدا یا کالیفرنیا ، این می تواند به صنعت کمک کند ماههای بالقوه پر خطر را شناسایی کند.

اورتگا امیدوار است که تحقیقات وی به روشهای ساده ای برای نمونه گیری سریع آب و روش های آزمایش منجر شود که صنعت تولید می تواند برای سیکلوسپورا استفاده کند.

وی گفت: “شما می توانید چیزی واقعاً خوب داشته باشید ، اما اگر انجام آن خیلی غیر عملی باشد ، فایده ای نخواهد داشت.” “ما سعی می کنیم این کاربر پسند باشد زیرا می خواهیم مردم از آن استفاده کنند.”

CPS یک فیلم کوتاه برای این پروژه تحقیقاتی تولید کرده است. فیلم را می توان تماشا کرد اینجا.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، کلیک اینجا)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes