فلج مرگبار بوتولیسم با درمان جدید قابل برگشت است


یک درمان جدید بوتولیسم که می تواند سم را با داروهای درمانی که پتانسیل معکوس کردن فلج مرگبار را دارند ، اهلی کند ، همگی از بیمارستان کودکان بوستون خارج می شود. مطالعه ای که روی موش ها انجام شد ، از سوی ساینس دیلی ، اولین تحقیقی است که این اثر را منتشر کرد.

بوتولیسم با کمتر از 1000 مورد تأیید شده در سال در ایالات متحده ، مسمومیتی نادر است که در اثر سموم تولید شده توسط باکتریهای کلستریدیوم بوتولینوم ایجاد می شود. این می تواند کشنده باشد و نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد.

بوتولیسم می تواند در نوزادان رخ دهد ، در غذا پخش شود یا زخم را آلوده کند. علائم شامل مشکل در بلع یا گفتار ، ضعف صورت و فلج است. فلج معمولاً عضلات مورد استفاده برای تنفس را تحت تأثیر قرار می دهد و بیماران را مجبور می کند روی دستگاه های تنفسی قرار دهند.

سموم تولید شده توسط کلستریدیوم بوتولینوم می توانند کشنده باشند پس از ورود به سلول های عصبی ، زیرا در آن زمان قابل درمان نبودند.

اینها سمومی هستند که باعث فلج کشنده می شوند و در غذاهای آلوده حاصل از کنسرو نادرست در خانه یا هاگ موجود در عسل ، خاک و گرد و غبار یافت می شوند. اسپورهای کلستریدیوم بوتولینوم روده را استعمار کرده و سموم تولید می کنند.

آنتی توکسین در دسترس است اما فقط قبل از ورود سموم به سلولهای عصبی حرکتی م effectiveثر است. یک محقق در بخش اورولوژی در بیمارستان کودکان بوستون اولین درمانی را گزارش می دهد که به محض ورود سموم به سلولهای عصبی ، سموم را به طور موثر از بین می برد.

دکتر کودکان مین دونگ گزارش داد که در موش ها ، محققان درمان جدیدی را ایجاد کرده اند که سم را با سم بوتولینوم اصلاح شده دوم ، که آنتی بادی های مینی به سلول می رساند ، خنثی می کند و فلج را معکوس می کند.

آزمایش های انسانی باید نشان دهد که آیا رویکرد جدید نشان دهنده دستیابی به موفقیت در درمان بوتولیسم است. در موش ها ، این درمان به سلول های عصبی برخورد کرد و فلج عضله را ظرف چند ساعت معکوس کرد. موش ها در برابر سموم بوتولینوم که در گذشته کشنده بودند مقاومت کردند.

شین-ایچیرو میاشیتا ، دانشجوی دکترای آزمایشگاه دونگ ، می گوید دو موانع برطرف شده است – عبور از غشای سلول و هدف قرار دادن سلول های خاص. روش جدید مبتنی بر سم جدید ، بوتولینوم نوروتوکسین X است که در سال 2017 تولید شد. بر خلاف سموم قبلی ، نوروتوکسین بوتولینوم X هیچ سمیتی نشان نمی دهد و یک روش ایمن برای زایمان است ، به گفته دونگ.

درمان جدید بوتولیسم همچنین می تواند برای “معکوس کردن بوتاکس” استفاده شود ، جایی که بوتاکس باعث فلج عضلانی ناخواسته به عنوان یک عارضه جانبی شده است ، که گاهی اوقات ماهها ادامه دارد.

دونگ می گوید تزریق پروتئین درمانی و جایگزینی بوتاکس به طور بالقوه در عرض چند ساعت امکان پذیر است.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma