فروش گوشت خوک با راکتوپامین باید آسانتر باشد ، اما در تایوان این کار دشوارتر شد


تایوان ممکن است برای رفع ممنوعیت راکتوپامین در حیوانات وارداتی در اول ژانویه با مذاکرات تجاری ایالات متحده توافق کرده باشد ، اما مقامات محلی ادامه نمی دهند.

شهرداران تایپه ، تایپه جدید و تایچونگ به دنبال راه هایی برای محافظت از مصرف کنندگان هستند ، به عنوان مثال ، خرده فروشان را تشویق می کنند مناطق بدون راکتوپامین را از پیشخوان های گوشت جدا کنند. قبل از اول ژانویه ، تایوان ، مانند بسیاری از جهان ، مواد افزودنی خوراک را در گوشت وارداتی ممنوع کرد و دولت مرکزی سیاست ایمنی غذایی این کشور را تعیین کرد.

اما شهرداران می گویند که آنها از آزادی عمومی در انتخاب گوشت خوک بدون راکتوپامین محافظت خواهند کرد. اداره بهداشت شهر تایپه می گوید که 11 خرده فروش عمده توافق کرده اند که در یک طرح داوطلبانه برای کمک به مصرف کنندگان در جلوگیری از راکتوپامین شرکت کنند.

شرکت های تایوان Sugar Corp. ، Carrefour ، Simple Mart ، Far Eastern Group ، Shin Kong Mitsukoshi Department Store Company ، City Super ، Wellcome ، Costco ، RT-Mart ، Breeze Super و Pacific Sogo شرکت می کنند.

راکتوپامین با افزایش ضربان قلب در حیوانات همراه است ، بیماری که از هورمونهای استرس تقلید می کند. نگرانی هایی وجود دارد که کنار آمدن با استرس محیطی برای حیوانات دشوار است ، مانند آب و هوای نامساعد ، انتقال به مراکز فرآوری و حبس در قلم ها. راکتوپامین میزان بروز “کوچک شدن” و حیوانات پرخاشگر را افزایش می دهد ، که می تواند کارگران مزرعه را در معرض خطر قرار دهد.

بیش از 160 کشور مصرف مواد مخدر از جمله اتحادیه اروپا ، روسیه و چین را ممنوع کرده اند.

دولت های محلی در تایوان همچنین از واردکنندگان گوشت خواسته اند بقایای راکتوپامین را به صورت فصلی یا دسته ای آزمایش کنند و نتایج آزمایشات خود را در وب سایت Food Tracer Taipei دولت این شهر منتشر کنند.

دولت جدید تایپه به 9 نوع خرده فروشی – از جمله رستوران های دارای 20 صندلی یا بیشتر ، فست فودهای زنجیره ای ، سوپرمارکت ها و نانوایی ها – نیاز دارد تا کشور مبدا محصولات گوشت خوک و اینکه حاوی راکتوپامین هستند را به طور علنی اعلام کنند.

Taichung در سیاست تحمل صفر خود ، آزمایشات تصادفی روی گوشت خوک را انجام داده و در صورت مشخص شدن حاوی راکتوپامین ، تحریم هایی را اعمال می کند.

یک شهردار گفت که دولت مرکزی تایوان اکنون می خواهد به ایالات متحده امتیاز دهد ، اما دولت این کار را نکرده است. وی گفت: “ما به افزایش آزمایش و مجازات همه متخلفان ادامه خواهیم داد.”

اوضاع در تایوان آخرین ضربه به راکتوپامین است که در سال گذشته توسط بزرگترین تولیدکنندگان گوشت خوک جهان ، از جمله Smithfield ، JBS و Tyson ، کاهش یافته است. همگی راکتوپامین بدون خوک را برای تسهیل دسترسی آنها به بازارهای جهانی انتخاب کرده اند.

راکتوپامین متعلق به الانکو ، زیرمجموعه شرکت دارویی الی لیلی و شرکت است. بدون استفاده از ملاحظات تجاری ، می تواند به یک محصول “طاقچه” تبدیل شود.

کارشناسان دانشگاه ایالتی میشیگان در آوریل 2020 گفت: “با وجود تصمیمات اخیر برخی از بسته بندی کنندگان ایالات متحده در مورد پردازش فقط خوک های بدون راکتوپامین ، مهم است که درک کنیم هنگامی که راکتوپامین طبق دستورالعمل استفاده شود ، محصولات گوشتی برای مصرف کنندگان بی خطر است.” г.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma