[ad_1]

تحقیقی در فرانسه از افرادی که از آسیا بذر دریافت می کنند و سفارش نداده اند ، دریافت که این احتمالاً یک کلاهبرداری آنلاین است.

در تابستان سال 2020 ، مردم در بسیاری از کشورها ، از جمله فرانسه ، گزارش کردند که بسته های حاوی بسته های بذر را دریافت کرده اند. آنها به نظر می رسید از چین ، تایوان یا سنگاپور فرستاده شده اند.

مقامات نگران بودند که ، به دلیل منشا ناشناخته ، دانه ها ممکن است خطر معرفی ارگانیسم های مضر برای گیاهان یا گونه های گیاهی عجیب و غریب مهاجم را ایجاد کنند.

ایالات متحده ، کانادا ، هند ، اسرائیل ، برزیل ، ژاپن ، ایرلند ، آلمان ، استرالیا ، انگلستان و فنلاند برخی از کشورهای آسیب دیده بودند. در ایالات متحده ، تعداد بسته های بذر وارد شده به کشور مشخص نیست ، اما گزارش ها از هر 50 ایالت دریافت شده است.

کمیسیون اروپا کشورهای عضو را به هوشیاری فراخواند و آنها را به انجام تحقیقات تشویق کرد. در فرانسه ، تحقیقات توسط واحد ملی تحقیقات دامپزشکی و گیاه پزشکی (BNEVP) انجام شد.

یافته های فرانسوی
BNEVP بیش از 100 مورد را جمع آوری کرده است که در آن افراد بذرهایی را دریافت می کنند که قبلاً سفارش نداده بودند ، اما افزود که رقم واقعی آنها ناشناخته است

بسته های بذر در برزیل. عکس تهیه شده توسط مپا

اکثر دانه ها در کیسه های پلاستیکی مهر و موم شده با عنوان “ساخت کشور چین” یا مهر و موم دیگری به زبان های آسیایی بسته بندی شده بودند. با این حال ، گونه های گیاهی در اروپا رایج است و در هنگام بازرسی ها هیچ گونه گونه عجیب و غریب مهاجمی یافت نشده است. تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی برخی از بذرهای جمع آوری شده حضور آفات تنظیم شده را نشان نداد.

آژانس غذایی فنلاند (Ruokavirasto) گفت که بذرها در دانمارک آزمایش شده اند و در برخی از آنها آثاری از مواد اصلاح شده ژنتیکی یافت شده است.

در اکتبر سال 2020 ، مقامات برزیلی اعلام کردند که بسته های بذر نیز از مالزی و هنگ کنگ آمده است. وزارت زراعت ، مالداری و تأمین (MAPA) بیش از 250 بسته از مردم كشور دریافت كرد. این تجزیه و تحلیل نشان داد که کنه زنده ، وجود سه گونه مختلف قارچ و دو نمونه حاوی باکتری است که هنوز شناسایی نشده است.

طبق گفته مقامات فرانسه بسته های کیسه های بذر از ارزش کمی در بازار برخوردار هستند و وزن آنها معمولاً کمتر از 200 گرم است. آنها عمدتاً از آسیا از طریق فرودگاه های شمال اروپا قبل از رسیدن به فرانسه و ارسال توسط افراد مختلف توسط اپراتورهای خصوصی به آسیا وارد شدند. با توجه به برچسب های روی بسته بندی ، محتوای آن اغلب به عنوان جواهرات یا اسباب بازی نشان داده می شود.

مقامات معتقدند این یک “کلاهبرداری اینترنتی” است که در آن فروشندگان کالاهای ناخواسته را برای مصرف کنندگان بی خبر ارسال می کنند و سپس برای تقویت فروش ، بررسی های غلط را منتشر می کنند.

فرضیه فعلی چگونگی هدف قرار دادن آدرس های اروپایی فروش لیست های پستی از سیستم عامل های اینترنتی پس از خریدهای آنلاین است.

مقامات به افرادی که کیسه های بذر بدون سفارش دریافت کرده اند توصیه کردند که آنها را نکارند. در عوض ، قبل از اینکه آنها را در ظرف زباله های خانگی دور بیندازید ، آنها را درون یک کیسه پلاستیکی ضد هوا قرار دهید.

یافته های مربوط به تابش مواد غذایی
در همین حال ، اداره کل رقابت ، امور مصرف کنندگان و کنترل تقلب فرانسه (DGCCRF) نتایج بررسی یونیزاسیون را منتشر کرده است ، درمانی که می تواند ارگانیسم های موجود در غذاهای خاص را کاهش دهد. این ورزش باعث کاهش استفاده از این فرآیند در مواد غذایی شد.

یکی از اشکال تابش غذایی ، درمان فیزیکی مواد غذایی با اشعه یونیزان پر انرژی است. فقط بعضی از غذاها مجاز هستند که برای اطلاع مصرف کننده باید چنین درمانی را روی برچسب ذکر کنند.

فرانسه دارای پنج سایت تأیید شده برای درمان غذا و مواد اولیه غذایی است. فقط یک واحد این کار را در سال 2019 روی تقریبا 180 تن پایه قورباغه منجمد انجام داده است.

درصد اختلافات زیر 5٪ است. در مجموع 128 نمونه غذا در مراحل مختلف زنجیره تأمین گرفته شد و شش نمونه آن مطابقت نداشت ، از جمله مکمل های غذایی مبتنی بر کنگر ، پاهای قورباغه و مخلوط ادویه.

تحقیقات با واردکنندگان و فروشندگان محصولات عجیب و غریب ، چای و ادویه جات نشان داده است که برخی از این قوانین چشم پوشی می کنند و اسنادی در مورد احتمال قرار گرفتن در معرض محصولاتی که در بازار ارائه می دهند ندارند. مشاغل غذایی همچنین به ندرت بررسی می کنند که آیا این درمان روی مواد اولیه آنها انجام شده است یا خیر.

پس از کنترل ، یک وارد کننده محصولات را تغییر نام داد و مراحلی را برای یافتن درمان یونیزه در بازرسی های داخلی معرفی کرد. دیگری پس از اطلاع از عدم انطباق ، بارگیری محصول را صادر کرد.

سرانجام ، IBA ، Aerial و Bhhler یک سمپوزیوم آنلاین در مورد تابش مواد غذایی بین 9 تا 11 مارس ترتیب دادند. سمپوزیوم بین المللی تابش غذایی توسط انجمن بین المللی تابش و آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس انرژی هسته ای) پشتیبانی می شود.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر