فرانسه افزایش کمی در کمپیلوباکتر را در سال 2019 نشان می دهد.


داده های منتشر شده توسط کارمندان Sante Publique France برای کمپیلوباکتر در این کشور در سال 2019 ، اندکی افزایش نسبت به سال قبل نشان می دهد.

در فرانسه ، نظارت اپیدمیولوژیک عفونتهای کمپیلوباکتر بر اساس مرکز مرجع ملی کمپیلوباکتر و هلیکوباکتر و اعلام اجباری شیوع بیماری است.

این مرکز مرجع ملی 8309 سویه کمپیلوباکتر و باکتریهای مربوطه را با 7،712 سویه مشخص شده به عنوان Campylobacter spp گزارش داد. در سال 2018 ، 7،491 سویه به عنوان کمپیلوباکتر طبقه بندی شدند.

از بین 7،712 سویه در سال 2019 ، کمپیلوباکتر ژژونی 6526 بار مشخص شد ، و پس از آن کمپیلوباکتر کلی 1061 بار و کمپیلوباکتر جنین 75 بار دنبال شد.

در طول تابستان یک افزایش فصلی وجود دارد و اوج آن در ماه آگوست است. این مدل تابستانی در سالهای گذشته مشاهده شده است.

سن عفونت از صفر تا 100 سال متغیر است. تعداد بیشتری از موارد در بین کودکان مشاهده شد. بیشترین فراوانی در گروه سنی از صفر تا 9 سال و کمترین آن در گروه سنی 40 تا 59 سال گزارش شده است. این فراوانی در مردان بیشتر از زنان است ، به استثنای افراد 20 تا 29 ساله.

گوشت اغلب با شیوع بیماری همراه است
در سال 2019 ، 55 مورد شیوع کمپیلوباکتر با تأیید بیولوژیکی اعلام شد. تعداد 241 بیمار وجود داشت. انواع غذاهایی که مشکوک به آلودگی 22 مورد از شیوع هستند محصولات مرغی است و در 12 نوع آنها گوشتی غیر از مرغ است. تعداد شیوع آن مشابه سال 2018 است ، اما تعداد بیماران کمتر است.

درجه مقاومت در برابر سیپروفلوکساسین در حدود 7700 جدایه آزمایش شده در حدود 60٪ بالا اما پایدار باقی مانده است. میزان مقاومت به تتراسایکلین در 50٪ در سال 2019 و آمپی سیلین در 31٪ نیز ثابت است.

درجه مقاومت سویه های کمپیلوباکتر کلی در برابر اریترومایسین ، تتراسایکلین و سیپروفلوکساسین بالاتر از کمپیلوباکتر است. سویه های ژژونی. میزان مقاومت برای جنتامایسین بسیار کم و برای آموکسی سیلین و اسید کلاولانیک صفر است.

از سال 2013 که آزمایشگاه ها شروع به وارد کردن مستقیم اطلاعات خود به صورت آنلاین کردند ، تعداد سویه های کمپیلوباکتر گزارش شده توسط مرکز مرجع ملی در حال افزایش است. به گفته مقامات بهداشت عمومی ، این افزایش می تواند منعکس کننده افزایش عفونت های کمپیلوباکتر در فرانسه یا توسعه یک سیستم نظارت باشد.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma