[ad_1]

تلاش ها برای جلوگیری از خطرات و بیماری های مشترک انسان و دام مانند COVID-19 توسط فرانسه شناسایی و هدایت شده است.

ابتکار پیشگیری از بیماری مشترک انسان و دام (PREZODE) در اجلاس سیاره تنوع زیستی در 11 ژانویه اعلام شد. بیماری های مشترک بین انسان و دام یا زئونوز توسط میکروب هایی ایجاد می شود که بین حیوانات و انسان گسترش می یابد و از طریق غذا قابل انتقال است.

سه م institسسه فرانسوی با 10 سازمان تحقیقاتی دیگر در فرانسه ، آلمان و هلند در این پروژه همکاری کردند که بیش از 1000 محقق در 50 کشور را درگیر می کند. این مutesسسات مرکز توسعه کشاورزی بین المللی (CIRAD) ، م Instituteسسه تحقیقات ملی کشاورزی ، غذا و محیط زیست (INRAE) و م Instituteسسه تحقیقاتی توسعه (IRD) هستند.

آماده کار در سال 2022
سایر شرکت کنندگان آژانس ایمنی غذا ، محیط زیست و بهداشت کار در فرانسه (ANSES) ، انستیتو پاستور ، انستیتوی تحقیقات بهداشتی و پزشکی ملی فرانسه (INSERM) ، انستیتوی فردریش لوفلر در آلمان و دانشگاه واگنینگن در هلند هستند.

پنج ستون PREZODE تجزیه و تحلیل خطر مشترک انسان و دام است. کاهش خطر مشترک بین انسان و دام شناسایی و ارزیابی به موقع تأثیرات اقتصادی – اجتماعی ؛ یک سیستم بین المللی برای نظارت بر خطر مشترک انسان و دام و ذینفعان و توسعه شبکه های بهداشتی و تنوع زیستی منطقه ای.

امسال ، PREZODE یک برنامه عملی علمی و استراتژیک را تشریح می کند ، یک سیستم مدیریتی تنظیم می کند و یک نقشه راه با شاخص های عملکرد تهیه می کند. یک بستر دیجیتال برای جمع آوری داده ها و به اشتراک گذاری با سهامداران نیز ایجاد خواهد شد. یک برنامه تحقیقاتی و عملیاتی مشخص برای شروع در سال 2022 آماده خواهد شد.

این شبکه شامل و تقویت شبکه های سلامت انسان ، رفاه حیوانات و محیط زیست مطابق با رویکرد One Health است. در نهایت تلاش ها باید منجر به شناسایی و کاهش عوامل اساسی زمینه ساز خطرات ظهور بیماری مشترک انسان و مشترک شود.

محققان می گویند علم باید یک قدم جلوتر از بحران های بهداشتی در آینده بماند ، خطرات بیماری های در حال ظهور را پیش بینی کند و آنها را زود تشخیص دهد تا قبل از گسترش بیماری اقدامات لازم انجام شود.

پشتیبانی گسترده تر
QU Dongyu ، مدیر کل سازمان غذا و کشاورزی (FAO) ، از این برنامه برای نقشه برداری ، ارزیابی و کاهش خطرات پاتوژن های احتمالی مشترک انسان و دام پشتیبانی کرد.

وی استفاده از مرکز مشترک FAO / WHO برای ایمنی مواد غذایی ، بیماری های حیوانات و مقاومت ضد میکروبی و مرکز مهندسی هسته ای در کشاورزی و کشاورزی را که توسط فائو و آژانس بین المللی انرژی اتمی (آژانس انرژی هسته ای بین المللی) اداره می شود ، پیشنهاد کرد.

رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین از طرح PREZODE استقبال می کند.

“وقتی دما افزایش می یابد و طبیعت ناپدید می شود ، ما بیشتر از بلایای طبیعی و بیماری های مشترک انسان و دام رنج می بریم. وی گفت: “طی چهار سال آینده ، ما چند صد میلیون یورو در تحقیق سرمایه گذاری خواهیم کرد: در مورد تنوع زیستی ، بهداشت حیوانات ، بیماری های در حال ظهور و موارد دیگر.”

گاوین ادواردز ، هماهنگ کننده جهانی ، توافق جدیدی برای طبیعت و مردم در WWF ، گفت که کار برای جلوگیری از همه گیری بعدی حیاتی است.

“پیوند انسان ، حیوان و سلامتی ما با محیط زیست تحت رویکرد One Health می تواند دولت ها را به اقدامات قویتر و فوری تر در مورد حیات وحش برساند و با از بین بردن از دست دادن طبیعت از طریق کشاورزی ناپایدار مقابله کند. اگرچه جهان هنوز در چنگال بدترین بیماری همه گیر یک قرن است ، اما انجام هر کاری برای جلوگیری از بعدی بعدی هرگز مهمتر نبوده است. “

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر