در واقع با تکنولوژی طراحی لبخند با سیستم دیجیتالی می توان راهنمایی های لازم را به بیمار داد. اولین قدم این است که تعدادی عکس از شما گرفته شود تا وارد سیستم شده و بتوان طراحی را روی آن ها انجام داد. که این موارد باید با درمان های دیگر مانند ارتودنسی ، ایمپلنت و یا روکش کامل انجام شود و لمینت کردن این دندان ها صد در صد اشتباه می باشد. در این مرحله شما می توانید هرچه را دوست ندارید تغییر دهید. پس از اتمام این کار، دندانپزشک باید دندانهایتان را بر اساس مشخصاتی که از پیش راجع به آن بحث شده، روی صفحه نمایش خود طراحی کند تا درک درستی از نحوه ظاهر آن بدست آورید.

اما گاهی پیش می آید که افراد از لحاظ درمانی مشکلی ندارند و فقط به دنبال زیبایی هستند، درمانی که به این افراد توصیه می شود قطعا جز دسته درمان های زیبایی یعنی لمینت، کامپوزیت و یا بلیچینگ می باشد. طراحی لبخند دیجیتال (Digital Smile Design) انقلابی جدید در دنیای دندانپزشکی زیبایی است.

علاوه بر این، ابزارهای پیشرفته تر مورد استفاده، به بیمار اجازه می دهد تا در هر مرحله از روند کار مطلع باشد. به عبارت دیگر، به جای اینکه دندانپزشک کار را بر عهده بگیرد، شما با راهنمایی دندانپزشک، خودتان مسئول نتیجه ی نهایی کار هستید. موارد فوق می توانند علاوه بر زیبایی لبخند؛ به شما در رعایت بهداشت دهان و دندان و همچنین رفع بوی بد دهان کمک کنند. اما مهمترین آن ها را میتوان دندان ها طراحی لبخند دیجیتال چیست در نظر گرفت.

یکی از مواردی که باید دندانپزشک زیبایی به آن ها توجه کند، بهبود وضعیت لثه ها است که در طراحی لبخند با کامپیوتر نقش ویژه ای ایفا می کند. به ویژه استفاده از سیستم های پیشرفته ی CAD / CAM در رسیدن به اهداف این کار، نقش مهمی داشته است. از این رو، دندانپزشک قادر به اندازه گیری دقیق است و از این طریق یک نتیجه ی بسیار سفارشی را در انتها ارائه می دهد. اگر موردی باعث نگرانی دندانپزشک شود، مطمئناً آن را با شما در میان می گذارد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت طراحی لبخند دیجیتال چیست.

ایندکسر