[ad_1]

شیوع ملی هپاتیت A هنوز نسوزانده است. از سال 2016 ، 35 کشور 38،476 مورد هپاتیت A را گزارش کرده اند. تا 2 آوریل 2021 ، 61٪ یا 23373 قربانی نیاز به بستری شدن داشتند و 365 نفر درگذشتند.

گروه هپاتیت ویروسی در مراکز فدرال کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) از سال 2017 به طور فعال به بخشهای بهداشتی ایالتی و محلی در موارد هپاتیت A کمک می کند. 9 کشور ، بیشتر در غرب ، شیوع هپاتیت A خود را بسته اعلام کرده اند.

انتقال هپاتیت A از انسان به انسان در 26 کشور همچنان یک مشکل است. چندین گروه همچنان بیشتر از بقیه به هپاتیت A آلوده می شوند. این موارد عبارتند از:

  • افرادی که از مواد مخدر ، آمپول و غیر آمپول استفاده می کنند.
  • افراد بی خانمان یا کسانی که مسکن ناپایدار را تجربه می کنند.
  • مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند. (MSM)
  • افرادی که در زندان هستند یا اخیراً زندانی شده اند.
  • افراد مبتلا به بیماری مزمن کبدی ، از جمله سیروز ، هپاتیت B یا C.

هپاتیت A می تواند از طریق آب و غذای آلوده منتقل شود ، اما این مسئله نگرانی عمده ای در شیوع ملی در حال حاضر نیست.

هپاتیت A یکی از شایع ترین بیماری های کبدی است. این ماده عضوی حیاتی را که باعث پردازش مواد مغذی می شود ، خون را فیلتر کرده و با عفونت ها مبارزه می کند ، ملتهب می شود. در حالی که نوشیدن زیاد می تواند به کبد آسیب برساند ، ویروس معمولاً باعث هپاتیت A می شود.

CDC واکسن هپاتیت A را به عنوان بهترین روش برای جلوگیری از عفونت HAV توصیه می کند. نشان داده شده است که یک واکسن تک دوزه هپاتیت A با یک آنتی ژن واحد ، شیوع هپاتیت A را کنترل می کند.

ایالت ها – در شرق رودخانه می سی سی پی – با بیشترین شیوع هپاتیت A شامل کنتاکی (5132) ، فلوریدا (5024) ، اوهایو (3720) و تنسی (3036) است.

خدمات بهداشتی و درمانی ایالتی و محلی هنوز شیوع در 26 ایالت شرقی ، از جمله چهار بزرگ را خاموش نکرده اند. دو ایالت شرقی ، ویرجینیای غربی و ماساچوست اعلام کردند که شیوع هپاتیت A به پایان رسیده است.

آریزونا ، کالیفرنیا ، کلرادو ، آیداهو ، نوادا ، نیومکزیکو و یوتا پایان شیوع خود را اعلام کردند. در غرب ، فقط کانزاس و واشنگتن همچنان مواردی را تجربه می کنند.

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر