شاید از دید خودروهای ایده آل، مالکان در آستانه ناتوانی ذهنی باشند.


پرکاربردترین مقیاس تست هوش در جهان، مقیاس هوش وکسلر (WAIS) در سال 1955 توسط روانشناس پزشکی آمریکایی دیوید وکسلر ساخته شد. در سال 1981، پروفسور گونگ یاوکسیان از دانشگاه پزشکی هونان یک کار بازبینی را بر اساس WAIS تکمیل کرد و مقیاس هوش وکسلر را برای بزرگسالان-بازبینی شده در چین (WAIS-RC) راه‌اندازی کرد.

این مقیاس سطح هوش را با توجه به سطح IQ به 7 سطح تقسیم می کند. اکثر افراد دارای ضریب هوشی 80-119 هستند که بیش از 82.2٪ است. 2.2%؛ افراد در این بین در 6.7٪ در مرز بین “عادی” و “عقب مانده ذهنی” در نظر گرفته می شوند. .

جالب توجه است که گزارش Tianfeng Securities نشان می دهد که در سال 2021 سهم خودروی ایده آل در بازار انرژی جدید چین نیز 6.7 درصد خواهد بود. .

شاید در نگاه ایده آل موتورز، مشتریان آن گروهی از افراد باشند که یک قدم با «ناتوانی ذهنی» فاصله دارند.

وگرنه چطور ممکنه این همه مشکل پیش بیاد.

سه ماشین، سه طبقه

از زمان دریافت صلاحیت تولید خودروهای انرژی جدید، Li Auto در مجموع سه مدل تولید کرده است: Li Li ONE 2020، Li Li ONE 2021 و Li Li L9.

هر سه این خودروها “نقایص شدید” خود را دارند، بیایید یکی یکی به آنها نگاه کنیم و ابتدا در مورد سال 2020 کامل صحبت کنیم.

در سال 2020، عرضه خودروی عالی به طور پیوسته در حال افزایش بوده است و فهرست در ایالات متحده بسیار روان است، اما تصادف با محور شکسته باعث ایجاد جنجال برای خودروی کاملی شد که در حال ساخت است – خودروی کامل 2020 ONE، اما در کمتر از 9 ماه اکسل 4 بار شکسته شد

مشکل از بازوی تعلیق جلوی عالی ONE بود.

در مواجهه با شک و تردید، لی اتو در ابتدا ادعا کرد که بازوهای تعلیق جلوی لی از “مواد مرکب” گران قیمت ساخته شده اند و سفتی آن قوی تر از بازوهای پایینی فولادی یا آلومینیومی است.

با این حال، در مواجهه با تبرهای شکسته یکی پس از دیگری، چنین لفاظی به وضوح غیر قابل تحمل بود. تحت فشار افکار عمومی، Li Auto مجبور شد مصالحه کند و به کاربران یک طرح “ارتقای رایگان بازو پایین” را پیشنهاد داد، پس از آن با انتقاد شفاهی مواجه شد. ——

آیا می توان با جایگزین کردن آیتم مشکل دار، این را “ارتقا” نیز نامید؟

در پایان، Li Auto مجبور شد یک فراخوان به اداره تنظیم بازار ایالتی ارائه دهد و 10469 Li Li ONE را با بازوی پایین تعلیق جلو با نیروی آزاد کردن پین توپ بالاتر، بدون هزینه جایگزین کند.

لی لی در مواجهه با مشکل سوت موتور مدل سال 2021، این مشکل را با فراخوان حل نکرد، بلکه ترجیح داد “محرمانه” با مالک آن صحبت کند.

در ارزیابی ژوئیه 2021 از Ideal ONE 2021، سی و هشتمین مرکز بازرسی خودرو دریافت که ژنراتور Ideal ONE در حالت اولویت سوخت یک بوق تیز و با فرکانس بالا منتشر می کند. او حدس زد که به همین دلیل است که Ideal Car برخی از خودروها و تامین کنندگان مربوطه را برای کاهش هزینه ها به یک مدل بهبودیافته تغییر داده است که باعث ایجاد مشکل صفر شدن می شود.

در این راستا راه حل ایده آل برای خودرو تعویض دینام رایگان برای کاربران با سوال است. با این حال، این حادثه به بسیاری از کاربران ایده آل آسیب رسانده است – یک ماشین جدید به محض اینکه آن را پس بگیرید تعمیر می شود و از خرید آن راضی نخواهید بود .

در مورد L9 کاملی که چندی پیش عرضه شد، کیفیت محصول این “بهترین SUV خانوادگی زیر 5 میلیون یوان” نیز هشدار دهنده است.

در 17 ژوئیه، شبکه رادیویی مرکزی گزارش داد که یک ماشین آزمایشی کامل L9 با سیستم تعلیق بادی شکسته مشکوک به عدم توانایی ادامه رانندگی است.

در این مورد، ژانگ شیائوکسیان از ایده آل موتور بلافاصله واکنش نشان داد و گفت که این خودرو آزمایشی است از سوراخی به عمق 20 سانتی متر با سرعت 90 کیلومتر در ساعت عبور کرد که منجر به آسیب به حلقه بافر داخل فنر هوا شد که هنوز در حال تولید بتا بود. او همچنین گفت که قدرت نسخه تولیدی حلقه بافر 2.5 برابر نسخه بتا است و با ضربه های زیاد مشکلی نخواهد داشت.

روز بعد، هو ژنان، رئیس سابق موسسه تحقیقاتی جیلی و رئیس بخش فناوری خودرو شیائومی، به شدت از این اظهارات انتقاد کرد. او همچنین روند توسعه و مدیریت کیفیت Li Auto را زیر سوال برد:

“90 کیلومتر در ساعت بیش از یک سوراخ 20 سانتی متری” مفهوم 20 سانتی متر چیست؟ تو آنقدر از زمین بلند نیستی، نه؟

علاوه بر این می گوید که از قطعه پایلوت در تست درایو استفاده می شود و استحکام قطعه تولیدی 2.5 برابر قسمت پایلوت است که می تواند با این شرایط عملیاتی سازگار شود. این مضحک تر است، چرا باید یک نمونه اولیه با عملکرد متفاوت بسازید؟ TT، PP، VP، MP، نمونه های اولیه برای هر مرحله باید در چه وضعیتی باشند و برای چه استفاده می شوند؟

علاوه بر این، این هفته همچنین فاش شد که نسخه تولیدی کامل L9 دارای برخی خودروها با انحراف فرمان است که تعمیر آنها دشوار است، نکته دیگری که باید به آن توجه کرد.

ماشین عالی، نه فقط سریعتر

ماشین عالی سه ماشین ساخت که هر کدام ایراداتی دارند. آیا به دلیل عدم تجربه است؟ دلیل این امر کاملاً واقعی است – به دلیل پول.

با نگاهی به جاده ای که Li Auto در چند سال گذشته طی کرده است، می بینیم که Li Li ONE خودرویی است که از کل یک شرکت خودروسازی پشتیبانی می کند.

در واقع، زمانی که Li Auto در سال 2015 تأسیس شد، دو نوع محصول را تبلیغ کرد، یکی یک تراموا سبک هوشمند SEV «کوچک و زیبا» و دیگری یک SUV «بزرگ و همه کاره» با برد گسترده. بازار اولی اصلی ترین بازار حمل و نقل در منطقه است، در حالی که دومی مسئول گسترش سفر است.

همه ما داستان را بعداً می دانیم، SEV مرده به دنیا آمد و Ideal ONE تنها راه برای بنیانگذار لی شیانگ برای رسیدن به ایده آل خود شد.

در مفهوم لی شیانگ، ONE ایده‌آل یک خودروی بی‌نقص است، همانطور که آیفون برای اپل است – اگرچه قیمت آن بالا است، اما تجربه بهتری دارد و محصول محبوبی است که می‌تواند نشان دهنده برند باشد.

طبق برنامه محصول در دفترچه سهام شرکت Ideal Auto در هنگ کنگ، Li Auto قصد دارد یک SUV فول سایز (یعنی Ideal L9) را در سال 2022 عرضه کند و سپس خط تولید را به دو قسمت تقسیم کند. پلتفرم X یک برنامه توسعه است و پلتفرم‌های نهنگ و کوسه پلتفرم‌های الکتریکی خالص هستند.

بله، همه چیز در مورد پول است، پول از کجا می آید؟ بودجه بی نهایت؟ پاسخ، البته، کامل است (یک).

طبق گزارش مالی 2020 Li Auto، هزینه های تحقیق و توسعه این شرکت در سال 2020 1.1 میلیارد یوان خواهد بود که کاهش سالانه 5.93 درصدی را شامل می شود که 11.63 درصد از درآمد عملیاتی را شامل می شود. در مقایسه، Xiaopeng 29.5٪ و Weilai 15.3٪ است.

در عین حال، در سال 2020، حاشیه سود ناخالص خودروی ایده‌آل نیز در بین سه محصول جدید با 16.4 درصد، بالاترین رقم را داشت و در سال 2021، این رقم ایده‌آل به 21.3 درصد خواهد رسید.

به گفته ه شیائوپینگ، بین او، لی شیانگ و لی بین، لی شیانگ در سال 2021 راحت ترین خواهد بود، اما وقتی زمان به سال 2022 برسد، لی شیانگ چندان راحت نخواهد بود.

دو جنبه یکی پول و دیگری ظرفیت تولید.

ضرر خالص لی اتو برای سه ماهه دوم سال 2022، 640 میلیون یوان بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 172.2 درصد افزایش داشت. زیان این سه ماهه بسیار بالاتر از ضرر سال گذشته بود و پس از گنجاندن لی لی رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

از نظر هزینه های تحقیق و توسعه، سرمایه گذاری تحقیق و توسعه Li Auto در نیمه اول سال 2.91 میلیارد یوان بود که نسبت به سال قبل 148.8 درصد افزایش داشت. از سوی دیگر، با گسترش شبکه فروش، ارزش کل فروش لی اتو در نیمه اول سال 14.2 میلیارد یوان بود که از حدود 7 میلیارد یوان گذشت.

با وجود چنین فشار مالی بزرگ، آیا لی شیانگ همچنان می تواند امید خود را به مرد کامل بسته باشد؟ بدیهی است که نه.

در تماس کنفرانسی نتایج سه ماهه دوم Li Auto در 15 اوت، رئیس Li Auto شن یانان پیامی را منتشر کرد: Li Li L9 تأثیر قابل توجهی بر فروش Li Li ONE داشته است.

ما همچنین کمی متعجب شدیم که دیدیم برخی از مشتریانی که قصد خرید مدل کامل ONE را داشتند، پس از رفتن به فروشگاه برای تست رانندگی L9 عالی، L9 عالی را انتخاب کردند.

این به طور مستقیم سرعت گنجاندن کامل L8 را تسریع کرد.

همانطور که از مدل قبلی محصولات Ideal Auto پیداست، لی اتو در ابتدا قصد داشت در سال 2023 دومین SUV را روی پلتفرم X به نام Li Li L8 عرضه کند، اما اکنون Li Auto باید در این شماره نوامبر و نسخه تولیدی به آن اشاره کند. .

درک اینکه مبارزه با “پسر خوش شانس” Ideal ONE مهم ترین وظیفه در Ideal L8 است دشوار نیست.

در نتیجه، فشار بر کارخانه در چانگژو کاهش یافت.

▲ کارخانه خودروسازی کامل در شهر چانگژو

در حال حاضر ظرفیت تولید سالانه کارخانه Ideal Changzhou Phase I تنها 100000 خودرو است و فشار بر ظرفیت تولید بسیار زیاد است. برای عرضه عادی Ideal L8 و L9، توقف Ideal ONE اجتناب ناپذیر شد.

نویسنده آمریکایی تام دیمارکو در The Human Piece نوشت:

استرس باعث نمی شود که بهتر کار کنید، بلکه باعث می شود سریعتر کار کنید.

و ماشین ایده آل نه تنها سریعتر است، بلکه می تواند بدتر هم باشد.

کاربران ایده آل «سلاخ شدند»

طبیعی است که خودروهای قدیمی را متوقف کنید تا راه را برای خودروهای جدید باز کنید، اما وقتی صحبت از خودروهای عالی به میان می آید، همه چیز تغییر می کند.

در 1 سپتامبر، Li Auto به طور ناگهانی اعلام کرد که مدل جدید Li Li L8 را در ماه نوامبر عرضه می کند و Li Li ONE قیمت آن را 20000 یوان کاهش می دهد و تولید را برای یک سال متوقف می کند. بدیهی است که صاحبان ایده آلی که تازه ماشین را برداشتند از پشت ضربه خوردند.

در پلت فرم شکایات گربه سیاه، یک مالک احتمالی خودرو که در 31 آگوست یک Ideal ONE خریداری کرد، گفت که در طول تست رانندگی، فروشنده به وضوح به ایده آل گفت که قیمت در سراسر کشور یکسان است و کاهشی وجود نخواهد داشت. در نتیجه این مقام مسئول فردای آن روز به محض اعلام خبر کاهش قیمت و توقف تولید، اقدام لی خودرو را کلاهبرداری دانسته و خواستار استرداد وجه و عواید آن شد.

بسیاری از مالکان خودرو این ادعاها را دارند و در زمان انتشار، در 30 روز گذشته 2221 شکایت از Limau در پلت فرم شکایات Black Cat وجود داشته است.

داستان هایی از این دست هر سال در خودروی بی نقص نمایش داده می شوند.

ژوئن گذشته، ظاهر ناگهانی ONE جدید کامل توجه مالکانی را نیز به خود جلب کرد که به تازگی خودرو را غافلگیر کرده بودند. اگرچه قیمت خودروی جدید 10000 یوان بالاتر بود، اما پیکربندی مدل قدیمی روند غالبی را شکل داد که مورد انتقاد تعداد زیادی از مالکان خودرو قرار گرفت.

چرا خودروی بی نقص همیشه هنگام تعویض، مصرف کننده را نگران می کند؟

در مدل فروشگاهی سنتی 4S شرکت‌های خودروسازی، تولیدکنندگان قبل از تعویض محصول با نمایندگی‌ها ارتباط برقرار می‌کنند و نمایندگی‌ها اطلاعات مربوط به گرمای بیش از حد را از قبل صادر می‌کنند و سیاست ترجیحی را با توجه به شرایط بازار تنظیم می‌کنند و به مصرف‌کنندگان حق اطلاع و این حق را می‌دهند. انتخاب کنید. انتقال صاف.

برای شرکت‌های خودروسازی قدرتمند جدید، که مدل فروش مستقیم و بدون نمایندگی‌ها را به عنوان بافر اتخاذ می‌کنند، نحوه حل تعارض با مصرف‌کنندگان در هنگام مبادله محصولات به یک آزمون بزرگ تبدیل شده است. ایده آل در این زمینه به وضوح خوب نیست.

اگرچه خودروی ایده‌آل از نظر قانونی اشتباه نیست، اما بدون شک با بهره‌برداری از فقدان اطلاعات مصرف‌کنندگان به حداکثر سود خود، آسیب زیادی به برند ایده‌آل وارد می‌کند.

با وجود نارضایتی مالکان خودرو و تخمیر افکار عمومی، رویکرد مدرن به خودروی ایده آل به شرح زیر است:

یک حساب رسمی WeChat برای بخش حقوقی خود باز کرد و یک روز پس از ایجاد حساب، دو پیام مجرمانه صادر کرد.

نویسنده کمی شلوغ است، پس مقدمه ای را بعداً خواهم نوشت.

# لطفا به اکانت رسمی وی چت Aifaner توجه کنید: Aifaner (WeChat: ifanr)، در اسرع وقت مطالب هیجان انگیزتری برای شما ارائه خواهد شد.

تخته سه لا عشق | لینک اصلی · مشاهده نظرات · Sina Weibo

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma