اگر برای باغ یا ویلای مورد نظرتان دوربین مداربسته توربو اچ دی هایک ویژن خریداری کرده اید و قصد دارید کابل کشی دوربین هایتان را شخصا خودتان انجام دهید باید به یک سری ازنکات و آموزش ها توجه داشته باشید تا مشکلی برای اتصال دوربین های مداربسته وجود نداشته باشد.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یک نقسه از باغ و ویلای خود طراحی کنید و با اندازه کردن متراژ دور تا دور باغ تخمین  بزنید که چه مقدار کابل برای اتاصل دوربین های مداربسته هایک ویژن به دستگاه ضبط کننده مورد نیاز می باشد.

بعد از اینکه متراژ دقیق کابل کشی را تخمین زدید به همان اندازه باید کابل کواکسیال  و کابل برق که مخصوص دوربین های توربو اچ دی هایک ویژن می باشد را خریداری کرده و در مکان مورد نظر استفاده کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که به جای خرید دو کابل جداگانه کواکسیال و برق، کابل های ترکیبی را خریداری کنید که می تواند میزان هزینه ی شما را تا حد زیادی کاهش دهد. با استفاده از کابل ترکیبی می توانید به آشانی و به صورت همزمان، برق و تصویر دوربین را انتقال دهید.

نکاتی مهم در کابل کشی دوربین هایک ویژن

هنگام کابل کشی در مکان های همانند باغ و ویلا، بهترین راه این است که کابل ها را از دور تا دور دیوار های باغ عبور داده و آن ها را به دستگاه متصل کنید. در فضاهای بیرونی باغ که سقفی وجود ندارد، می توانید برای جلوگیری از برخورد آب و قطره های باران به بدنه ی کابل، لوله ی فلکسی خریداری کرده و این کابل ها را از داخل لوله ی فلکسی عبور دهید. لوله ی فلکسی با بدنه ی فلزی و روکش پلاستیکی ای که دارد از کابل دوربین های مداربسته می تواند محافظت بالایی را انجام دهد و دیگر نگران اتصالی و آتش سوزی این کابل ها در مواقع بارندگی نخواهید بود. همچنین یکی دیگر از تاثیرات مهم انتقال دادن کابل دوربین های مداربسته از داخل لوله ی فلکسی این است که بعد از پایان کابل کشی، نمای شکیل و منظمی از کابل کشی را مشاهده می کنید و نمای مکان مورد نظر خراب نمی شود.

حال اگر می خواهید در فضای داخلی باغ که قاعدتا یک ساختمان هم در آنجا ساخته شده و دارای سقف می باشد، کابل دوربین ها را عبور دهید، می توان برای قشنگ تر شدن نمای ساختمان، کابل ترکیبی را از داخل سقف های کاذب عبور داد و در نهایت به دستگاه دی وی آر متصل کرد.

بعد از تمامی این مراحل و عبور دادن کابل ها از مکان های مورد نظر می بایست دو طرف هر کابل را باز کرده و فیش BNC را به سیم های کابل متصل کرد. پس در نتیجه برای هر دوربین دو عدد فیش BNC لازم می باشد که یک طرف آن به دوربین مداربسته و طرف دیگر آن به دستگاه دی وی آر متصل می شود.

برای رساندن برق به دوربین ها نیز می بایست برای هر دوربین، یک عدد آداپتور 2 آمپر تهیه کرد و یک سر کابل ترکیبی که کابل برق می باشد را به آداپتور وصل نموده و فیش آداپتور را هم به دوربین مداربسته متصل کرد تا مرحله برق رسانی دوربین تکمیل شود.

https://www.alef.ir/news/4000319057.html

سپس با انجام تنظیمات دستگاه دی وی آر و انجام انتقال تصویر می توانید تصاویر دوربین های هایک ویژن را به صورت کلی و جداگانه مشاهده و کنترل نمایید. در زیر میتوانید اطلاعات کاملی در این زمینه دریافت نمایید.

https://www.alef.ir/news/4000319057.html

 

ایندکسر