که ما این کار را در این مجموعه بعد از تجربه بدست امده طی این سال ها بهترین نحو انجام میدهیم . اما رید کنترل هایی که مخصصوص SSD ها می باشند سبب بهبود عملکرد redundancy و عملکرد می شوند. بدین ترتیب هارد درایو SSD شما قادر به تشخیص ایرادات عمومی و رفع آنهاست و نتیجه اینکه دیگر با فایلهای خراب مواجه نخواهید بود. همچنین در یاقوت سرخ تعهد ما صرفا محدود به فروش قطعات سرور hp نیست و ما در تمامی مراحل در کنار شما خواهیم بود وتمامی قطعاتی که به شما تحویل داده می شود شامل یک سال گارانتی تعویض می باشد . کم بودن دانش فنی، محدود بودن ابزارهای ارتباطی و یا پنهان کاری عیوب مواردی است که میتواند سبب شود در زمان فروش قطعات سرور hp بخش زیادی از نیازهای اطلاعاتی مشتریان پاسخ داده نشود. با توجه به نام این سرور که در آن اطلاعات فراوانی ذکر شده است این نوع از هارد سرور اچ پی دارای 146 گیگابایت ظرفیت می باشد.

برای همین در قطعات سرور hp یک قطعه به نام راید کنترلر قرار گرفته است که نسبت به ایجاد نسخه پشتیبان و صحت از ذخیرهسازی اطلاعات اقدام میکند. این رید ها می توانند حجم زیاد داده را مدیریت کرده و یا عملکرد هارد دیسک را بهبود بخشند.در هنگام خرید قطعات سرور hp به خصوص در زمان خرید هاردها نام راید کنترلر حتما خواهید شنید(RAID Controller) در هنگامی که شما اقدام به ذخیرهسازی اطلاعات در سرورها و چندهارد میکنید، اطمینان از ذخیرهسازی درست این اطلاعات یکی از مهمترین فاکتورهای عملیاتی است. برای بهبود عملکرد، فروشندگان معمولا از RAID مبتنی بر SSD برای محافظت از داده ها در صورت خرابی هارد استفاده می کنند. برای همین همیشه پیشنهاد اساسی ما آن است که قبل از خرید قطعات سرور hp دست دوم حتما از کیفیت کار آنها مطمئن شوید. چه این کار را بر اساس شیوههای سنتی انجام داده باشیم و یا آنکه با فروش اینترنتی سرور hp و سایر تجهیزات شبکه آن را انجام داده باشیم.فروش سرور hp با ترکیب شیوههای مدرن فروش آنلاین سرور hp و بهرهگیری از بهترین تمهیدات خرید و فروش سرور hp و سایر تجهیزات شبکه سبب شده است که نه تنها فروش اینترنتی سرور hp برای مشتریان سادهتر شود، بلکه خرید و فروش سرور hp و سایر تجهیزات شبکه وارد مرحله جدید و حرفهایتر شود و بازار سنتی از میان رفته و شیوههای مدرن عملیاتی و کارآمدتر از گذشته در اختیار مشتریان قرار گیرد.

الزامان تمام عرضه کنندگانی که به فروش قطعات سرور hp اقدام میکنند دانش و یا توانمندیهای فنی لازم برای پاسخگویی فعال به مشتریان را ندارد. دومین نکته مهم در زمان خرید و فروش قطعات سرور hp آن است که بسیاری از فروشندهها اقدام به فروش کالاهایی میکنند که ممکن است در گذشته بر روی سرور کار کرده باشند و به نوعی دست دوم محسوب میشوند. بر روی سرورهای Proliant دارای حداکثر کارایی نیز می باشد. یعنی هارد دیسک می تواند از دو دستور همزمان (خواندن یک دستور و نوشتن دستور دیگر ) پشتیبانی نماید. این هارد سرور دارای رابط SAS است که می تواند دیتا را با حداکثر سرعت 12 گیگابیت در ثانیه منتقل نماید و میزان سرعت چرخش دیسک آن 7200 دور دردقیقه می باشد. اول باید تصمیم بگیرید که از کدام رابط اتصال استفاده میکنید: SATA یا SAS. و هر کدام نیز بر اساس سرعت، حجم ترافیک و قابلیتهای شبکه توانمندیهای مختلفی را ارائه میکنند. Write Intensive SSD های ۱۲G SAS و ۶G SAS، تحمل پذیری و Write Performance بالایی فراهم میکنند. اگر چنین کارایی از درایو ذخیرهسازی کامپیوتر خود نیاز ندارید، خرید انواع SATA 3 مقرونبهصرفهتر خواهد بود چون با قیمت برابر، حافظهی ذخیرهسازی بیشتری را ارائه میکنند.

امروزه انواع بسیار گوناگونی از کارتهای شبکه تولید شده است. به عنوان مثال ، این بدان معنی است که یک رید کنترلر SATA روی یک SAS کار نمی کند و یک کنترلر Raid 1 نمی تواند به یک Raid 10 تغییر یابد. به عنوان مثال ، حافظه DDR3 را نمی توان با مادربردی با اسلات DDR4 DIMM استفاده کرد. سرور HPE Proliant DL380 Gen10 Server از جلمه سرورهای قدرتمند و پر فروش ترین سرور HP در دنیا است که امکان بهرهمندی از سخت افزار در سطح حرفهای و استفاده از آخرین فناوری ها امنیتی شبکه شما را مهیا میکند. رید کنترلر یک کارت و یا که بین سیستم عامل و درایوهای ذخیره سازی که معمولا هارد دیسک ها می باشند، قرار می گیرند. در مجموع با استفاده از Cage Bay Drive ها در قسمت جلو و پشت سرور HP DL380 Gen10 قابلیت نصب 30 عدد هارد SFF با ظرفیت 2.4 ترابایت در مجموع 72 ترابایت مهیا می گردد.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت هارد و رم سرور.

ایندکسر