[ad_1]

دادگاه هلند مظنونان اصلی رسوایی فیپرونیل تخم مرغ در سال 2017 به یک سال زندان محکوم شد.

مدیران Chickfriend و Chickclean به دلیل استفاده از فیپرونیل در مرغداری ها در هلند و به خطر انداختن سلامت جامعه 12 ماه زندان داشتند.

مردان 28 ساله و 35 ساله خود را به عنوان متخصص در مبارزه با کنه قرمز معرفی کردند و راه حل برای بخش مرغداری پیشنهاد دادند. کنه های قرمز خون را از مرغ ها می مکند ، که می تواند منجر به کاهش تولید تخم مرغ و افزایش حساسیت به بیماری شود.

دادگاه شنید که آنها عمداً یک محصول ضد عفونی کننده را به مزارع طیور حاوی فیپرونیل فروخته اند ، که برای چنین استفاده ای ممنوع بوده و از ایمنی مواد غذایی غفلت می شود و باعث سلامتی ، آسیب های زیست محیطی و اقتصادی می شود.

تقویم وقایع
بین سالهای 2015 و 2017 ، آنها سوله های 283 یا حدود 20 درصد از کل مرغداران هلند را تمیز کردند. هنگامی که این امر در سال 2017 کشف شد ، صدها مزرعه بسته شد ، میلیون ها مرغ کشته و ده ها میلیون تخم تخریب شد.

خطرات سلامتی انسان برای خوردن تخم مرغ آلوده به فیپرونیل بسیار ناچیز ارزیابی شد ، اما همچنین نگرانی در مورد مواجهه کشاورزان با کار آنها بیان شد.

این دو شرکت با یک دوره آزمایشی سه ساله جریمه تعلیقی 25000 یورو (29800 دلار) دریافت کردند. طبق دادگاه ، همه پول باید به اشخاص آسیب دیده مانند مرغداران برود.

دادگاه دلیلی برای متوقف ساختن شرکت ندید ، زیرا مدتهاست هیچ فعالیتی انجام نشده است و هیچ نشانه ای از فعالیتهای آینده وجود ندارد.

در ژوئیه 2017 ، سازمان غذا و امنیت مصرف کننده هلند (NVWA) پس از اخطار آژانس فدرال ایمنی زنجیره غذایی در بلژیک به NVWA در ژوئن 2017 ، هشدار داد که فیپرونیل در تخم مرغ ها در یک شرکت بلژیکی پیدا شده است ، بازرسی انجام داد. با محصولی به نام Dega-16 در برابر کنه های قرمز درمان می شود.

دادگاه نتیجه گرفت که فیپرونیل ماده موثری در Dega-16 ، Dega 1 L ، Dega P ، Fyprorein ، Fyprocleaner و Menthol-boast است. وی افزود که آمیتراز در میتکلین برای کنترل کنه های قرمز مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از هر دو ماده برای کنترل کنه های قرمز مجاز نیست.

مظنونان بیشتر محصولات را از یک تامین کننده بلژیکی خریداری کرده و بدون بررسی مجاز بودن همه مواد از آنها برای کنترل کنه های قرمز استفاده کردند. برچسب Dega-16 حاوی فیبرونیل نبود ، و مرغداران طی تحقیق گفتند که مظنونان نمی خواهند دقیقاً بگویند که در این محصول چیست.

سایر تصمیمات و وضعیت در بلژیک
در مارس دیگری ، مرغداران مرغداری را که NVWA را مسئول خساراتی که در رابطه با بحران 2017 متحمل شده اند ، محکوم کرد.

کشاورزان معتقدند NVWA باید زودتر علیه چیک دوست اقدام می کرد ، اما دادگاه ادعاهای آنها را رد کرد و دادگاه اعلام کرد که مرغداران خود مسئول اصلی کیفیت تخمهای تولیدی خود هستند.

در بلژیک ، 76 اپراتور در بخش اولیه و 31 در بخش پردازش و توزیع که تحت تأثیر استفاده غیرقانونی از fipronil قرار گرفته اند ، در مجموع 12 میلیون یورو (14.3 میلیون دلار) جبران شدند.

هفت فرد و چهار شرکت در اواخر ماه جاری برای دادگاه در کشور تعیین شده اند.

این پنج مرد 27 ، 35 ، 48 ، 52 و 64 ساله از Ravels ، Kortemark ، Torhout ، Melle ، Houthalen-Helchteren و Libramont-Chevigny هستند. دو زن 36 و 37 ساله از آنتورپ و Chaam و چهار شرکت از Ravels ، Torhout ، Melle و Hamois نیز به دادگاه ارجاع شدند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر