دو بیمار در فرانسه با تریشینلا در گوشت گراز وحشی


دو نفر پس از خوردن گوشت گراز وحشی آماده در فرانسه مبتلا به تریچینوز شدند.

این حیوان در طی شکار در 8 دسامبر سال 2020 در منطقه پیرنه-اورینتالس کشته شد. این دو شکارچی اهل والسپیر در ژانویه امسال بیمار شدند.

تریچینوز یا تریچینوز بیماری است که انسان می تواند با خوردن گوشت خام یا فرآوری نشده از حیوانات آلوده به انگل تریشینلا به آن مبتلا شود. این یک بیماری قابل تشخیص است ، همچنین در فرانسه گزارش شده است.

مقامات فرانسوی وضعیت فعلی را در مناطق خاصی از کشور نگران کننده گردش خون انگلی معرفی کرده اند. این به دلیل افزایش جمعیت گرازهای وحشی ، تغییر عادات آشپزی و عدم کنترل کافی گوشت گراز وحشی است که هنگام شکار کشته شده و به یک مرکز نگهداری از بازی فرستاده نشده است.

کنترل تریشینلا
این قانون نیاز به جستجوی خوک ها و اسب ها برای یافتن لارو تریشینلا دارد تا خطر آلودگی به حداقل برسد. وی همچنین انتظار دارد قبل از قرار دادن گوشت گراز وحشی در بازار نمونه هایی گرفته شود.

اگر بعضی از گوشت های شکارچی مستقیماً از مقدار کمی از شکارچی به مصرف کننده نهایی بروند ، در این قانون ملی یک استثنا وجود دارد ، اگرچه توصیه می شود. اطلاعات در مورد خطرات مرتبط با تریشینلا و آشپزی عمیق هنوز اجباری است.

در سال 2017 ، 15 کشور اروپایی 224 مورد تریچینوز را گزارش کردند که 168 مورد تأیید شده است. شیوع آن در فرانسه کم است و از سال 2001 تا 2016 فقط 68 عفونت داشته است. از این تعداد ، 38 مورد مربوط به خوردن گوشت آلوده به خارج از کشور یا واردات غیرقانونی است.

علائم اولیه عفونت حالت تهوع ، اسهال ، استفراغ ، خستگی ، تب و ناراحتی شکمی است. سردرد ، تب ، لرز ، سرفه ، تورم صورت و چشم ، درد مفاصل و عضلات ، خارش پوست ، اسهال یا یبوست ممکن است به دنبال داشته باشد. بیماران ممکن است در هماهنگی حرکات و مشکلات قلبی و تنفسی مشکل داشته باشند.

در طول چند ماه بیشتر علائم از بین می روند. علائم شکمی ممکن است یک تا دو روز پس از عفونت ظاهر شود. علائم بعدی معمولاً دو تا هشت هفته پس از خوردن گوشت آلوده آغاز می شود. انجماد ، سفت شدن یا نمک دادن ، خشک کردن ، سیگار کشیدن یا مایکروویو ممکن است بدن را از بین نبرد. بهترین راه پیشگیری از تریچینوز ، پختن گوشت تا دمای 71 درجه سانتیگراد (160 درجه فارنهایت) است.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma