دولت ترامپ که با کلرپیریفو خاتمه یافته است ، هنوز هم برای استفاده خوب است


آژانس حفاظت از محیط زیست در حال گسترش استفاده از سموم دفع آفات Chlorpyrifos برای برخی اهداف است. هاوایی ، نیویورک و کالیفرنیا استفاده از سموم دفع آفات را ممنوع می کنند.

از کلرپیریفوس که یکی از پر کاربردترین سموم دفع آفات در کشاورزی است ، در محصولات زراعی از ذرت تا دانه های سویا گرفته تا محصولات تازه مانند سیب استفاده می شود. اهداف غیر کشاورزی شامل زمین های گلف است.

راه حل موقت ارائه شده توسط EPA و ارزیابی ریسک مرتبط با آن برای 60 روز برای نظر عمومی باز است.

اما کلروپیریفوس همچنین به عنوان “آفت کش سمی و آسیب رسان به مغز” شهرت دارد و تصمیم EPA برای مرکز ایمنی مواد غذایی (CFS) ناامید کننده است. EPA یک چرخه کامل از سال 2015 به اتمام رسانده است ، زمانی که دولت اوباما آماده بود کلرپیریفوس را از بازار خارج کند.

“درست است که دولت ترامپ دلارهای شرکتی را بالاتر از بهداشت عمومی قرار داده است. در صورت ایستادن ، پیشنهاد وی برای ادامه ثبت این حشره کش نوروتوکسیک صدمات جبران ناپذیری به کارگران کشاورزی و نسل های آینده وارد خواهد کرد. “جورج كیمبرل ، مدیر حقوقی در مرکز ایمنی غذا گفت. “باید تلاش شود تا اطمینان حاصل شود که دولت بایدن این پیشنهاد را لغو کرده و یکبار برای همیشه این آفت کش را ممنوع کرده است. “

SIP گزارش شده است که “راه حل” موقت بسیاری از مشکلات را حل نمی کند ، از جمله آستانه ایمنی برای قرار گرفتن در معرض کلرپیریفوس و اقدامات احتمالی کاهش که آژانس در حال حاضر با تولید کنندگان کلرپیریفوس در حال مذاکره است.

به دنبال ممنوعیت EPA برای استفاده از کلرپیریفوس در سال 2015 ، Dow AgroSciences ، بزرگترین تولید کننده کلرپیریفوس ، اقدامی تهاجمی برای لغو ممنوعیت دولت ترامپ ، که برای کاهش مقررات تبلیغ می کند ، انجام داد. در نتیجه ، در سال 2017 ، EPA ترامپ ممنوعیت پیشنهادی را لغو کرد. در آستانه مهلت قانونی دیگر دادگاه ، EPA ترامپ دوباره از منع خودداری کرد کلرپیریفوس در سال 2019

“شواهد روشن است. کلرپیریفوس یک نوروتوکسین است و به مغز در حال رشد کودکان آسیب می رساند. این تصمیم غیرمعقول باید لغو شود تا نسل دیگری از کودکان از مشکلات یادگیری کاملاً اجتناب ناپذیر ناشی از این آفت کش آسیب رسان به مغز نجات یابد. ” بیل فریز ، تحلیلگر سیاست در مرکز ایمنی مواد غذایی (CFS) گفت.

CFS ادعا می کند که مطالعات طولانی مدت به وضوح نشان می دهد کودکانی که در حین رحم در معرض کلرپیریفوس هستند ، از سطوح بالاتر طیف وسیعی از اختلالات رشد ، از جمله رنج می برند. ضریب هوشی و کمبود حافظه کاهش می یابد، و اختلال بیش فعالی و نقص توجه (ADHD). ممنوعیت آفت کش ها به طور گسترده ای مورد حمایت قرار می گیرد جامعه علمی پزشکی.

تصور می شود مدت هاست که EPA از سمیت سموم دفع آفات اطلاع داشته است. در حالی که تقریباً دو دهه پیش بیشتر استفاده های مسکونی از کلرپیریفوس ممنوع بود ، این آژانس اجازه استفاده مداوم آن در کشاورزی را داد. طبق CFS ، این یک استاندارد دوگانه ایجاد کرده است که در آن کودکان روستایی و کارگران کشاورزی بدون محافظت می مانند. افراد در معرض کلرپیریفوس موجود در غذا و آب قرار دارند ، اما همچنین با استنشاق اسپری و بخارات نیز مواجه می شوند.

CFS اولین لایحه ممنوعیت استفاده از کلرپیریفوس در هاوایی را تهیه و سپس با موفقیت لابی کرد. قبل از این ممنوعیت ، غول های شیمیایی Dow AgroSciences و Syngenta به طور گسترده ای از کلرپیریفوس در هاوایی بر روی ذرت اصلاح شده ژنتیکی استفاده می کردند.

طبق یک انتشارات دانشگاه هاروارد در این باره ، بیش از 34000 سموم دفع آفات مشتق شده از حدود 600 ماده شیمیایی اساسی توسط EPA برای استفاده در آن کشور ثبت شده است. علاوه بر این ، 85000 ماده شیمیایی دیگر تحت قانون کنترل مواد سمی (TSCA) به طور جداگانه تنظیم می شوند ، که به دلیل ضعف بیش از حد توسط بسیاری از NGO ها و محققان دانشگاهی مورد انتقاد قرار گرفته است. سازمان حفاظت محیط زیست از FIFRA برای ممنوع کردن یا محدود کردن شدید استفاده از 64 سموم دفع آفات بین 1972 تا 2007 استفاده کرد ، در حالی که از زمان تاسیس آن در سال 1976 ، فقط پنج ماده شیمیایی تحت TSCA ممنوع شده بود.

CFS و مرکز تنوع بیولوژیکی نیز از تصویب آفت کش ها توسط EPA برای از بین بردن زنبورهای عسل ، سولفوکسافلور ناراحت هستند. این دو گروه غیر انتفاعی گفتند که با درخواست EPA و Dow Chemical برای تأیید استفاده از سولفوکسافلور در طیف وسیعی از مناظر مخالف هستند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes