[ad_1]

سه مورد تایید شده از بوتولیسم غذایی در دانمارک در حال بررسی است.

شیوع این بیماری در اوایل ماه جاری در یک شرکت خصوصی در جنوب دانمارک رخ داد. شش نفر با هم غذا خورده بودند و در ابتدا سه نفر علائم داشتند. از آن زمان ، دو نفر دیگر علائم درگیری را نشان داده اند.

Fødevarestyrelsen (دامپزشکی و اداره غذا دانمارک) ، انستیتوی ملی غذا (DTU-Food) و Statens Serum Institut در تلاش هستند تا منبع عفونت را شناسایی کنند.

پس از یک مهمانی خصوصی در 5 مارس ، سه بزرگسال به دلیل بوتولیسم در بیمارستان بستری شدند. آنها با آنتی توکسین بوتولیسم درمان می شوند و وضعیت همه آنها بهبود می یابد. آنالیز مدفوع یک بیمار نشان داد که این یک سم نوع B است.

دو نفر دیگر در این شرکت علائم خفیفی داشتند و نمونه ها آزمایش شدند.

موسسه Statens Serum نمونه های بیماران را بررسی کرد تا فرضیه بوتولیسم را تأیید کند. این آژانس همچنین مواد تشکیل دهنده و مانده مواد غذایی را که در این شرکت خورده شده تجزیه و تحلیل می کند. هیچ بیمار دیگری با بوتولیسم خارج از این تجارت شناخته نشده است.

بوتولیسم یک بیماری نادر است که توسط سموم تولید شده توسط باکتری Clostridium botulinum ایجاد می شود.

در سال 2018 ، شیوع بوتولیسم که شامل 9 نفر در یک شرکت در Sønderborg بود ، به دلیل یک ظرف ژله ای خانگی و شور ایجاد شد. چهار نفر به سختی بیمار شدند و به مراقبت های ویژه و تهویه مکانیکی نیاز داشتند و تا هشت هفته در بیمارستان بستری شدند. یک نمونه غذایی برای سم بوتولینوم نوع A مثبت بود. همین نوع در بیماران مشخص شد.

درباره بوتولیسم
در حالی که انواع بیماری ها می توانند از خوردن غذاهای کم پردازش ناشی شوند ، اما یکی از خطرناک ترین آنها مسمومیت با بوتولیسم است. بوتولیسم بدون درمان ، می تواند عضلات مورد نیاز برای تنفس را فلج کرده و منجر به مرگ ناگهانی شود.

با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) ، هر کسی که علائم مسمومیت با بوتولیسم را تجربه کرده است ، باید فوراً به پزشک مراجعه کند.

“در بوتولیسم غذایی ، علائم معمولاً 18 تا 36 ساعت پس از خوردن غذای آلوده شروع می شود. با این حال ، علائم ممکن است به محض 6 ساعت بعد یا تا 10 روز بعد شروع شود ، “وب سایت CDC گفت.

علائم بوتولیسم ممکن است شامل برخی یا همه موارد زیر باشد: بینایی یا تاری دید ، افتادگی پلک ، اختلال گفتار ، مشکل در بلع یا تنفس ، ضخیم شدن زبان ، خشکی دهان و ضعف عضلانی. افرادی که مسمومیت با بوتولیسم دارند ممکن است همه این علائم را یک باره نشان ندهند.

این علائم در نتیجه فلج عضلات ناشی از سم است. در صورت عدم درمان ، بیماری پیشرفت کرده و علائم می تواند بدتر شود و باعث فلج شدن برخی از عضلات ، از جمله عضلات مورد استفاده برای تنفس ، و عضلات بازو ، پاها و بدن از گردن به لگن شود.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر