[ad_1]

مقامات دانمارکی در حال بررسی شیوع سالمونلا هستند که بیش از 20 نفر را مبتلا کرده است ، بیش از نیمی از آنها در بیمارستانها بستری شده اند.

طبق اواسط ماه نوامبر سال 2020 ، طبق آمار موسسه سرم Statens (SSI) 23 نفر با همان نوع سالمونلا تیفی موریوم در کشور ثبت شده اند.

بیماران در دانمارک زندگی می کنند و 13 زن و 10 مرد مبتلا هستند. سن آنها از 2 تا 92 سال است. دوازده نفر در بیمارستان بستری شدند. 9 نفر در هاوئستادن ، شش نفر در سیددانمارك ، 4 نفر در سوگلند بیمار هستند ، در حالی كه میدتیلند و نوردیلند هر كدام دو بیمار دارند.

مصاحبه با افراد آسیب دیده نشان می دهد که آنها قبل از بیماری سفر نکرده اند ، یکدیگر را نمی شناسند و در رویدادهای مشترک شرکت نمی کنند.

مقامات گفتند که این امر بیان می کند که منبع عفونت نوعی غذای فروخته شده در سراسر کشور است. این واقعیت که بیماران به مدت چهار ماه گزارش شده اند نیز بیانگر این است که این محصولی با ماندگاری طولانی است.

نروژ گزارش سالمونلا موجود در گوشت از آلمان است
در همین حال ، تعدادی از محصولات گوشتی اخیراً به دلیل یافته های سالمونلا به نروژ منتقل شده اند. تمام اقلام تاکنون از چندین دسته گوشت از آلمان تهیه شده است.

سالمونلا انتریتیدیس در یک دسته یافت شد ، که منجر به برداشت محصولات تولید شده از آن دسته از جمله چندین نوع گوشت چرخ کرده شد.

حداقل 22 نفر به عنوان بخشی از شیوع بیمار شدند و 10 نفر به درمان بیمارستان نیاز داشتند. سنین بیماران از 11 تا 91 سال بود و تقریباً دو سوم آنها زن بودند.

NorgesGruppen فراخوانی برخی از کالاهای تهیه شده توسط Norfersk را صادر کرده است. همه آنها منسوخ شده بودند ، اما مقامات نگران بودند که ممکن است مصرف کنندگان آنها را در خانه در فریزرهای خود نگه دارند. محموله گوشت گاو توسط پریما جرن به کشور وارد شد. حملات اضافی در ارتباط با این حساب توسط Coop Norge SA و Unil AS صورت گرفت.

آزمایش های مربوط به سالمونلا قبل از واردات در اواسط ژانویه منفی بود ، اما نمونه ارائه شده در یک آزمایشگاه معتبر مثبت بود. پریما یورن تجارت در کشتارگاه مربوط به هشت سال پیش را آغاز کرد.

بر اساس اخطار RASFF ، این حادثه همچنین شامل سازمان ایمنی غذایی اروپا (EFSA) و INFOSAN و همچنین دانمارک و فرانسه شد.

سالمونلا در گوشت خوک
به گفته مقامات ، سالمونلا تیفی موریوم در دسته ای از گوشت خوک در نروژ نیز یافت شده و در برابر چندین نوع آنتی بیوتیک مقاوم است.

این کشف منجر به پس گرفتن تعدادی از محصولات شده است اما تاکنون هیچ بیماری گزارش نشده است. Nortura SA ، Fana Kjøtt ، Taga Foods AS و Grilstad تشنج را منتشر کردند زیرا آنها از مواد اولیه مظنون به آلودگی استفاده می کردند.

هنگامی که سالمونلا در گوشت وارداتی یافت می شود ، شرکت ها باید گام هایی را برای اطمینان از مرگ باکتری ها بردارند ، به عنوان مثال با استفاده از عملیات حرارتی به طوری که می توان با خیال راحت به مصرف کننده فروخت. Mattilsynet دستور خارج كردن تمام گوشتها را از گروههای تحت تأثیر ، كه تحت عملیات حرارتی قرار نگرفته بودند ، برداشت.

نروژ همچنین دو اعلان برای سالمونلا تیفیموریوم مونوفیزیک در گوشت خوک سرد از آلمان و یک مورد برای سالمونلا دربی در گوشت خوک سرد از همان کشور به عنوان سیگنالهای دیگر ارسال کرده است.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir