ترمیم دندان با کامپوزیت روش جدیدتری در مقایسه با آمالگام است و با پیشرفت تکنولوژی روز به روز بهبود مییابد. مزیت استفاده از ترمیم کامپوزیت نسبت به آمالگام چیست؟ برای احساس راحتی بیشتر میتوانید با مشاوره دندانپزشک خود داروی مسکن استفاده کنید. این مواد در لابراتوارهای دندانپزشکی برای پوشش دهی پوسیدگیهای ترمیم دندان در خانه دندان تهیه میشوند. معمولا از رزین یا گلس آینومر برای دندان های موقت یا شیری و همچنین پوسیدگی های کوچک استفاده میشود زیرا این نوع پوسیدگی ها بسیار ظریف بوده و به سرعت فرسوده میشوند. ماده باندینگ به گونهای طراحی و رنگبندی میشود تا بیشترین زیبایی را برای دندان به همراه داشته باشد و سپس با دستگاه لایت کیور در داخل دهان خشک میشود.

سرامیک: این ماده نسبت به دو ماده قبلی به دندان نمی چسبد. بیهوشی عمومی: بیهوشی عمومی به این صورت است که در آن کودک هوشیاری خود را به طور کامل از دست می دهد و دندانپزشک از آن برای کنترل کودکان بسیار مضطرب که نمی توانند آرامش بگیرند استفاده می کند. همان طور که قبلا اشاره کردیم جیوه موجود در آمالگام سمی است ولی با این وجود شواهد علمی فراوانی نشان میدهند که آمالگام خطری برای سلامتی ایجاد نمی کند. از بریج دندان برای جایگزینی یک یا چند دندان از دست رفته استفاده میشود و از دو قسمت تشکیل شده است.

پرکردن دندان با مواد سفید هر روزه در حال تغییر و تحول است و هر روزه متخصصان این حوزه در تلاشند تا مواد بهتر با خواص بهتر را تولید کنند. شرکت های مختلف تولید کننده درصد های مختلفی از این عناصر را استفاده می کنند . این ماده راحتی جویدن را همانند دندان طبیعی به شما هدیه می دهد. دیگر نگرانی از ماده آمالگام تضعیف دندان هاست. عارضه دیگر که در هنگام پر کردن دندان امکان دارد به وجود آید، گسترش حفره در اطراف پر کردگی می باشد. در موارد شدیدتر با مصرف غذاها و نوشیدنی های داغ هم درد ایجاد می شود و نهایتا درد خود به خودی دندان ایجاد می شود.

با استفاده از آمالگام به راحتی می توان از ایجاد حفره های جدید پیشگیری کرد. گاهی بر اثر داروی بی حسی ممکن است حساسیت هایی در فرد ایجاد شود و یا به عصب و رگ های خونی آسیب برسد. سپس با استفاده از دریل دندانپزشکی قسمت هایی که پوسیده و عفونی شده اند، برداشته می شوند. از گلاس اینومر در پر کردن دندان هایی استفاده می شود که هنگام جویدن غذا فشار زیادی را متحمل نمیشوند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با ترمیم و زیبایی دندان جلو وب سایت خود باشید.

ایندکسر