[ad_1]

لیست ده ها کثیف امسال گروه کاری محیط زیست با بیانیه ای درباره COVID-19 و ایمنی مواد غذایی باز می شود و مصرف کنندگان را به ادامه خوردن میوه ها و سبزیجات تازه در طی همه گیری تشویق می کند.

مقامات غیرانتفاعی همچنین می گویند برخی از سبزیجات برگ دار ، از جمله کلم پیچ و اسفناج ، از جمله محصولات تازه آلوده به سموم دفع آفات هستند. برای اولین بار ، این لیست شامل سبزیجات سبز ، خردل ، فلفل و فلفل تند است. توت فرنگی در بالای لیست است ، که در 17 مارس منتشر شده است. تجزیه و تحلیل داده های کارگروه محیط زیست توسط شرکا بررسی نمی شود.

علی رغم نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل سازمان داده های مربوط به سموم دفع آفات توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده ، اهمیت خوردن محصولات تازه همچنان یکی از موارد اصلی در دستور کار گروه کاری محیط زیست (EWG) است. گروه همچنین لیست “Clean Fifteen” خود را در روز سنت پاتریک منتشر کرد. این همراه با The Dirty Dozen پایه ای برای راهنمای خریداران سالانه EWG است.

هر دو لیست بر اساس تجزیه و تحلیل آفت کش های USDA است که EWG می گوید “کامل نیست”. آژانس دولتی هر سال میوه ها و سبزیجاتی را که آزمایش می کند متناوب می کند و همه سموم دفع آفات را آزمایش نمی کند. هنوز هم ، EWG می گوید ، به طور کلی بهترین رژیم های غذایی شامل محصولات تازه هستند.

توماس گالیگان ، سم شناس EWG ، گفت: “میوه ها و سبزیجات ، چه ارگانیک باشند و چه به طور متعارف ، رشد می کنند. “ما از مصرف كنندگانی كه نگران مصرف سموم دفع آفات هستند ، می خواهیم كه در صورت امكان ، خرید نسخه های كاملاً ارگانیك مواد غذایی از Dirty Dozen EWG یا محصولات مرسوم را از Clean Fifteen ما خریداری كنند.”

گروه “راهنمای خریداران سموم دفع آفات در تولید” در سال 2021 گروه آلودگی با 46 میوه و سبزیجات سموم را رتبه بندی می کند. این نتایج حاصل از آزمایشات USDA و سازمان غذا و دارو بر روی بیش از 46000 نمونه تولیدی است.

“امسال آزمایشات USDA باقیمانده سموم دفع آفات شیمیایی بالقوه مضر را در تقریبا 70 درصد محصولات تازه معدنی فروخته شده در ایالات متحده یافت. به گفته EWG ، USDA قبل از آزمایش میوه ها و سبزیجات ، آنها را شسته ، مالش و پوست می کند.

طبق بیست و نهمین گزارش سالانه آژانس که در اکتبر سال 2020 منتشر شد ، تقریباً 99 درصد از محصولات دریافت شده از طریق برنامه داده USDA Sesticides بقایایی کمتر از میزان تحمل EPA داشتند. در نهایت ، اگر آژانس حفاظت از محیط زیست آژانس محیط زیست ایالات متحده (EPA) تشخیص داده است که این سموم دفع آفات بر اساس گزارش USDA ، برای مصرف انسان ایمن نیست و از بازار خارج می شود.

کلید تفاوت در درصد گزارش شده توسط EWG و USDA این است که دولت فقط نمونه هایی را شامل می شود که برای سطح آفت کش ها بیش از حد فدرال مثبت هستند. اعداد EWG همچنین شامل آزمایشات مثبت برای نمونه هایی با سطح پایین تر است.

USDA و EWG اعلام کرده اند که بیماری همه گیر ویروس کرونا نباید بر تصمیمات مصرف کنندگان در مورد خوردن میوه ها و سبزیجات تازه تأثیر بگذارد. به گفته مقامات EWG “هیچ مدرکی وجود ندارد که انسان را از طریق غذا در معرض COVID-19 قرار دهد.”

EWG گفت ، با این وجود ، خطری برای سلامتی انسان وجود دارد ، به دلیل باقی مانده سموم دفع آفات – حتی اگر در حد تحمل EPA باشند.

کن کوک ، رئیس EWG گفت: “تحمل EPA اغلب بسیار بیشتر از بسیاری از دانشمندان بی خطر است – به ویژه برای زنان باردار ، نوزادان و کودکان خردسال.” “EWG هر ساله راهنمای خریدار ما را منتشر می کند تا مصرف کنندگان بتوانند تصمیمات آگاهانه ای بگیرند که به آنها امکان می دهد در معرض خانواده خود در معرض سموم دفع آفات قرار بگیرند در حالی که به آنها اجازه می دهد میوه و سبزیجات زیادی بخورند.”

از جمله محصولات تازه ای که شایسته توجه بیشتر مصرف کنندگان است ، سبزیجات برگ دار ، فلفل و مرکبات است. مرکبات اما در لیست ده ها کثیف نبود. تمرکز EWG بر روی کالاها به شرح زیر است.

سبزیجات برگ دار
در مجموع 94 آفت کش مختلف در سبزیجات برگ دار ، از جمله نئونکوتینوئیدها یا نئونیک ها پیدا شد. یک نمونه از کلم خردل دارای 20 سموم دفع آفات مختلف و برخی از نمونه های کلم پیچ و پیاز تا 17 مورد بود. اسفناج دومین لیست در این دوجین کثیف است.

در کلم ، خردل و سبزیجات سبز ، آفت کش که معمولاً توسط USDA یافت می شود DCPA است که با مارک Dacthal به فروش می رسد. آژانس حفاظت از محیط زیست DCPA را به عنوان ماده سرطان زای انسانی طبقه بندی می کند و توسط اتحادیه اروپا در سال 2009 ممنوع شد.

نئونیت ها سریع ترین رده حشره کش ها هستند ، اگرچه یک دهه تحقیق به وضوح نشان داده است که آنها برای زنبورهای عسل و سایر گرده افشان ها بسیار سمی هستند. برخی از مطالعات بهداشتی انسان همچنین نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض نئونیک ها ممکن است برای جنین و کودکان در حال رشد مضر باشد.

فلفل
فلفل دلمه ای و فلفل تند ، که به ترتیب برای اولین بار در سال 2012 و 2011 آزمایش شده اند ، با شماره 10 در لیست امسال قرار دارند. USDA 115 سموم دفع آفات روی فلفل ها را شناسایی کرده است – بیشترین ، بیشترین بیشترین مقدار برای هر مورد.

فلفل و فلفل تند به ترتیب حاوی مقادیر رسفات و کلرپیریفوس هستند که حشره کشهای ارگانوفسفات هستند که می توانند به مغز در حال رشد کودکان آسیب برسانند و استفاده از آنها در برخی از محصولات در ایالات متحده و هرگونه استفاده در اتحادیه اروپا ممنوع است.

مرکبات
اگرچه Dirty Dozen حاوی مرکبات نبود ، راهنمای خریدار امسال بر میزان تأثیر سموم سموم دفع آفات سمی موجود در این میوه ها نه تنها در تست های USDA ، بلکه همچنین در آزمایش های آزمایشگاهی مستقل که توسط EWG سفارش شده است ، برجسته می کند.

ایمازالیل ، یک قارچ کش مرتبط با سرطان و اختلالات هورمونی ، در بیش از 95٪ نارنگی های آزمایش شده توسط USDA در سال 2019 یافت شد. در آزمایش های مستقل به سفارش EWG ، تقریبا 90٪ از تمام نمونه های پرتقال ، نارنگی ، گریپ فروت و لیمو حاوی یا ایمازالیل یا تیابندازول ، غدد درون ریز دیگری که فوندوسید را مختل می کند. هر دو بیش از نیمی از نمونه ها را داشتند. تقریباً همه آزمایشات روی میوه هایی که به طور متعارف رشد می کنند انجام شد.

درباره EWG: بر اساس وب سایت این گروه ، کارگروه محیط زیست سازمانی غیرانتفاعی و غیرحزبی است که افراد را قادر می سازد در یک محیط سالمتر سالم زندگی کنند. EWG از طریق تحقیق ، حمایت و ابزارهای آموزشی منحصر به فرد ، انتخاب مصرف کننده و اقدامات مدنی را پیش می برد. بازدید www.ewg.org برای اطلاعات بیشتر.

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر