[ad_1]

گزارشی در مورد چگونگی برخورد وزارت بهداشت استرالیا با ایمنی غذا چندین نقص را شناسایی کرده است.

یافته های حسابرس عمومی استرالیای غربی شامل بازرسی های معوقه و عدم پیگیری به موقع ، ضعف در ثبت سوابق ، شیوه های گزارشگری بی اثر و عدم راهنمایی به روز در آژانس بهداشت است. به گفته حسابرس کل ، این نقاط ضعف توانایی اداره را برای تنظیم موثر ایمنی مواد غذایی مصرف کننده و اطمینان از مناسب و مفید بودن پشتیبانی پشتیبانی می کند.

نتایج بازرسی ها و نگهداری سوابق مشابه نتایج منتشر شده در ژوئن سال 2020 پس از ممیزی دو آژانس دولتی محلی بود.

در ژوئن 2019 ، استرالیای غربی 25000 تجارت غذایی ثبت نام کرد. در سال 2017 بیش از 7000 مورد بیماری عفونی روده گزارش شده است. وزارت بهداشت تخمین می زند که کاهش 1 درصدی بیماری های منتقله از طریق غذا می تواند سالانه 6 میلیون دلار (4.6 میلیون دلار) دلار برای جامعه و سیستم بهداشت و درمان صرفه جویی کند.

برای اعتماد به نفس مشتری و تجارت به پیشرفت نیاز است
حسابرسان کارولین اسپنسر گفت که آژانس باید به منظور اطمینان بیشتر به مصرف کنندگان غذای سالم و اطمینان بیشتر به تجارت ، اطمینان از اینکه دولت نسبت به همه شرکت ها منکر است و بر روی خطرات مهم متمرکز است ، بهبود یابد.

“حسابرسی ما نشان داد که این بخش در حال بازرسی در مشاغل مواد غذایی است ، اما بسیاری از آنها به تأخیر افتاده اند و مشکلات شناسایی شده به موقع برطرف نشده اند. این اداره نیز در صورت لزوم در قوانین تجدید نظر نکرده است و رهنمودهای مربوط به مقامات دولت محلی و محلی که بازرسی می کنند منسوخ شده است. این خطر متناقض یا بی اثر بودن مقررات را ایجاد می کند “.

اسپنسر افزود كه این بخش از تعداد و انواع مشكلات كشف شده ، از نظر بازرسی ها بر اساس برنامه ، و از نظر هماهنگی اقدامات اجرایی ، اطلاعی ندارد.

این ممیزی نشان داد که دستورالعمل های وزارت بهداشت در زمینه طبقه بندی ریسک ، انطباق و اجرای آن منسوخ شده اند. این بدان معنی است که مقامات محلی ممکن است خطرات مشابه را از طرق مختلف ارزیابی کنند و ممکن است پس از شناسایی عدم انطباق ، مشاغل غذایی تحت اقدامات اجرایی مناسب قرار نگیرند. آژانس همچنین داده های کافی را برای نظارت و گزارش ایمن مواد غذایی جمع آوری نکرده است.

بازرسی های معوقه و مشکلات اجرایی
برخی از بازرسی ها به تأخیر افتاد ، اجرای آن همیشه سازگار و به موقع نبود و اقدامات ثبت انطباق باید بهبود یابد. بر اساس این گزارش ، این مشکلات می تواند منجر به شیوه های غذایی ناامن شود که بدون شناسایی و یا بدون عنوان باقی بمانند.

وزارت بهداشت از گزارش های دولت محلی در مورد تعداد بازرسی ها و فعالیت های اجرایی برای گزارش سالانه خود در مورد اجرای فعالیت های تنظیم مواد غذایی استفاده می کند ، اما برخی از این اطلاعات تا 18 ماه قبل قدمت دارند.

مشکلاتی در حال ظهور است ، مانند کامیون های سیار غذا ، تأمین کنندگان مواد غذایی و تولید چای کومبوچا ، که به طور کافی توسط قوانین موجود یا دستورالعمل های حمایتی پوشش داده نشده است.

حسابرسان هر 30 موسسه غذای مصرفی را که تحت نظارت این اداره است ، بازرسی کردند. در اکتبر 2019 ، شش نفر برای بازرسی تأخیر داشتند. این موارد شامل بازرسی تجاری با ریسک بالا است که 9.5 ماه تأخیر داشته و چهار مورد بازرسی با خطر متوسط ​​که بین 1 تا 3 سال عقب افتاده بودند. از آنجا که کارمندان از یافته ها مطلع شدند ، سه مورد از بازرسی های معوقه بسته شد.

وزارت بهداشت در صورت مشاهده عدم انطباق ، از اطلاعیه های بهبود به عنوان اولین گزینه برای اجرا استفاده می کند. از 13 اعلان اینگونه ، هفت مورد هیچ مدرکی برای پیگیری نداشتند و دو مورد فقط چهار و پنج ماه پس از تاریخ مورد نیاز پیگیری شدند. به گفته حسابرس کل ، تأخیر در پیگیری خطر قرار گرفتن در معرض عموم مردم در معرض اقدامات غذایی ناامن را افزایش می دهد ، به ویژه در شرکت هایی که قبلاً غیرقابل انطباق شناخته شده اند.

وزارت بهداشت گفت که از پنج توصیه ای که ارائه شده پشتیبانی می کند ، اما مشکلات احتمالی منابع را در جریان بازبینی به خاطر داشته است.

تا پایان سال جاری ، اطلاعات راهنمایی و پشتیبانی در وب سایت آژانس برای مقامات محلی و مردم به روز می شود تا مسائل فعلی ایمنی مواد غذایی مصرف کنندگان را منعکس کند. یک سیستم جمع آوری اطلاعات خودکار در حال بررسی است که با راهنمایی برای ردیابی شرکت های غیر سازگار ، انتظار می رود تا سه ماهه سوم سال 2021 باشد.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر