این مطالعه نشان داد که داستان ها و آهنگ ها می توانند ایمنی و بهداشت مواد غذایی را بهبود بخشند


بر اساس مطالعه اخیر ، هنرهای نمایشی سنتی می تواند در برخی کشورها برای بهبود ایمنی و بهداشت مواد غذایی استفاده شود.

محققان از گامبیا دریافتند که رفتار مادران از نظر ایمنی غذایی و بهداشت از طریق یک برنامه تغییر رفتار ارزان که در روستاهای روستایی آزمایش شده ، بهبود یافته است.

پس از شش ماه ، محققان متذکر شدند که پذیرش در بیمارستان برای اسهال 60 درصد کاهش یافته است. پس از 32 ماه ، مادران با آگاهی و تشویق مادران تازه متولد شده به همان کار ، به بهبود اقدامات ایمنی و بهداشت مواد غذایی ادامه دادند. یافته ها در مجله PLOS Medicine منتشر شده است.

گامبیا مانند سایر کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​(LMIC) با مرگ و میر بالای ناشی از اسهال در کودکان زیر 5 سال مواجه است. کودکانی که از شیردهی به غذای خود روی می آورند بیشتر در معرض خطر بیماری های ناشی از غذا هستند زیرا غذای مکمل آلوده می شود.

استفاده از داستان ها و آهنگ ها
محقق برجسته سمیرا ماناسکی هلند ، استاد ارشد بالینی بهداشت عمومی در دانشگاه بیرمنگام انگلیس ، گفت: مداخلات بهداشتی در جامعه در صورت تکرار در سایر کشورها می تواند هزاران یا میلیون ها انسان را در آینده نجات دهد.

“دهكده های روستایی گامبیا مانند هزاران مورد در صحرای آفریقا است و می توان از این روش ها در بسیاری از كشورهای آفریقا و آسیا استفاده كرد. ماناسکی هلند گفت: “ما دیده ایم که اقدامات بهداشتی تغذیه ای مادران گامبیایی با کودکان بزرگتر به طور چشمگیری در حال بهبود است.”

یک مطالعه تصادفی در 30 روستای گامبیا از فوریه تا آوریل 2015 مورد استفاده قرار گرفت که 15 مورد از آنها برنامه ای را برای شناسایی و اصلاح رفتار در اطراف نقاط مهم در تهیه و پردازش غذا در صورت بروز آلودگی دریافت کردند. دیگران پیام هایی در مورد باغ های خانگی دریافت کردند.

محققان اطلاعات ایمنی و بهداشت مواد غذایی را به داستان ها و آهنگهایی با شخصیت اصلی موسوم به MaaChampian ترجمه می کنند. پنج بازدید از انجمن شامل اجراها و موسیقی است.

برآورد سازمان بهداشت جهانی از بار بیماری های منتقله از غذا ، که در سال 2015 منتشر شد ، لزوم وجود روش هایی برای بهبود ایمنی مواد غذایی برای جلوگیری از عفونت در کودکان در تغذیه تکمیلی را برجسته کرد. محققان می گویند این مطالعه چنین استراتژی را توصیف می کند.

در مدت شش ماه ، مداخله در بهبود اقدامات مادران در تهیه و استفاده از غذاهای کمکی ، کاهش آلودگی میکروبیولوژیکی آب و غذا و افزایش در دسترس بودن صابون در آشپزخانه ها و توالت ها م effectiveثر بود.

در 32 ماهگی ، به دلیل کمبود بودجه ، آزمایشات آزمایشگاهی با اطمینان از نظر کیفیت باکتری E. coli روی آب و غذا و جمع آوری اطلاعات از کلینیک امکان پذیر نبود.

گزینه های جایگزین و کار بیشتر
بوبا مانجانگ ، مدیر اداره بهداشت عمومی در وزارت بهداشت گامبیا ، گفت که جوامع و مادران بیشتر رفتارهای درست را می دانند ، اما حتی اگر بودجه در دسترس باشد این رفتار را نمی کنند.

مانجانگ گفت: “این مطالعه یک راه حل ارزان و موثر برای گامبیا و سایر کشورها برای استفاده از هنرهای نمایشی فرهنگی در چنین مداخلات رفتاری ارائه می دهد.”

مداخلات گران و پر مصرف برای تأمین آب ، بهداشت و بهداشت (WASH) اصلی ترین راه برای مقابله با اسهال است – از جمله توالت های ساختمانی ، تأمین آب سالم و ایجاد سیستم های فاضلاب.

محققان می گویند تغییر رفتار به اندازه برنامه های بزرگ زیرساختی مهم است ، زیرا بدون درگیر شدن جوامع و افراد محلی ، ممکن است این تحولات جدید نادیده گرفته شود یا مناسب جامعه نباشد. بسیاری از برنامه ها به بازدید از خانه در مادر بستگی دارد ، و او را ترغیب می کند تا بدون مراجعه به عنصر حمایت جامعه ، روش خود را تغییر دهد.

این مطالعه براساس مطالعات توسعه در مقیاس بزرگ در مالی و بنگلادش در سال 2014 و نپال در سال 2016 است. بودجه آن توسط بانک توسعه اسلامی ، شورای تحقیقات پزشکی ، وزارت توسعه بین المللی انگلستان از طریق کنسرسیوم SHARE و دفتر یونیسف تأمین می شود. در گامبیا .

این تیم همچنین 2 میلیون پوند برای کمک به مداخلات مشابه جامعه برای کاهش اسهال و بهبود رشد کودکان خردسال در مناطق شهری و روستایی مالی کمک مالی دریافت کرد. در این پروژه که اخیراً راه اندازی شده است ، کودکانی که از شیردهی به 120 جامعه و روستا در سراسر کشور نقل مکان می کنند مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma