این مطالعه جزئیات تحقیقات انگلیس در مورد شیوع لیستریا را نشان می دهد


محققان دانش خود را در مورد مشارکت انگلیس در شیوع لیستریا در بسیاری از کشورها گسترش داده اند.

در انگلیس بین سالهای 2015 و 2018 دوازده بیمار پیدا شد و ذرت شیرین آلوده در فریزر شخص دیگری در سال 2019 کشف شد.

در مجموع ، این شیوع شامل 54 مورد لیستریوز در استرالیا ، فنلاند ، سوئد ، دانمارک ، اتریش و انگلستان با 10 مرگ بود. این کارخانه در یک کارخانه سبزیجات منجمد در مجارستان ردیابی شد ، که در سال 2018 متعلق به Greenyard بود.

در انگلستان ، شیوع شیوع آن در یک ساندویچ مرغ و ذرت شیرین از یک تولید کننده در ژوئن 2018 کشف شد. تولید کننده ذرت شیرین منجمد را مستقیماً بدون پخت و پز یا پخت و پز اضافی به مواد پر کننده اضافه کرد. نمونه گیری در طول آزمایش معمول انجام شد و بخشی از تحقیقات شیوع نبود. این شرکت در حال حاضر کنترل های اضافی را معرفی کرده است که شامل مرحله ای برای گرم کردن ذرت شیرین منجمد قبل از افزودن آن به پر کردن ساندویچ است.

شش سویه بازیابی شده است
ذرت شیرین توسط Greenyard Frozen UK ، یک توزیع کننده در انگلیس ، که محصولات منجمد را از Greenyard در مجارستان دریافت می کرد ، تأمین می شد. این مطالعه که در مجله بین المللی میکروبیولوژی غذایی منتشر شده است ، نشان می دهد که ذرت شیرین بیشتر از سایر سبزیجات منجمد برداشت شده در Greenyard Frozen انگلستان آلوده است.

در مجموع 208 نمونه غذا و محیط زیست در هر دو سایت توزیع کننده گرفته شد. لیستریا مونوسیتوژنز در 31 مورد از 70 نمونه ذرت شیرین منجمد و 5 درصد از 79 ماده غذایی دیگر یافت شد.

سویه شیوع در ذرت شیرین منجمد ، در سبزیجات مخلوط منجمد و در یک محیط کارخانه یافت شد. همچنین در چهار ماه اول سال 2019 از خرده فروشی دانه های یخ زده بازیابی شد.

پنج گونه دیگر لیستریا مونوسیتوژنز و دو گونه دیگر لیستریا در نمونه هایی از محوطه Greenyard Frozen UK پیدا شد. یک سویه غیر شیوع لیستریا مونوسیتوژنز نیز در ذرت شیرین از سازنده ساندویچ ، ذرت شیرین آزمایش شده در انگلیس در سال های 2013 و 2016 و خون دو بیمار لیستریوز در انگلیس در ژوئن و نوامبر کشف شد. 2014 – 69 ساله مرد و زن باردار 33 ساله.

تعداد عفونت های لیستریوز گزارش شده در انگلیس بین 192 تا 160 در سال بین سال های 2013 و 2017 متغیر است. مطالعه مرتبط دیگر وجود لیستریا و E. coli در میوه ها و سبزیجات منجمد در خرده فروشی ها و رستوران های انگلیس 2018 و 2019 را بررسی کرد.

دو مرگ در انگلیس و خطر پس از فراخوان
از 12 بیمار شیوع در انگلستان ، سن 11 سال وجود داشت. سنین آنها از 1 تا 86 سال بود و به استثنای بیماران 1 و یک در 22 سال ، همه افراد 58 سال یا بیشتر بودند. هشت نفر مرد و چهار نفر زن بودند.

نه نفر از آنها در انگلستان ، چهار نفر در شمال شرقی ، یكی در شمال غربی ، دو نفر در میدلندز و دو نفر در لندن و سه نفر در اسكاتلند زندگی می كردند. یک بیماری در سال 2015 ، دو مورد در سال 2016 و 2017 و هفت مورد در سال 2018 رخ داده است. دو نفر فوت کردند.

از هشت مورد ، پنج مورد مصرف سبزیجات منجمد ، از جمله ذرت شیرین ، چهار مورد سبزیجات مخلوط تازه حاوی ذرت شیرین و دو مورد ذرت شیرین کنسرو شده گزارش کردند. کودک 1 ساله ذرت شیرین منجمد را که با سبزیجات دیگر پوره شده مصرف می کند. سویه شیوع این ماده غذایی بازسازی شد.

در فوریه 2019 ، بیماری شیوع توسط یک بیمار مرد 58 ساله در لندن ترمیم شد. این سویه همچنین در یک بسته باز ذرت شیرین منجمد از فریزر وی و یک بسته پنیر باز از یخچال وی یافت شد. ذرت شیرین بخشی از برداشت بین المللی در تابستان 2018 بود ، اما زمان خرید محصولات مشخص نبود. بر اساس این گزارش ، مصرف کنندگان در انگلیس پس از خروج از کشور هنوز در معرض خطر محصولات آلوده هستند.

محققان می گویند این یافته ها خطرات لیستریوز ذرت شیرین منجمد را برجسته می کند ، اگرچه لیستریا مونوسیتوژنز نمی تواند در آن رشد کند و احتمال سو the استفاده به عنوان یک محصول آماده (RTE) را دارد.

آنها گفتند: “سبزیجات منجمد ، از جمله ذرت شیرین ، هم به عنوان منبع آلودگی متقابل در محیط غذایی و هم به دلیل احتمال سو mis استفاده از مواد مغذی RTE ، خطری ایجاد می کنند.”

“مشاوره سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا در مورد خطرات بهداشت عمومی ، و همچنین نمونه گیری و نظارت بر محیط زیست در کارخانه های فرآوری به معرفی سیستم های مدیریت ایمنی بهتر مواد غذایی مبتنی بر HACCP کمک می کند و امیدوارم از شیوع بیشتر جلوگیری کند. همچنین در مورد خرید ، نگهداری و پخت مناسب سبزیجات منجمد به مصرف کنندگان توصیه شود. “

کارشناسان افزودند که تولیدکنندگان و خرده فروشان نیز باید بسته بندی بسته بندی را با نیاز به پخت و پز مشخص کنند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma