[ad_1]

در مونتانا ، شور و اشتیاق روزافزونی نسبت به لایحه آزادی غذا احساس می شود ، که ممکن است بسیار ناقص باشد. حامی اصلی ، سناتور گرگ هرتز ، R-Polson ، قول داده است که به کار بر روی این لایحه ادامه دهد تا آن را از خط پایان عبور دهد.

هرتز ، مالک و مدیر بازار مودی در پولسون ، MT ، یک خرده فروش است که می گوید تقاضای رای دهندگانی را که می خواهند مواد غذایی تازه ، از جمله شیر خام را مستقیماً از کشاورزان و کشاورزان مونتانا خریداری کنند ، می بیند.

در سال 2015 ، مونتانا لایحه Cottage Foods را تصویب کرد که به گفته برخی مقامات منجر به راه اندازی 400 مشاغل شد. هرتز می خواهد که مونتانا با لایحه قانون سنا (199) ، لایحه آزادی غذا در مونتانا ، جلوتر برود.

لایحه هرتز تولید شیر و گوشت خام مونتانا را تا حد زیادی از بین می برد و این لایحه پیش از این سرویس بازرسی ایمنی و غذایی آمریکا (FSIS) را هشدار داده بود.

“وزارت دامداری توسط سرویس ایمنی و بازرسی غذایی USDA (FSIS) مطلع شده است که در صورت تصویب SB 199 ، برنامه بازرسی گوشت ایالتی تحت قانون بازرسی گوشت فدرال به حالت تعلیق درآمده و بنابراین یک مسابقه 50-50 فدرال برای ادامه برنامه دولت دیگر در دسترس نخواهد بود “، در یادداشت مالی این لایحه آمده است. “دولت مجبور است بودجه برنامه بازرسی گوشت را به طور کامل تأمین کند.”

طبق یادداشت مالی ، ایالت مونتانا با به حالت تعلیق درآوردن بازرسی های گوشت ، 1.1 میلیون دلار درآمد ویژه فدرال از دست می دهد.

پس از سه ساعت دادرسی عمومی در 22 فوریه ، قرار بود لایحه هرتز برگزار شود خواندن دوم دوشنبه ، 1 مارس. در این جلسه بسیاری از طرفداران شیر خام مطرح شد ، اما مقامات بهداشت عمومی و نمایندگان صنایع لبنی پاستوریزه نیز در این جلسه حضور داشتند.

دامپزشک ایالتی همچنین با چندین عنصر اصلی این لایحه مخالفت کرد. مقرره ای که دولت را از قرنطینه کردن لبنیات کوچک لبنی درگیر در شیوع منع می کند ، مهمترین نگرانی نهادهای نظارتی دولت است.

هرتز می گوید که او قبلاً موافقت کرده است که اداره بازرسی گوشت فدرال ایالت را تنها بگذارد و قول داده است که اصلاحات دیگری نیز انجام دهد.

آنچه در پیش نویس تاکنون ذکر شده است:

بخش جدید بخش 1. عنوان کوتاه – هدف. (1) این فصل ممکن است به عنوان قانون انتخاب مواد غذایی محلی مونتانا ذکر شود.

(2) هدف از این قانون امکان فروش و مصرف غذاهای خانگی و محصولات غذایی و تشویق به گسترش فروش محصولات کشاورزی از دامداری ها ، مزارع و تولیدکنندگان داخلی و دسترسی به مواد غذایی و غذاهای خانگی به اطلاع می رسد. کاربران نهایی از طریق:

الف) تسهیل خرید و مصرف محصولات کشاورزی تازه و محلی ؛

(ب) بهبود اقتصاد کشاورزی ؛ و

ج) اطمینان از دسترسی بدون مانع شهروندان مونتانا به مواد غذایی سالم از منابع شناخته شده.

بخش جدید بخش 2 تعاریف برای اهداف این فصل ، تعاریف زیر اعمال می شود:

(1) “تحویل” به معنای انتقال محصول در نتیجه معامله بین تولید کننده و کاربر نهایی آگاه است. این اقدام ممکن است توسط تولید کننده یا تولیدکننده تعیین شده توسط وی در یک مزرعه ، مزرعه ، خانه ، دفتر ، رویداد اجتماعی سنتی در جامعه یا مکان دیگری که بین تولید کننده یا نماینده و کاربر نهایی آگاه توافق شده انجام شود.

(2) منظور از “مصرف داخلی”:

(الف) مصرف غذا یا مواد غذایی در یک خانه خصوصی ؛ یا

(ب) مصرف غذا یا مواد غذایی توسط یک خانه خصوصی.

(3) “خانگی” به معنای غذا یا مواد غذایی است که در یک خانه خصوصی تهیه می شود و طبق مقررات رسمی دارای مجوز ، مجاز ، مجاز ، بسته بندی ، برچسب یا بازرسی نیست.

(4) “کاربر نهایی مطلع” به شخصی گفته می شود که آخرین شخصی است که کالایی را خریداری می کند ، محصول را مجدداً به فروش نمی رساند و به وی اطلاع داده می شود که محصول دارای مجوز ، مجاز ، گواهینامه ، بسته بندی ، برچسب گذاری یا بازرسی برای هرگونه مقررات رسمی نیست. .

(5) (الف) “تولید کننده” به شخصی گفته می شود که محصولی را که می تواند به عنوان غذای خانگی یا یک محصول غذایی خانگی مصرف شود ، جمع آوری ، تولید یا آماده می کند. این اصطلاح شامل شخصی می شود که یک لبنیات کوچک را همانطور که در 81-21-101 تعریف شده است اداره می کند.

(ب) این اصطلاح شامل موجودیت های ذکر شده در نیست [section 3(1)(c)].

(6) “رویداد سنتی جامعه” به معنای رویدادی است که افراد به عنوان بخشی از یک اجتماع برای منافع افراد حاضر یا منافع جامعه گرد هم می آیند ، از جمله:

(عروسی؛

(ب) دفن

ج) کلیسا یا مذهبی اجتماعی ؛

(د) یک رویداد مدرسه ؛

ه) بازار کشاورز ؛

(و) متنوع

ز) مجموعه محله ؛ یا

ح) جلسه باشگاه یا نشست اجتماعی ؛ یا

(i) یک باشگاه جوانان یا بزرگسالان در یک رویداد ورزشی یا بیرونی.

(7) منظور از “معامله” مبادله خرید و فروش ، از جمله انتقال محصول از طریق تحویل است.

بخش جدید بخش 3 موارد استثنایی در مقررات – معاملات – اطلاعات مورد نیاز – استثناها. (1) (الف) یک آژانس دولتی یا یک آژانس از زیرمجموعه سیاسی دولت ممکن است مجوز ، مجوز ، صدور گواهینامه ، بسته بندی ، برچسب گذاری یا بازرسی مربوط به تهیه ، خدمات ، استفاده ، مصرف ، تأمین یا ذخیره سازی خانه را نیازی نباشد – غذای پخته شده یا غذای خانگی. محصول زیر این فصل.

(ب) این فصل مانع از ارائه كمك ، مشاوره یا تأیید صحت درخواست شده توسط سازنده توسط آژانس نمی شود.

ج) یک تولید کننده ، همانطور که در این فصل تعریف شده است ، این نیست:

(i) تأسیسات خرده فروشی مواد غذایی ، تاسیسات کلبه ای یا تأسیسات موقت ، همانطور که هر اصطلاح در 50-50-102 تعریف شده است.

(ii) تجارت عمده فروشی مواد غذایی همانطور که در 50-57-102 تعریف شده است. یا

(III) یک کارخانه فرآوری شیر یا یک کارخانه لبنیات که در 81-22-101 تعریف شده است.

د) تولید کننده مشمول برچسب زدن ، صدور مجوز ، بازرسی ، اصلاح یا سایر الزامات یا استانداردهای 30-12-301 نخواهد بود. عنوان 50 ، فصل 31 ؛ یا عنوان 81 ، فصل 2 ، 9 ، 21 یا 22 یا 23.

(2) معاملات تحت این فصل:

الف) باید مستقیماً بین تولید کننده و کاربر نهایی آگاه باشد.

(ب) باید فقط برای مصارف خانگی یا برای مصرف در یک رویداد عمومی سنتی در جامعه باشد. و

ج) آنها باید فقط در آن ایالت رخ دهند و ممکن است شامل تجارت بین ایالتی نباشد.

(3) به جز آنچه در بخش (7) ارائه شده است ، تولید کننده به مصرف کننده نهایی اطلاع می دهد که هر نوع غذای خانگی یا غذای خانگی که از طریق مزرعه ، مزرعه یا فروش خانگی تحت این فصل فروخته می شود مجاز ، مجاز ، مجاز ، بسته بندی نشده است ، مطابق با مقررات رسمی برچسب گذاری یا بازرسی می شود.

(4) به استثنای میوه ها و سبزیجات خام ، فرآوری نشده ، غذای خانگی نباید در خرده فروشی به عنوان تعریف شده در 50-50-102 فروخته شود یا مورد استفاده قرار گیرد ، مگر اینکه غذا دارای مجوز ، مجاز ، مجاز ، بسته بندی شده باشد برچسب زده شده و طبق قانون مورد بازرسی قرار می گیرد.

(5) به استثنای موارد ارائه شده در بخش (6) و مطابق با آن [sections 1 through 3]، یک تولید کننده می تواند غذای خانگی یا غذای خانگی را برای یک رویداد سنتی جامعه اهدا کند.

(6) تولید کننده ممکن است برای یک رویداد عمومی سنتی شیر اهدا نکند.

(7) (الف) گوشت یا محصولات گوشتی که تحت [sections 1 through 3] آنها باید به صورت مجوز دولتی در اختیار دولت قرار بگیرند یا توسط شرکت گوشت فدرال تأیید شوند ، که نمی تواند برای تهیه غذای خانگی مورد استفاده قرار گیرد.

(ب) زیرمجموعه (7) (الف) در مورد تولید کننده ای که در آن تعریف شده است اعمال نمی شود [section 2]که سالانه کمتر از 1000 پرنده را ذبح می کند ، با این تفاوت که تولید کننده مطابق با الزامات 9 CFR 381 عمل می کند. محصولات مرغ و مرغ نباید دستکاری یا برچسب خورده باشد

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر