ارائه بهترین نهال گردو هارتلی و همچنین مناسب ترین قیمت درخت گردو هارتلی در نهالستان ما بسیار مورد توجه افراد بوده است. همچنین با ارائه ی گارانتی معتبر قابل پیگیری و گواهی سلامت؛ شما باغداران محترم را از خریدی مطمئن آسوده خاطر میکند. به همین خاطر باغداران و کشاورزان معمولا به دنیال نهال گردو تضمینی هستند که بتوانند بعد از کاشت به صورت تجاری از آن میوه برداشت کنند. همچنین آسیبهایی نیز سرمای تابستانی به میوه این درخت میزند از جمله اینکه باعث میشود که مغز میوه به اندازه کافی رشد نداشته باشد. شکیبا کولیوند؛ بازار: بر اساس آمار رسمی ۱۴ درصد گردوی دنیا در ایران تولید میشود و ایران رتبه سوم در تولید گردو در دنیا را به خود اختصاص داده است ضمن اینکه در ایران نیز گردوی شهرستان تویسرکان از نظر کیفیت رتبه نخست را دارد و زبانزد خاص و عام است. کشور آمریکا بزرگترین تولید کننده پکان در دنیا بوده و تولید و عرضه ارقام تجاری را در انحصار خود دارد.لازم به توضیح است قیمت هر اصله نهال ارقام تجاری پکان در ایالت های تولید کننده پکان در امریکا ، بین 80 تا 150 دلار است.

قیمت نهال گردو ژنوتیپ برتر
اگر بخوهیم دربین نام انواع گردو، گونه ای را به عنوان بهترین انتخاب کنیم، گونههای مختفی از گردو در کشور پرورش داده میشود که میتوان در بین آنها به گردوهایی مثل کاما، نهال گردو خوشه ای، گردو چندلر شیراز ،گردو دماوند، گردو بارده اسرائیلی، نهال مازندران، تویسرکان و … ریشه نهال اگر رطوبت و نم کافی داشته باشد، به راحتی با خاک خو میگیرد و رشد گیاه را سریعتر میکند. یکی دیگر از خصوصیاتی که نهال فروشی گردو باید داشته باشد این است که ریشه های سالم و مرطوبی داشته باشد و به هیچ عنوان زدگی یا زخم خوردگی نداشته باشند. از جمله خصوصیاتی که نهال فروشی گردو باید داشته باشد این است که باید دارای تنه صاف و سالمی باشد و تنه آن کج و معوج نباشد تا به خوبی رشد کند. معمولاً شاخه های درخت، هرس شده تا عرض درخت در حد ۵ متر نگهداری شود. در ارقام با باردهی انتهایی سربرداری شاخه ها و هرس درخت گردو در زمان باردهی توصیه نمیشود دراین زمان فقط حذف شاخه ها (تنک کردن) توصیه میشود.

برای رسیدگی به درخت باید ارتفاع درخت کوتاه تر باشد برای همین بهتر است شما با کود دهی مناسب و هرس فرم دهی از رشد زیاد درخت جلوگیری کنید. هنگام خرید نهال گردوی هاوارد باید از اصل بودن و سالم بودن پیوند آن اطمینان پیدا کنید تا بتوانید یک باغ گردوی با عمر طولانی را داشته باشید. این درخت در طول زمانی که به خواب زمستانی میرود، تحمل سرمای 11- درجه سانتی گراد برایش راحت و مناسب است اما زمانی که این دوره را پشت سر میگذارد و پا به دوره رشد میگذارد، سرمای بالاتر از 2- تا 3- درجه سانتی گراد باعث میشود که برگهای درخت سیاه و خشک شوند و همچنین به گلها و شاخه ها نیز آسیب جدی نهال گردو فرنور برساند. دمای بالاتر از 38 درجه سانتیگراد نیز باعث آسیبهای جدی به درخت میشود. گلهای ماده درخت نیز به شکل گرد هستند و تعداد آنها بین دو تا چهارتا است و بیشتر از این تجاوز نمیکند.

سالانه در تلویزیون بارها مشاهده کرده اید که بسیاری از درختان میوه بر اثر سرمای زود رس از بین رفته اند، پس با کمی تحقیق متوجه ی این ادعا های واهی خواهید شد و به دنبال نهال گردو، مناسب ارتفاع محل زندگی خود خواهید گشت. برای این کار نیز اقدام به کاشت میوه گردو میکنند تا بتوانند نهالهایی برای کاشت تهیه کنند و یا به سراغ نها فروشان می روند . درخت گردو فرنور در برابر آفات و بیماریها مقاومت بالایی دارد اما سمپاشی به شما کمک می کند تا نهال در برابر بیماری و آفات مقاوم باشد. همانطور که گفتیم، نهال دیرگل در سال اول محصول اندکی دارد؛ اما باردهی اصلی این نهال، از سال دوم آغاز میشود. مغز گردوی تویسرکان، علاوه بر طعم و مرغوبیت، رنگ روشنی نیز دارد؛ مرغوبیت یکی از مواردی است که بدون شک در قیمت نهال گردو تویسرکان، نقش دارد.

ایندکسر