[ad_1]

این “قانون انتخاب غذای محلی مونتانا” در خانه دوم خود خارج از کمیته است ، تمام نشانه های لایحه ای را که از خط پایان عبور می کند نشان می دهد. قانونگذار مونتانا قصد دارد آن را به 28 آوریل موکول کند.

سنا بیل (SB) 199 با تصویب سنای مونتانا ، 31-18 ، و پس از آن کمیته خدمات بشردوستانه اتاق را آزاد کرد. تمام اصلاحات مجلس تا 16 آوریل در نظر گرفته شده است ، بنابراین وقت دارد سنا آنها را بررسی کند.

SB 199 معیار آزادی غذا است که خرید مستقیم بیشتر مصرف کنندگان را از تولیدکنندگان باز می کند. این قانون مشابه قانون آزادی غذا در سال 2015 است که توسط قانونگذار وایومینگ تصویب شد.

به عنوان مثال ، تولید کنندگان شیر خام تحت SB 199 مجاز به فروش مستقیم به مصرف کنندگان بدون هیچ گونه مجوز یا تأیید دولت هستند.

SB 199 قانون دولتی Cottage Foods را که قانونگذاران مونتانا در سال 2015 تصویب کردند ، تمدید می کند. بر اساس این لایحه ، تولیدکنندگان کوچک شیر خام می توانند محصولات غیر پاستوریزه خود را مستقیماً به مصرف کنندگان بفروشند.

پالسون ، سناتور گرگ هرتس ، در مورد لایحه مورد حمایت خود از کمیته خدمات بشردوستانه پارلمان سخنرانی کرد: “من هیچ کمکی نمی خواهم. من هیچ وام نمی خواهم. من فقط از دولت می خواهم که از مسیر ما دور شود. “

رأی گیری در سنا و کمیته ها عمدتا به صورت حزبی برگزار می شود و سناتور شین موریگوت ، دی میسولا ، از این قاعده مستثنی است. وی به SB 199 رای مثبت داد زیرا تولید کنندگان غذاهای خانگی از مجوزها و بازرسی های “غذای خانگی” معاف می شوند.

حزب جمهوری خواه هر دو اتاق مجلس قانونگذاری مونتانا را کنترل می کند و همچنین به عنوان فرماندار فعالیت می کند.

هرتز قبلاً گوشت و فرآورده های گوشتی را از حساب خود برداشت کرد. او نمی خواست خطر اخلال در روابط مونتانا با سرویس بازرسی ایمنی و غذایی USDA (FSIS) را داشته باشد. یک برنامه فدرال با 50 درصد بودجه برای بازرسی و صدور مجوز از گوشت در مونتانا پیش بینی شده است.

اما شیر خام و غذاهای خانگی بدون گوشت مشمول این لایحه هستند. فروش به خرده فروشان یا رستوران ها مجاز نیست ، فقط معاملات شخصی به فرد انجام می شود. این لایحه به شخص اجازه می دهد برای “رویدادهای عمومی سنتی” ، از جمله عروسی ، تشییع جنازه یا شام ، غذای خانگی بخرد.

قانون شش ساله غذای منصفانه توسط قانون انتخاب مواد غذایی محلی تحت اصلاح مقررات قرار گرفته است. به عنوان مثال ، آشپزهای خانگی نباید هیچ برچسب دیگری به غیر از “ساخت خانگی” ارائه دهند.

این بدان معناست که در صورت وجود مشکلی ، ردیابی مواد غذایی تولید شده و تحت قانون انتخاب مواد غذایی محلی دشوار خواهد بود. دامي ، دامپزشك دولتي ، داده هاي CDC را در اختيار قانونگذاران قرار داد كه نشان مي دهد آنها 150 برابر بيشتر از شير پاستوريزه مي نوشند.

جلسات گذشته قانونگذار مونتانا از سال 2013 برای تولید کنندگان شیر خام از طریق به اصطلاح کمک گرفته شده است معافیت از گله های کوچک یا قانونی شدن کامل. معافیت از گله های کوچک امکان فروش شیر طبیعی را دارد ، اما فقط از لبنیات با تعداد مشخصی گاو.

دادگاه عمومی نیوهمپشایر نیز در حال بررسی لایحه شیر خام است. House Bill (HB) 95 در مجلس دوم به کمیسیون رسید.

این لایحه به ماست و بستنی منجمد ساخته شده از شیر خام در ظروف شش اونسی (یا کمتر) اجازه می دهد و در مدت 30 روز از ماندگاری توسط تولیدکنندگان فروخته می شود.

نیوهمپشایر اجازه می دهد هر روز 20 گالن شیر خام یا محصول خام همراه با پنیر ، ماست و کفیر که از قبل مجاز هستند ، داشته باشید.

بنجامین میر ، پنیر ساز می گوید: “هر محصولی که می توانید درست کنید بسیار مفید است.” “سیستم لبنیات در نیوهمپشایر 10 سال است که در حال کاهش است. این کار را نمی توانید مانند یک گاوداری لبنی که فقط شیر می فروشد انجام دهید. “

قانون گذاران در نیوهمپشایر تا 28 ژوئن در حال جلسات هستند.

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)

[ad_2]

منبع: kafsh-news.ir

ایندکسر