اقدامات COVID-19 با کاهش عفونت های ناشی از غذا همراه است


طبق تجزیه و تحلیل ، در آلمان در طی شیوع ویروس کرونا ، در بیماری های گزارش شده ، از جمله عفونت های ناشی از غذا ، کاهش چشمگیری مشاهده شده است.

کارشناسان موسسه رابرت کوچ (RKI) دریافته اند که بیماری همه گیر COVID-19 و اقدامات مربوط به بهداشت عمومی در شروع و ثبت سایر بیماری های عفونی گزارش شده تأثیر دارد.

کارشناسان اثرات همه گیری و اقدامات بهداشتی را بر بیماری هایی که در آلمان به آنها اعلام می شود ، تجزیه و تحلیل کردند. به ویژه افراد زیر 14 سال و بالاتر از 80 سال مبتلا می شوند.

آنها مواردی از بیماری های عفونی را که باید گزارش شوند ، از ژانویه 2016 تا آگوست 2020 به انستیتوی رابرت کوچ ارسال کردند

تغییر در تعداد موارد از ابتدای مارس 2020 تا ابتدای آگوست 2020 ، طبقه بندی شده به عنوان یک بیماری همه گیر COVID-19 برای اهداف مطالعه ، با داده های ژانویه 2016 تا پایان فوریه 2020 مقایسه شد ، که یا قبل از شیوع است.

نتایج یک یافته پشتیبان از تجزیه و تحلیل در استرالیا نشان داد که بیماری ها ، از جمله عفونت های ناشی از غذا ، در پی معرفی اقدامات بهداشت عمومی به دلیل همه گیری ، در حال کاهش است.

کاهش تغذیه ای
در مجموع 32 بیماری عفونی در تجزیه و تحلیل RKI قرار گرفتند. عفونت های دستگاه گوارش در مقایسه با سال های گذشته کاهش قابل توجهی نشان می دهد.

گاستروآنتریت روتاویروس و شیگلوز به ترتیب 83.3٪ و 82.9٪ کاهش یافته و 7/78٪ موارد کمتر گاستروآنتریت نورو ویروس گزارش شده است.

همچنین در کریپتوسپوریدیوز به میزان 52.4٪ ، E. coli 46.4٪ ، سالمونلوز 45.4٪ ، هپاتیت A 36.7٪ ، کمپیلوباکتریوز 22.2٪ ، لیستریوز 21.8٪ و هپاتیت E و یرسینیوز 7٪ کاهش داشت.

کارشناسان گفتند که ممکن است محدودیت ارتباط ، فاصله اجتماعی و بهداشت و همچنین تعطیلی مدارس و مهد کودک ها در انتقال بیماری های عفونی عفونی تأثیر داشته باشد.

دلایل کاهش پیچیده ، خاص پاتوژن است و نمی توان از داده های گزارش شده توضیح داد. عوامل اپیدمیولوژیکی مانند فصلی ممکن است در بروز و انتقال برخی از بیماری های عفونی تأثیر بگذارد.

به غیر از کاهش واقعی بیماریهای عفونی ، عوامل دیگر می توانند منجر به تغییر در تعداد موارد گزارش شده شوند. مانند رفتار افراد ، دفعات آزمایش و کاهش سفر.

تنها بیماری که در طول دوره مطالعه افزایش یافته است ، آنسفالیت منتقله از طریق کنه (TBE) است. این به دلیل جمعیت سالانه کنه ها و شیوع ویروس ها است ، در حالی که افزایش فعالیت های فضای باز توسط مردم نیز ممکن است در افزایش آن نقش داشته باشد.

نمونه نورو ویروس اتریش
تجزیه و تحلیل قبلی که توسط کارشناسان آژانس ایمنی غذا و ایمنی اتریش (AGES) انجام شد ، نشان داد که اقدامات مقابله با بیماری همه گیر منجر به کاهش شدید شیوع نورو ویروس در کشور می شود.

تعطیلی تاسیسات ، افزایش اقدامات بهداشتی و کاهش مراجعه به پزشک برای شکایت از دستگاه گوارش از عوامل کاهش موارد ثبت شده است ، کارشناسان گفتند.

شیوع نورو ویروس با تعداد زیادی بیماری بارها و بارها اتفاق می افتد ، به ویژه در مراکز عمومی مانند مدارس ، کودکستان ها ، بیمارستان ها و خانه های سالمندان.

نورو ویروس بیشتر در ماه های زمستان رخ می دهد. داده های گزارش های ماهانه وزارت فدرال کار ، امور اجتماعی ، بهداشت و حمایت از حقوق مصرف کننده (BMASGK) بیش از 100 مورد در ماه نوامبر و بیش از 200 مورد در دسامبر 2019 نشان می دهد ، اما به سختی گزارشی از عفونت در نوامبر و دسامبر سال 2020 وجود دارد .

(برای ثبت نام در اشتراک رایگان اخبار ایمنی مواد غذایی ، اینجا را فشار دهید.)


منبع: kafsh-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma